X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Mierzenia temp.
Odpowiedz

Mierzenia temp.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 30 września 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 faza cyklu z mierzenie temp . Zaczęłam w 6 dc . Temp . 37.1 do 9 dc. Później już w 11 dc było 36.74 a w 15 dc 36.71 ..
    Jak to się ma do owulacji ?
    Wydawało mi się ze powinnam rosnać przed owulacja a nie spadac ..
    Czekam na odpowiedzi :)

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 30 września 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie przed owulacją spada :) późnej jest skok :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 30 września 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udostępnij swój wykres :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faza folikularna (przed owulacją) to tzw. faza niskich temperatur, później jest owulacja i wzrost temperatury.

  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 3 października 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jest piękny skok wcześniej 36.74 przedwczoraj 36.70 , wczoraj 36.93 a dziś 37.09 .
    Wiec jak myślicie? . Oczywiście współżycie przez wszystkie dni poczwszy od spadku. . Dziś jest jwszczęcia szansa czy po ptakach? .

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maj, udostępnij swój wykres, będzie łatwiej się wypowiedzieć :)

    Maj lubi tę wiadomość

  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 4 października 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/afed4fbe27ad436a49761a164d0693d7

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 4 października 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udostępnione

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 4 października 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sądzicie o moim wykresie?

  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 4 października 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7d26ab9fba4a31a8ef94617f02f9d3b2.png

  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 4 października 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wedlug mnie owulacja powinna dopiero nastapic

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 9 października 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maj, szansa jest zawsze :)

    Aga27, temperatury mierzy się o stałej godzinie bo inaczej jakakolwiek interpretacja nie ma sensu :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W którym dniu cyklu najlepiej zacząć mierzyć temp? Zaraz po okresie? I gdzie najlepiej, można normalnie pod pachą również?

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 14 października 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendowa najlepiej zacząć zaraz po okresie. Jeśli chodzi o miejsce mierzenia to albo usta albo pochwa i nie wolno zmieniać miejsca mierzenia podczas cyklu. Dodatkowo najlepiej mierzyć temperaturę termometrem owulacyjnych z dwoma miejscami po przecinku. Pomiaru dokonuj rano zawsze o tej samej godzinie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2017, 16:20

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem tutaj nową, dlatego jeśli piszę nie w tym temacie co trzeba, to z góry serdecznie przepraszam. Chciałabym Was prosić o radę. Otóż staramy się z mężem o upragnione dziecko. W tym miesiącu zaczęłam stosować mierzyć temperaturę w pochwie codziennie o tej samej porze rano, jeszcze przed wstaniem z łóżka. Test owulacyjny wyszedł pozytywny w piątek 3.11 (czyli 3 dni temu) dwie jednakowo grube kreski, jednak do dziś temperatura nie drgnęła. W ten dzień przeżyłam również bardzo duży stres związany z chorobą kogoś z rodziny. Czy z tego powodu mogła mi się przesunąć owulacja pomimo tego, że to był mój dzień płodny? Jak to jest, czy owulacja może jeszcze przyjść mimo, że testy owulacyjne wychodzą teraz negatywne? Czy jest to mój cykl bezowulacyjny?
    Proszę Was o radę. Miała któraś z Was taką sytuację?

  • Kaassiia Autorytet
    Postów: 1309 299

    Wysłany: 7 listopada 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj, z tego co wiem to ovu po teście pozytywnym może nastąpić nawet po 48 h, a temperatura wzrasta nawet po 2-3 dniach po spodziewanej owulacji

    22 cykle walki- strata w 10 tc (02.03.18)
    Nasz skarb jest z Aniołkami

    KRUSZYNKO ROŚNIJ CZEKAMY NA CIEBIE :*
    21 wrzesień 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Tak też się stało, że temperatura wzrosła dokładnie 4 dni po pozytywnym teście. Starania były, teraz pozostaje czekać do @, która mogłaby nie przyjść. To byłoby spełnienie naszych marzeń.
    Pozdrawiam serdecznie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ