X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Mikroskop owulacyjny
Odpowiedz

Mikroskop owulacyjny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • 2plus1 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej
    od kilku dni oglądam ślinę pod mikroskopem i póki co widzę, że nie ma dni plodnych. I tu moje pytanie kiedy obraz się zmieni - 1-2 dni przed owulacją? czy jest możliwość pomyłki i złej interpretacji?

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja teraz drugi cykl korzystam z Afrodyty, w poprzednim cyklu wyglądało to książkowo, paprocie pojawiły się kilka dni przed owu a kilka dni po owu zniknęły. W tym cyklu jest jakieś wariactwo, paprotki pojawiają się i znikają na zmianę, dziś 25 dc i owu jeszcze nie było, wczoraj ładne paprocie a dzisiaj kropy. Możesz rzucić okiem na mój wykres, zaznaczam tam obraz z mikroskopu. Nie wiem o co chodzi i czy w ogóle przyjdzie owulacja w tym cyklu

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • 2plus1 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja nie wiem co z tymi paprotkami, niby jestem w okresie płodnym, brzuch pobolewa, śluz się zmienił na taki śliski, ale jeszcze się nie rozciąga tak jak powinien.

    W sumie objaw bolącego brzucha pojawia się 2 dni po miesiączce. Czy to normalne?

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm... na pewno normalne jest że brzuch może boleć w czasie miesiączki i ewentualnie owulacji, ale 2 dni po miesiączce to nie wiem z czego by to mogło wynikać ale jeśli są to wyraźne bóle które pojawiają się co cykl to przyjrzałabym się temu dokładniej

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 4 miesiąc używam afrodyty i raz w jednym dniu tylko pokazała paprotki i to nie na całym szkielku. A testy paskowe i temp się sprawdzają. Mikroskop nie

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze, existenz to u mnie jest na odwrót, co trochę pojawiają się jakieś paprocie nawet na samym początku cyklu lub pod koniec, czyli w okresach bardzo oddalonych od owu. Zastanawiam się już czy wszystko ze mną ok, czy może mam za dużo tego estradiolu...
    2plus1, a Tobie jak idzie używanie mikroskopu?

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • kmala Autorytet
    Postów: 379 128

    Wysłany: 1 lutego 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Magdis ja właśnie pierwszy raz użyłam mikroskopu Fertil Control z ciekawości, chociaż dziś dopiero 3 dc i wyszły mi paprotki. Nie wiem co mam o tym myśleć.... :/ Moje cykle trwają ok 27 dni wiec jeszcze nie czas na owu :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2017, 15:01

    kir AA, oboje HLA C1 C2

    👨‍👩‍👧‍👧❤❤
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 1 lutego 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no u mnie też takie cuda wianki wychodzą, jak będę miała okazje to zapytam o to gin. Badaj co dzień i zobaczysz czy to jakoś do ładu można poskładać. Ja dziś zaczęłam nowy cykl i dzisiaj akurat kropy więc tak jak należy ;) zobaczymy jak dalej

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • kmala Autorytet
    Postów: 379 128

    Wysłany: 1 lutego 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Magdis :) Zmierzyłam jeszcze raz z ciekawości o 19:00 i wyszły już kropki ;)

    kir AA, oboje HLA C1 C2

    👨‍👩‍👧‍👧❤❤
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 2 lutego 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no a u mnie dzisiaj 2 dc i co? paprocie... :/

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • kmala Autorytet
    Postów: 379 128

    Wysłany: 2 lutego 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj kropki, ale będę robić póki co 2x dziennie testy, może wyjdzie jakaś zależność...

    kir AA, oboje HLA C1 C2

    👨‍👩‍👧‍👧❤❤
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę kupić mikroskop. Czytam co piszecie i zastanawiam się czy warto. Testy paskowe zawsze wychodzą mi tak jak powinny, ale zainteresowałam się mikroskopem, ale Wasze opinie nie zachęcają do kupna :-( Któraś z dziewczyn też używa mikroskopu. Wypowiedzcie się proszę.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • gorzka_mocca Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 maja 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Ja używam i mikroskopu, i pasków, ale dopiero raczkuję, więc trudno mi ocenić skuteczność obu. Mój organizm na razie może nie być miarodajny, jeżeli chodzi o produkcję hormonów, bo dopiero co odstawiłam wieloletnią antykoncepcję. Na razie widzę, że paski są w moim przypadku "mniej wrażliwe", niż mikroskop, jednak wskazania jednego i drugiego mniej więcej się pokrywają - od małych paprotek po duże, ale nie pokrywające całego szkiełka oraz od bladego paska po średnio blady (niestety).

    Zauważyłam, że mikroskopu najlepiej używać w ciągu dnia, po 2-3h nie jedzenia/nie picia (bo nawet po kawie/herbacie w tym czasie były kropki). Testy robiłam w ostatnich kilkunastu dniach codziennie po parę razy. Wydaje mi się, że ślina musi się "wysycić" hormonami, a jak zostanie wypłukana napojem lub zaburzona sokami trawiennymi uwalnianymi przy spożywaniu posiłku, to monitor wskaże bzdury.

    Nie jestem specjalnie przekonana mikroskopu, ale do pasków owulacyjnych też nie, poniewczasie przeczytałam opinie, że to kiepskiej jakości paski. Może jednak też być tak, że na razie ani mikroskop, ani paski nie mają na co zareagować wyraźniej, bo organizm dopiero mi się budzi.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ