X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Pozytywny test owulacyjny a poziom LH we krwi
Odpowiedz

Pozytywny test owulacyjny a poziom LH we krwi

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bruna88 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 17 września 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Piszę do was z nietypową jak dla mnie sytuacją, może wy będziecie w stanie mi wytłumaczyć, o co chodzi.

    W 3 dc zrobiłam następujące badania

    *Estradiol (E2) (K99) 66,94 pg/ml (faza folikularna 19,5 -144,2)
    *Folikulotropina (FSH) (L65) 5,47 mlU/ml
    (faza folikularna 2,5 - 10,2)
    Luteotropina (LH) (L67) 2,45 mlU/ml
    (faza folikularna 1,9 - 12,5)
    *Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69) 3,078 mU/L 0,550 — 4,780
    *Prolaktyna (PRL) (N59) 10,4 ng/ml 2,8 - 29,3 Kobiety nie w ciazy

    Od piątku przyjmuję Euthyrox N25.

    Wczoraj wieczorem w 9 dc poczułam ból owulacyjny i zdziwiona postanowiłam wykonać test LH z Rossmanna(zazwczaj testy wychodzą mi pozytywne w 11dc), który wyszedł pozytywny. Nad ranem o 4 musiałam skorzystać z toalety, więc o 6 rano ponowiłam testy LH, tym razem firmy Domowe Laboratorium, który wyszedł pozytywny, oraz Rossmannowski, który już wyszedł negatywny. Po godzinie 7 rano byłam już w laboratorium, ponieważ chciałam powtórzyć badanie LH, FSH i Estradiolu we krwi. No i wynik zwłaszcza LH wywołal u mnie osłupienie:

    E2 - 91,80 ( faza folikularna 19,5 - 144,2 ; faza owulacyjna 54,9 - 356,7)

    FSH - 9,15 ( faza folikularna 2,5 - 10,2 ; faza owulacyjna 3,4 - 33,4)

    LH - 6,95 (faza folikularna 1,9 - 12,5 ; faza owulacyjna 8,7 - 76,3)

    Jak to możliwe, że testy o czułości 25 - 30 mlU/ml wykryły LH w moczu w takiej ilości, a we krwi jego poziom nie ma normy dla fazy owulacyjnej ? :(

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 17 września 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo, mi też wychodzą pozytywne testy LH, pomimo że badanie z krwi pokazuje, że poziom LH wcale wysoki nie jest. Nie mam pojęcia, czemu tak się dzieje.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Bruna88 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 18 września 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Twoje cykle są owulacyjne? Bo ja z tego wszystkiego to się już boję, że pewnie u mnie jest problem z owulacją. Szukam miejsca, w którym zrobię monitoring

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 18 września 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc to nie wiem. Nie robiłam nigdy monitoringu, ale temperatura i progesteron wskazują, że raczej tak.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Bruna88 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 18 września 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w tym cyklu póki co skoku temp. nie widać. Mogłaby być, chciałabym wtedy ze spokojną głową zbadać progesteron.

  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 2 października 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może tak:
    Skok LH może trwać bardzo krótko.
    Zbiera się on w moczu przez kilka godzin i teoretycznie był wieczorem. Badanie testem go wykazało bo był w moczu a we krwi już się zdążył obniżyć.
    Testy też mają różną czułość. Tak jak ciążowe.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 14 października 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Miałam podobnie ...
    Ponieważ ja muszę "upolować" owulacje (mąż pracuje w delegacji i w czasie tych kilku dni płodnych widzimy się tylko jeden dzień) postanowiłam sprawdzić czy testy owulacyjne w ogóle się u mnie sprawdzają. I tak :
    03.10.2018 test LH z krwi 30
    04.10.2018 test Lh z krwi 25

    czyli tak jakby poziom Lh już spadał. Wyniki robione było rano. Natomiast z testów owulacyjnych wychodziło mi, że poziom LH zaczął wzrastać od 3 października wieczorem, 04 października kreska kontrolna była ciemniejsza od testowej, zaczęła blednąć dopiero 06 października ....
    Skąd taka różnica między testami z moczu a krwi ? Jestem stymulowana Letrozolem, czy to może mieć jakiś wpływ ?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ