X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Prolaktyna
Odpowiedz

Prolaktyna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pelnanadzieji88 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 14 listopada 2021, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc mam pytanie czy ktoras z Was miala podobna sytuacje moja prolaktyna na czczo wynosi 208 ( 100-450) czyli jest w normie ,moj naprotechnolog ( jestem po poronieniu) zalecil zrobic test czynnosciowy po1h moj wynik to 186 sUkam osoby ktora miala podobne wyniki nie mam innych dolegliwosci owulacja zachodZi cykl regularny 30/31 dni brak mlekotoku, endokrynolog zlecil zrobic rezonans przysaski mozgowej czy to moze byc guz!? Jak to sie ma do ciazy!?

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 191 57

    Wysłany: 14 listopada 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelnanadzieji88 wrote:
    Czesc mam pytanie czy ktoras z Was miala podobna sytuacje moja prolaktyna na czczo wynosi 208 ( 100-450) czyli jest w normie ,moj naprotechnolog ( jestem po poronieniu) zalecil zrobic test czynnosciowy po1h moj wynik to 186 sUkam osoby ktora miala podobne wyniki nie mam innych dolegliwosci owulacja zachodZi cykl regularny 30/31 dni brak mlekotoku, endokrynolog zlecil zrobic rezonans przysaski mozgowej czy to moze byc guz!? Jak to sie ma do ciazy!?
    Cześć, nie jestem lekarzem, ale wychodzi na to, że prolaktyne masz dobrą, nawet nie jest pod górną granicę. Druga sprawa, już odchodzi się od testu z metoklopramidem, a trzecia sprawa rezonans, jeżeli lekarz widzi sens to ok...A to Twój jedyny wynik prolaktyny? A prolaktyna podwyzszona, może zaburzac owulacje, zabijać progesteron np. Zasiegnelabym porady innego lekarza chyba.

  • Pelnanadzieji88 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 14 listopada 2021, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    Cześć, nie jestem lekarzem, ale wychodzi na to, że prolaktyne masz dobrą, nawet nie jest pod górną granicę. Druga sprawa, już odchodzi się od testu z metoklopramidem, a trzecia sprawa rezonans, jeżeli lekarz widzi sens to ok...A to Twój jedyny wynik prolaktyny? A prolaktyna podwyzszona, może zaburzac owulacje, zabijać progesteron np. Zasiegnelabym porady innego lekarza chyba.
    Dziekuje za odpowiedz, nie nie jedyna przed poronieniem byla 180 po poronieniu tez jakos tak, endo stwierdzil u mnie wtorna niedoczynnosc tarczycy i twierdzi, ze moze to byc wina niedoczynnosci przysadki a co za tym idzie ow guza.. mam nadzieje, ze jednak nie i modle sie , ze jutro na tym MRI nic nie wyjdzie 😔

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 191 57

    Wysłany: 14 listopada 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trzymam kciuki, najprawdpobniej będziesz mieć rezonans z kontarstem. Badanie nie boli, potem tylko pij dużo wody, żeby wypłukac kontrast. A jakie masz wyniki TSH?

  • Pelnanadzieji88 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 14 listopada 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    To trzymam kciuki, najprawdpobniej będziesz mieć rezonans z kontarstem. Badanie nie boli, potem tylko pij dużo wody, żeby wypłukac kontrast. A jakie masz wyniki TSH?
    tsh 1,23 F4 1,14 ft3 3,0

  • Pelnanadzieji88 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 14 listopada 2021, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelnanadzieji88 wrote:
    tsh 1,23 F4 1,14 ft3 3,0
    Ogolnie jestem juz przeskanowana cala endo w 15 dc 12 mm czyli ok co prawda estradiol w 6 dc 28 lekarz powiedzial, ze spektrum jest szerokie , a progesteron 14 plus 7 dni od szczytu temp, po poronieniu mam dzień prZerwy w miesiączce tzn 3 dni jest normalnie pozniej w 4 plamienie i 5 6 7 normalnie sluz tez jest rece mi juz opadaja morfologia u meza ponizej 3%

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 191 57

    Wysłany: 14 listopada 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ładne masz wyniki. A ile się starasz po poronieniu? Tu na forum jest dużo informacji o suplementach itp. Warto kwas foliowy w wyższej dawce, witamina d3, ponieważ w tym okresie gwarantowane niedobory. Poczytaj sobie różne wątki. W mojej opini zawsze warto mieć dobrego i zaangażowanego lekarza. Czasami trzeba zmienić:)

  • Pelnanadzieji88 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 14 listopada 2021, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    Ładne masz wyniki. A ile się starasz po poronieniu? Tu na forum jest dużo informacji o suplementach itp. Warto kwas foliowy w wyższej dawce, witamina d3, ponieważ w tym okresie gwarantowane niedobory. Poczytaj sobie różne wątki. W mojej opini zawsze warto mieć dobrego i zaangażowanego lekarza. Czasami trzeba zmienić:)
    5 miesiecy

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 191 57

    Wysłany: 14 listopada 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze nie tak źle:) ja tak wspominam o tych lekarzach, bo kilku przerabialam I w sumie każdy mi jakoś pomógł, ale tylko jeden umiał całościowo spojrzeć na problem:) dlatego czasami warto szukać, żeby znaleźć tego "swojego":) który pomoże

  • Pelnanadzieji88 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 14 listopada 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    To jeszcze nie tak źle:) ja tak wspominam o tych lekarzach, bo kilku przerabialam I w sumie każdy mi jakoś pomógł, ale tylko jeden umiał całościowo spojrzeć na problem:) dlatego czasami warto szukać, żeby znaleźć tego "swojego":) który pomoże
    Tak ja wiem, ale po poronieniu zwyczajnie uswiadomilam sobie jak bardzo chce miec dziecko z moim mezem, jak bardzo pragne uslyszec slowo mama i tak samo bardzo sie boje, ze sie nie uda

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 191 57

    Wysłany: 14 listopada 2021, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana...Jak My wszystkie;( będzie dobrze, nie poddawaj się w staraniach!

  • Pelnanadzieji88 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 14 listopada 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    Kochana...Jak My wszystkie;( będzie dobrze, nie poddawaj się w staraniach!
    Tego jak bedzie nie wie nikt

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ