X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Tak długi ból owulacyjny?
Odpowiedz

Tak długi ból owulacyjny?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eve19 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 19 października 2023, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, poradźcie!

    Dzis mój 16dc. Podbrzusze mnie boli jak na okres już od 11dc.
    Miałam od roku przeboje z plamieniami właśnie od połowy cyklu ale od kilku miesięcy jest ok.
    Bylam u 3 ginów, ostatnio miesiąc temu i też wszystko super.

    W tym cyklu to jakaś masakra z tym bólem. Czy takie okoloowulacyjne mogą tyle trwać?

    Raczej wykluczam,że to jelita bo nie mam innych objawów jelitowych.

    Ból podbrzusza, nudnośc, dziś czuję też wyraźniej raz z lewej raz z prawej ukłucia a tak to ćmi całe podbrzusze.

    Co robić? Jak ulżyć? Ketonal średnio działa - boli mnie po nim brzuch. 🫣
    Ciąża nie wchodzi w grę.

    Cykle mam różne - miedzy 23 a 28 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2023, 10:36

  • aneta Koleżanka
    Postów: 53 81

    Wysłany: 21 listopada 2023, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej w tym cyklu miałam ten sam problem, okropny ból podbrzusza wraz z jajnikami i do tego promieniował na dolną część pleców. Ból trwal z 8 dni. Byłam u ginekologa, zlecił badania krwi ca125, crp i morfologie oraz USG, badań jeszcze nie robilam Bo mam je zrobić w 1 fazie cyklu, ale ginekolog zaznaczył że może to być również przyspieszony PMS i nie musi to oznaczać nic poważnego jeżeli to jednorazowa sytuacja. Z bólem też nie potrafiłam sobie poradzić bo po ketonalu również boli mnie brzuch.

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 360 304

    Wysłany: 22 listopada 2023, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzalyscie monitoringiem owulacji ze pęcherzyki pękają? U mnie to było spowodowane niepęknieciem pecherzyka i torbielą. Ale wciąż mam bolesne owulacje mimo ze pękają po zastrzyku ovitrelle, czasami jajnik boli mnie już 8 dnia cyklu aż do samej owulacji. Robiłam przez kilka cykli monitoringi usg i wyszło że moje pęcherzyki bardzo szybko rosną przez to bol. U mnie przyczyną jest chyba wysoka prolaktyna i hiperprolaktynemia czynnościowa. Od 2 tyg biorę dostinex i w tym cyklu chyba jest lekka poprawa chociaż już od 8 dnia czuje jajnik ale trochę mniej niż przez ostatnich kilku miesiecy

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ