X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Temperatura a owulacja
Odpowiedz

Temperatura a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, jestem tu nowa. Powiedzcie mi... czy istnieje możliwość, że owulacja jest jakieś 3 dni przed wzrostem temperatury? W ubiegłą sobotę bardzo bolał mnie jajnik (bóle okołoowulacyjne)i trwało to do niedzieli. Wcześniej od środy do niedzieli własnie miałam śluz płodny, natomiast w poniedziałek już go nie było (czyli jakby było po owulacji) a z kolei wzrost temperatury był dopiero 3 dni później.

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 24 września 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba niemożliwe, temperatura jest bardzo rzetelnym wskaźnikiem wystąpienia owulacji... oczywiście pod warunkiem że prawidłowo mierzysz, nie wystąpiły czynniki zakłócające (alkohol, zbyt duże zmęczenie, przeziębienie itp.) :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2015, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :* co myślicie o moim wykresie? Dzisiaj temp poszła w górę. To oznacza ze owu była czy będzie?

  • *Czarna* Znajoma
    Postów: 18 13

    Wysłany: 7 listopada 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Donia temperatura nie wskazuje na to, że owulacja była. Może będzie a może będzie to cykl bez owulacyjny.

    ef5dd130ad103a678bf3d3090b0ad96a.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 8 listopada 2015, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 13:28

    bbie lubi tę wiadomość

  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziewczyny a czy któraś z was ma albo widziała tu kogoś kto mierzy temperaturę przy niedoczynności tarczycy...ja mam bardzo niską temperaturę, tak właśnie jest podobno przy niedoczynności, w pierwszych dniach cyklu miałam 35,5, teraz kiedy zaczął mnie boleć jajnik "podniosła" się na 35,8, w 14 dc 35,9.Nie wiem co o tym sądzić, czy takie "skoki"w ogóle o czymś mogą świadczyć, czy nie warto mierzyć przy niedoczynności?

    nika77
  • BabyBe Koleżanka
    Postów: 39 30

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika77 wrote:
    Witam, dziewczyny a czy któraś z was ma albo widziała tu kogoś kto mierzy temperaturę przy niedoczynności tarczycy...ja mam bardzo niską temperaturę, tak właśnie jest podobno przy niedoczynności, w pierwszych dniach cyklu miałam 35,5, teraz kiedy zaczął mnie boleć jajnik "podniosła" się na 35,8, w 14 dc 35,9.Nie wiem co o tym sądzić, czy takie "skoki"w ogóle o czymś mogą świadczyć, czy nie warto mierzyć przy niedoczynności?

    Hej, ja mam niedoczynność tarczycy ale moje tempki raczej są przeciętne (zerknij na mój wykres). Nie powiedziałabym, że przy niedoczynności nie warto mierzyć temperatury.

    wrzesień 2014 - początek starań
    kwiecień 2016 - laparoskopia, jajowody niedrożne (zrosty, wodniaki)
    maj 2016 - IVF bez transferu, 6 mrożaczków
    27.06.2016r. - transfer mrożaczka 2AB, 9dpt beta 219 :-)
    24.03.2017r. - narodziny Synka 😍
    02.02.2019r. - transfer mrożaczka 1AB :-(
    06.03.2019r. - transfer mrożaczka 4BB - :-(
  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja też mam niedoczynność tarczycy, ale temperatury raczej przeciętne też w sensie w normie, dolne wartości 36,3, górne 37,1. Mi lekarka mówiła że owulacja jest najczęściej przed skokiem temperatury, ale że w dzień kiedy rano się zauważy skok warto też jeszcze próbować jak coś :)

    o148p07w5riqasy7.png
  • diamentowa Koleżanka
    Postów: 46 18

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-) ja też mam niedoczynność i wysoką prolaktynę , przestaliśmy się zabezpieczać po ślubie . minęły ponad 2 lata i zero efektów , leczę się dopiero od 4 miesięcy . To moj 2 cykl z ovu :-)

    xnw4dqk3i3b1iekf.png
  • ewelinuus Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 18 lutego 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa zatem witam wszystkich serdecznie:) Otóż pomożecie?
    We wtorek 16.02. robiłam test owu i byly dwie grube krechy jednakowego koloru, temp. 36,55
    W środę kreska testowa była już jasniejsza, a dzis 18.02. temp. 36,9 zatem wyrazny skok temp. i chwilowy bol jajnika ale naprawde chwilowy. I co o tym myslec, kiedy ta owulacja? Była? Jest? Nie mam pojęcia, pogubiłam się.
    Współżylismy 14,15,16.

  • Aurellka Autorytet
    Postów: 1000 805

    Wysłany: 21 lutego 2016, 02:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Owulacja mogła być 17...dwie kreski na teście owu,oznaczają,że owu powinna nastąpić w ciągu 24-36h, tak więc bardzo możliwe,ze byla właśnie 17, stad 18 skok...

    hchy43r8k9eziygj.png
    ❤20-06-2015❤
    ❤Nasz początek wieczności! ❤
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ