X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Test OVU pomóżcie błagam!
Odpowiedz

Test OVU pomóżcie błagam!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MonaLisa86 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny serdecznie, przeszukałam już całe forum, ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. Chodzi o test owulacyjny. Wszędzie pisze, że test należy robić o stałej porze (zakładam że raz dziennie). ZAŁÓŻMY że moją godziną testowania jest 21:00 codziennie. Załóżmy też teoretycznie, że owulacja występuje np. w poniedziałek o 15:00. Jak ją wykryć testując codziennie o 21:00?
    SYTUACJA 1.
    Gdyby w piątek o 21 wyszedł pozytywny, oznaczałoby to, że owulacja wystąpi po 24-36h, czyli w sobotę między 21 a 9 rano w niedzielę.
    SYTUACJA 2.
    Gdyby w sobotę o 21 wyszedł pozytywny, oznaczałoby to, że owulacja wystąpi po 24-36h, czyli w niedzielę między 21 a 9 rano w poniedziałek.
    SYTUACJA 3.
    Gdyby w niedzielę o 21 wyszedł pozytywny, oznaczałoby to, że owulacja wystąpi po 24-36h, czyli w poniedziałek między 21 a 9 rano we wtorek.

    A to wszystko nieprawda, bo owulacja pojawiła się przecież o 15 w poniedziałek. Czy ja coś źle liczę, a może trzeba testować rano i wieczór? Pomóżcie mi błagam, bo już kota do głowy dostaję.

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testów używa się w ten sposób, że robisz je od X dnia cyklu do dnia, w którym już nie wychodzą pozytywne. Dopiero wtedy wiadomo, że już jest po piku LH, czyli organizm przestał się przygotowywać.

    Niestety nic w 100% nie potwierdzi, że owulacja wystąpiła i którego dnia - ani testy, ani temperatura, ani śluz czy szyjka. Nawet monitoring nie zawsze jest w 100% pewny. Dobrą zasadą jest działać od przyjętego przez siebie dnia cyklu (nie wiem jak długie są Twoje) do trzeciej wyższej tempki (po szczycie śluzu), niezależnie od testów owu i innych obserwacji. Wtedy testy owulacyjne będą wskazówką, ale i tak będziesz wiedziała że norma została wykonana.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Karolcia88 Autorytet
    Postów: 4174 2360

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam 2 razy w ciagu dnia blisko owulacji bo to pierwszy cykl z testami. I bym przegapila bo... 13 dnia pojawila sie dopiero druga kreska ale slaba, 13 dc wieczorem juz byla mocniejsza, ale dalej bledsza niz ta podstawowa kreska. 14 dc rano juz dwie mocne krechy a wieczorem juz slabsza. Sluzu plodnego jak na lekarstwo, skoki temp mam takie ze nie bardzo sie orientuje (pierwszy cykl mierze temp)

    Juleczka 04.05.2015 <3
    relg9vvjqldrmcme.png
    mama Aniołka 30.05.2014
    Raduś Aniołek 08.07.2016
  • MonaLisa86 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi, choć przyznam, że zdziwiła mnie odpowiedź Justeck... Gdzieś na tym forum czytałam, że testy należy robić do pierwszego pozytywnego wyniku i przestać, od tego momentu liczyć 24-36 h, bo poziom LH może utrzymywać się nawet po owulacji. Jak to w końcu jest? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja domniemywam ze owulacja jest najbardziej prawdodpobna kiedy wychodzi ostatni test owu poztywny w cyklu, bo niby jest wtedy najwieksze stezenie LH czyli powinna byc blisko owu. Robie tez testy 3 razy dziennie bo wiem juz po sobie ze np o 15 nie wychodzi o 18 nie wychodzi ale juz o 21 wychodzi na plus.

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test owulacyjny uważa się za pozytywny tylko jeśli obie kreski są równie mocne - jedna mocna i jedna blada to wynik negatywny. Zauważcie, że skoro test pozytywny czyli pik LH pojawia się od 24 godzin PRZED owulacją, to logiczne jest, że w dniu pozytywnego testu owulacja nie występuje. Z tego co pamiętam (dawno przestałam polegać na testach) w instrukcji jest napisane, żeby robić je do pierwszego negatywu. Zakładając, że hormony działają jak powinny, stężenie LH powinno być coraz niższe po wystąpieniu owulacji.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ