X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Test owulacyjny - dziwna sytuacja
Odpowiedz

Test owulacyjny - dziwna sytuacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Justin Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    Z góry przepraszam, jeżeli temat już był, ktoś miał podobne pytanie jak ja -niestety nie znalazłam.

    Chciałabym Was zapytać, czy któraś z Was spotkała sie z podobną sytuacją:
    Korzystam z testów owulacyjnych. W tym miesiącu standardowy scenariusz.
    Druga kreska coraz mocniejsza z dnia na dzień, osiągnęła najwyższy wynik (dwie kreski o takim samym zabarwieniu). Do tego śluz płodny + lekkie kłucie jajnika. Nastepnie w kolejnych dniach robiła się coraz bledsza i bledsza.

    Wczoraj w 5dp straszny bół jajnika praktycznie przez cały dzień, aż się troszkę zwijałam z bółu. Do głowy mi przyszło: czyżby owulacja? Zrobiłam test. Już w 1 sekundzie pokazały się dwie grube, bardzo wyraźne krechy. Sama nie wiem co o tym myśleć.

    Czy któraś z Was miała może podobnie?

  • kaROLinka03 Koleżanka
    Postów: 63 14

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jak test wyszedł pozytywny to znaczy że do 48h może być owulacja. Nie jestem specjalistką, ale możliwe że w czasie pozytywnego testu (tego ostatniego , mocne kreski) nastąpiła owulacja. Radziłabym nie czekać z działaniami ;)

    Gdzieś czytałam, że jak test jest pozytywny to lepiej starać się od razu bo może okazać się że jest za późno, z drugiej str owulacja może odbyć się do 48h.

    Sama nie wiem czy pozytywny test ovu może wyjść kilka dni. Ja robie testy gdzi nie wyskakują kreski, a kółeczko gdzie oznacza, że test jest neg., albo buźka uśmiechnięta gdzie test oznacza, że jest pozytywny. Robiłam ich wiele, ale tylko 1 test wyszedł mi pozytywny :/ i niestety za długo czekałam ze współżyciem i się nie udało :(

    iv09y2v4pxbtgpk6.png
    zem3df9hgok2iivu.png
    0d1ycsqv7ge0ua5t.png
  • zachiwa Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 września 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy staraniu się o dzidziusia najpierw wyliczałam kiedy powinna nastąpić owulacja za pomocą kalkulatora online http://www.osesek.pl/kalendarz-dni-plodnych.html a następnie wynik ten weryfikowałam testami owulacyjnymi. Takim sposobem mniej więcej po pół roku zaszłam w ciążę. Myślę że twoja sytuacja wymaga rozmowy z ginekologiem, bo może masz dwie owulacje?

  • Uparciuszek Ekspertka
    Postów: 360 76

    Wysłany: 19 września 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuje 2 miesiąc z testami , w tamtym mimo współżycia w dniu w którym test pokazał zbliżającą sie owulacje, nie jestem w ciąży, zastanawia mnie to czy w związku z tym nie dochodzi do tej owulacji. Dziś też tescik pokazał zobaczymy , dodatkowo biorę także inofem i mam od wczoraj bóle jajników i kręgosłupa, coś się dzieje, może w końcu owulacja będzie owocna

    11 cykl starań
  • laila_25 Autorytet
    Postów: 1041 572

    Wysłany: 19 września 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Było podejscie do owulacji ale pewnie sie nie odbyła, przesuneła i po kolejnym pozytywie poszło jajko. Mogła byc tez 2x owulacja w 1 cyklu ale to juz rzadko.

    ckai43r82q8wblmu.png
    aniołek 01.02.2016r
  • Uparciuszek Ekspertka
    Postów: 360 76

    Wysłany: 20 września 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa jestem ze testy pokazują pik LH a i tak nic z tego nie ma, oby w tym miesiącu się udało

    11 cykl starań
  • Uparciuszek Ekspertka
    Postów: 360 76

    Wysłany: 20 września 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli bierzesz leki to takie rzeczy mogą się zdarzać , bo leki stymulują owulacje na może się tam poprzestawiac . Trzymam kciuki żeby ci się udalo

    11 cykl starań
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ