X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Uciążliwe przewlekłe bóle pleców
Odpowiedz

Uciążliwe przewlekłe bóle pleców

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ktoś ma podobnie i zna przyczynę bólu pleców w zasadzie niezależnie od dnia cyklu.Mam pcos pochodzenia nadnerczowego. Czy możliwe że bolą mnie nadnercza czy też jajniki uciskają jakieś narządy i dlatego plecy bolą tak wysoko ponad nerkami. Proszę o pomoc żadne tabletki na to nie pomagają biorę też dexamethason a lekarze i tak ignorują te bóle pleców co robić?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie bola tez plecy, ale nisko, nad posladkami. jak juz mam maxa, ze nie idzie sie na niczym skupic i rozwala mi to caly plan dnia, wtedy biore PoltramCombo (tramal z paracetamolem) widze ze nie jestem sama:) ale przyczyny nie znam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odp a te Twoje tabletki to pewnie na receptę bo mocne. A w tym miejscu co Ciebie bolą plecy plecy to pewnie od jajników. Ja też miałam takie bóle ale przeszły po leczeniu syndi35 plus dexamethason.

  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 10 września 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:46

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podejrzewam, że bolą mnie nadnercza skoro ból lokalizuje się tak wysoko. Czytałam ostatnio, że przy niskim poziomie hormonów i słabej pracy jajników to one włączają się do akcji (podobnie jest w menopauzie) więc myślę, że od tego te bóle. Pojawiają się one bowiem tylko w pierwszej połowie cyklu.

  • Johnam Autorytet
    Postów: 293 107

    Wysłany: 15 września 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey dziewczyny mam ten sam problem polecam ćwiczenia na wzmocnienie pleców to pomaga dobrze też wybrać się do fizjoterapeuty lub masażysty ale do sprawdzonego bo teraz to dużo jest pseudo fachowców co mogą zrobić krzywdę albo zajrzyjcie na neta na pewno znajdziecie jakieś ćwiczenia na ból i wzmocnienie pleców

    *************Gang18+**************
    w poszukiwaniu mojego maleńkiego szczęścia
  • qska Przyjaciółka
    Postów: 102 50

    Wysłany: 15 września 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja od 3 dni mam takie bóle pleców. Wcześniej też się zdarzało ale mam wrażenie że ból jest mocniejszy i pojawia się częściej. Wczoraj nie mogłam z łóżka się ponieść bo tak kuło. Respondeca, też mnie boli nad pośladkami. Bolą mnie równocześnie jajniki więc siłą rzeczy uznałam że to od nich. Ciekawe skąd tak silny ból. Dodam że ból mija po kilku minutach a powraca np. podczas schylania.

    8599hqvkfbce0bon.png
  • qska Przyjaciółka
    Postów: 102 50

    Wysłany: 15 września 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe wrote:
    Mam to samo!
    Nazywała to bólem korzonek. Nie moge przez ten ból spać, w zoraj wstałam o 3 w nocy Nastawiłam sobie wodę, wymieszałam wrzątek z zimna woda, wlałam do butelki, butelkę w skarpetę (!), a tzw skarpetę za spodnie piżamy. Tylko po takim rozgrzaniu pleców mogłam zasnąć! Potrzeba matka wynalazku!

    A dzis czytałam ze ból jajników moze promieniować na plecy, nie wiem czy możliwe.
    Rebe, kup sobie termofor. Ja swój trzymam przy łóżku za nic bym się z nim nie rozstała. Czasem jest bardziej potrzebny niż mąż.

    8599hqvkfbce0bon.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak bolały mnie plecy nie do wytrzymania, to nie miałam owulacji, nie było miesiączkowania, jajniki nie bolały, nie pracowały-cykl zaburzony.
    Teraz po owulacji (dzięki laparoskopii) plecy w tym miejscu, nisko, są odczuwalne leciuteńko, ale nie do takiego stopnia jak wcześniej- że musiałam sięgać po tramal, z bólu chodząc po ścianach.. Oczywiście lekarz rodzinny wypisał mi jakieś tandetne tabletki, które niby miałam brać na noc, bo silne- wzięłam w dzień i o 1 więcej - nawet odrobinkę nie pomogło :P

  • kryśka Ekspertka
    Postów: 198 57

    Wysłany: 17 września 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też jakis czas temu miałam mocny ból pleców nie mogłam się wyprostować, brałam leki i nic i poszłam w końcu do fizjoterapeuty i tak mnie ponastawiał, że do teraz jest wszystko ok :)

    Johnam, Reni lubią tę wiadomość

    fdf360f2c6116cc4388652c04f61f3a0.png
    co8pxgdslt0a9763.png
  • Johnam Autorytet
    Postów: 293 107

    Wysłany: 18 września 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    termofor to coś co i ja uwielbiam na wszystko ja po prostu uwielbiam ciepełko a fizjoterapia też jest dobra moja kumpela zaproponowała mi chińskie igiełki ale to chyba nie dla mnie

    *************Gang18+**************
    w poszukiwaniu mojego maleńkiego szczęścia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem pewna że tak silny ból powoduje brak owulacji niestetey bo boli pewnie pecherzyk ktory nie chce peknac

  • kryśka Ekspertka
    Postów: 198 57

    Wysłany: 23 września 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w organizmie tez czasami ciężko określić co boli bo ból promieniuje, a niestety lekarz nie potrafi wszystkiego wykluczyć

    fdf360f2c6116cc4388652c04f61f3a0.png
    co8pxgdslt0a9763.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 23 września 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a może warto do ortopedy skoczyć? może coś złego dzieje się w kręgosłupie
    miałam podobnie rezonans i tomograf zrobiony ..ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • kryśka Ekspertka
    Postów: 198 57

    Wysłany: 24 września 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na pewno najlepiej się prześwietlić i ze wszystkim iść do odpowiedniego lekarza, u mnie było tak że na badaniach wyszło wszystko poprawnie i dopiero u fizjoterapeuty wyszło

    ale ćwiczenia swoją drogą, dużo dają na wzmocnienie na przyszłość

    fdf360f2c6116cc4388652c04f61f3a0.png
    co8pxgdslt0a9763.png
  • RofTW Koleżanka
    Postów: 59 30

    Wysłany: 21 października 2014, 03:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy bólowi pleców towarzyszył Wam takze niewielki bol macicy i kłucie jajników?

    f2w3ikgno7e387of.png

    http://media.photobucket.com/component/Download-File?file=/albums/dd354/c_dancer2002/babydust.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dwa różne bóle pleców. Jeden na dole przy "kości ogonowej" i jemu towarzyszy ból jajników. Jego jednak powoli się wyzbyłam pod wpływem leczenia PCOS. Drugi ból pojawia się nad żebrami, czasem na środku kręgosłupa i jest nie do zniesienia. Pojawia się po miesiączce około 10 dnia i trwa tydzień, a potem znika i tak co cykl. Nie wiem co to jest, ale cholernie boli.

  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 19 listopada 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ból może być związany z miesiączką, z owulacją, z nerkami, z osłabionymi mięśniami pleców, bądź z problemami z kręgosłupem.
    Mnie często boli kręgosłup, poszłam do ortopedy i okazało się, że mam skoliozę w 2 odcinkach kręgosłupa i osłabione mięśnie kręgosłupa.

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • linve Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Ja mam dwa różne bóle pleców. Jeden na dole przy "kości ogonowej" i jemu towarzyszy ból jajników. Jego jednak powoli się wyzbyłam pod wpływem leczenia PCOS. Drugi ból pojawia się nad żebrami, czasem na środku kręgosłupa i jest nie do zniesienia. Pojawia się po miesiączce około 10 dnia i trwa tydzień, a potem znika i tak co cykl. Nie wiem co to jest, ale cholernie boli.

    Wiem, że to archaiczny wątek, ale szukam przyczyn mojego bólu. Mam podobnie jak AgnieszkaH. Mam zdiagnozowane PCOS i zauważyłam, że od pół roku po włączeniu suplementacji wiesiołkiem (a może to nie ma znaczenia?!) mam nieznośny ból od owulacji do okresu. I jest to albo ból nisko: kość ogonowa, pośladki i ból nieco wyżej, który nie pozwala mi się normalnie schylić. I tak od pół roku. Cykl w cykl... Ten ból czasami jest tak mocny, że nie mogę normalnie funkcjonować... A jestem raczej osobą aktywną, mam 27 lat i leżenie w domu doprowadza mnie do szału :(

    Agnieszko, czy po wyciszaniu jajników ból ustąpił? Mam zamiar teraz wybrać się do ginekologa i zobaczyć co tam słychać..jest to możliwe, że powiększone jajniki uciskają na więzadła? Oprócz tego 22.01 mam rezonans. Zobaczymy co tam wyjdzie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ