X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Beta - kiedy tempo wzrostu maleje
Odpowiedz

Beta - kiedy tempo wzrostu maleje

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 3 lipca 2023, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, jestem w ciąży drugi raz w życiu i martwię się, żeby nie skończyło się biochemem jak kiedyś.. 12dpo mialam betę 99,6 - po 48h wzrost do 283 - 150% - na kalkulatorze info że beta podwaja się co 36h. Następną betę robiłam po 4 dniach i nadal rośnie, 828 jednostek, co daje 81% wzrostu średnio co 48 - podwojenie bety średnio co 56h. Oba wyniki są w normie- ale jak widać przyrost zwolnił. Czy to normalne już na tym etapie ? Za drugim i trzecim razem progesteron 35,5-37,5 ng/ml. Teraz wypadałoby chyba zbadać jeszcze raz betę za 48h i sprawdzić ten przyrost Czy jeszcze jest w normie - co oznacza kolejne 48h stresu... czy macie jakieś doświadczenia jak u Was ta beta rosła na tym etapie ?

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 3 lipca 2023, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na dobrą sprawę to ja mam jedna radę - nie sprawdzać juz bety, czekać na wizytę u lekarza. 😊
    Po ok. 1000 beta ma prawo zwolnić i nie zachowywać juz norm, w teorii. Wtedy liczy sie tylko i wyłącznie obraz na USG.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Jagaja Przyjaciółka
    Postów: 95 32

    Wysłany: 3 lipca 2023, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Tak na dobrą sprawę to ja mam jedna radę - nie sprawdzać juz bety, czekać na wizytę u lekarza. 😊
    Po ok. 1000 beta ma prawo zwolnić i nie zachowywać juz norm, w teorii. Wtedy liczy sie tylko i wyłącznie obraz na USG.

    Zgadzam się z tą radą, to samo powiedział mi mój lekarz chociaż sama najchętniej latalabym codziennie, bo tez jestem po dwóch biochemach. Teraz znów ciąża, zrobiłam dwie bety, pierwsza 24 druga 66 i tez się martwie, ze jest za niska… ale chyba teraz poczekam już na wizytę.

    28.10.2022 pierwsze II
    3.11 💔
    18.01.2023 ponownie II
    22.01 💔
    kwiecień/maj/czerwiec kolejne starania
    27.06.2023 kolejne II
    28.06 beta 24
    30.06. beta 66
    06.07 beta 1018

    Acard+duphaston
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 3 lipca 2023, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny niestety, poronienie samoistne.. ja jeszcze nie czuje ale ginekolog mnie badała i od razu stwierdziła że właśnie ronie. Mialam bardO lekkie plamienia, wręcz delikatne brudzenia ale bez bóli, takie w terminie okresu. Niestety to nie chodziło o implantacje..

  • Jagaja Przyjaciółka
    Postów: 95 32

    Wysłany: 3 lipca 2023, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    Dziewczyny niestety, poronienie samoistne.. ja jeszcze nie czuje ale ginekolog mnie badała i od razu stwierdziła że właśnie ronie. Mialam bardO lekkie plamienia, wręcz delikatne brudzenia ale bez bóli, takie w terminie okresu. Niestety to nie chodziło o implantacje..

    Przykro mi bardzo… doskonale wiem co czujesz, trzymaj się <3

    28.10.2022 pierwsze II
    3.11 💔
    18.01.2023 ponownie II
    22.01 💔
    kwiecień/maj/czerwiec kolejne starania
    27.06.2023 kolejne II
    28.06 beta 24
    30.06. beta 66
    06.07 beta 1018

    Acard+duphaston
  • Joan31 Autorytet
    Postów: 519 360

    Wysłany: 3 lipca 2023, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    Dziewczyny niestety, poronienie samoistne.. ja jeszcze nie czuje ale ginekolog mnie badała i od razu stwierdziła że właśnie ronie. Mialam bardO lekkie plamienia, wręcz delikatne brudzenia ale bez bóli, takie w terminie okresu. Niestety to nie chodziło o implantacje..
    Bardzo mi przykro😞Trzymaj się

    preg.png
    age.png
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 6 lipca 2023, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co za dziwna sytuacja. Po becie 828 gdy lekarz widział że niby jet to poronienie i miałam lekkie plamienia, odstawiłam duphaston i czekam na okres... czekqm i nic, plamienie może troszkę mocniejsze, ale nadal małe i brazowe, zero bóli i krwawienie i co... dz9s badanie i po kolejnych 4 dniach - beta uwaga uwaga - 2528! Przyrost lepiej niż prawidłowy. Bo podwojwnie co 46h średnio. Żałuję że nie zrobiłam po dwóchdniach ale tak czy inaczej wynik raczej nie wygląda jak poronienie bo beta znów przyspieszyła.. dzis mam USG martwie się czy to nie ciaza pozamaciczna ale skoro gin widziala poronienie w trakcie to może była to jedna z dwóch komórek a ta druga rozwija się teraz prawidłowo?

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 6 lipca 2023, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    Dziewczyny co za dziwna sytuacja. Po becie 828 gdy lekarz widział że niby jet to poronienie i miałam lekkie plamienia, odstawiłam duphaston i czekam na okres... czekqm i nic, plamienie może troszkę mocniejsze, ale nadal małe i brazowe, zero bóli i krwawienie i co... dz9s badanie i po kolejnych 4 dniach - beta uwaga uwaga - 2528! Przyrost lepiej niż prawidłowy. Bo podwojwnie co 46h średnio. Żałuję że nie zrobiłam po dwóchdniach ale tak czy inaczej wynik raczej nie wygląda jak poronienie bo beta znów przyspieszyła.. dzis mam USG martwie się czy to nie ciaza pozamaciczna ale skoro gin widziala poronienie w trakcie to może była to jedna z dwóch komórek a ta druga rozwija się teraz prawidłowo?

    Szczerze? Nie wiem skad mogla to widzieć, bo z Twojego opisu nie widziała pęcherzyka, więc nie mogla stwierdzić nawet ciazy. A samo plamienie nie jest powodem do uznania, ze to poronienie 🙈

    Uwazam, ze ewentualne plamienia mogły byc tez spowodowane implantacja.

    Dzisiejsze USG powie więcej, bo pęcherzyk powinno byc juz widać na tym etapie.

    EDIT: idziesz do tego samego lekarza? Bo jak tak i bedzie pęcherzyk to powiedziałabym mu co myślę 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2023, 13:45

    Abcia lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 6 lipca 2023, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie, idę do innego, tamta pani ginekolog stwierdziła poronienie bo badaniu ginekologicznym takim zwyklym, mówiła że widzi że już zaczęło się poronienie I coś o tkankach i szyjce macicy. Bylam trochę w szoku a że miałam te lekkie plamienia to uznałam że "aha poronienie No tak.." ale nic mi się nie zgadzało dalej przez kolejne 3 dni i dziś taka duża beta więc nie wiem co myśleć, za 2,5h będzie wszystko jasne..

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 6 lipca 2023, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    Nie nie, idę do innego, tamta pani ginekolog stwierdziła poronienie bo badaniu ginekologicznym takim zwyklym, mówiła że widzi że już zaczęło się poronienie I coś o tkankach i szyjce macicy. Bylam trochę w szoku a że miałam te lekkie plamienia to uznałam że "aha poronienie No tak.." ale nic mi się nie zgadzało dalej przez kolejne 3 dni i dziś taka duża beta więc nie wiem co myśleć, za 2,5h będzie wszystko jasne..

    Myślę, ze okaze sie tyle, ze wprowadziła Cie w blad. 😊
    Daj znać.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 6 lipca 2023, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyk ciążowy w jamie macicy wielkość zgodna z OM, jajnik prawy z ciałkiem żółtym 22 mm. Kontrola za 10 dni :)

    Księgowa lubi tę wiadomość

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 6 lipca 2023, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    Pęcherzyk ciążowy w jamie macicy wielkość zgodna z OM, jajnik prawy z ciałkiem żółtym 22 mm. Kontrola za 10 dni :)

    Super! Nie chce namawiać, ale ja bym napisała opinie o tamtej lekarce 🙈

    PS. Gratuluję!

    MalaMiMi lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Joan31 Autorytet
    Postów: 519 360

    Wysłany: 7 lipca 2023, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    Pęcherzyk ciążowy w jamie macicy wielkość zgodna z OM, jajnik prawy z ciałkiem żółtym 22 mm. Kontrola za 10 dni :)
    Gratuluje ! ♥️

    preg.png
    age.png
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 8 lipca 2023, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo wszystko chyba jest zbyt wcześnie na gratulacje.. niby jest pęcherzyk, niby beta dobrze rosnie, progesteron powyżej 35, na usg wszystko ok, jajniki, macicą, endometrium, żadnego krwiaka, a plamienia trwają... są nawet mocniejsze niż kilka dni temu. Żaden tam sluz cappucino tylko brazowo-pomaranczowy wyciek co jakiś czas.. podbrzusze cos tam czasem zaćmi. Jestem zrezygnowana....

  • Joan31 Autorytet
    Postów: 519 360

    Wysłany: 8 lipca 2023, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    Mimo wszystko chyba jest zbyt wcześnie na gratulacje.. niby jest pęcherzyk, niby beta dobrze rosnie, progesteron powyżej 35, na usg wszystko ok, jajniki, macicą, endometrium, żadnego krwiaka, a plamienia trwają... są nawet mocniejsze niż kilka dni temu. Żaden tam sluz cappucino tylko brazowo-pomaranczowy wyciek co jakiś czas.. podbrzusze cos tam czasem zaćmi. Jestem zrezygnowana....
    Ja miałam w 8 tc mega mocne krwawienie przez kilka godzin. Jechałam pilne do lekarza pewna że już po wszystkim a mam super synusia. Lekarka nie była w stanie wyjaśnić skąd krwawienie nie miałam krwiaka niczego. Wiec dużo leż wypoczywaj może się sprawa ureguluje sama i wszystko będzie dobrze😊

    preg.png
    age.png
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 10 lipca 2023, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I już po wszystkim... wieczorem zaczęłam plamić krwią jasnoczerwoną, czułam też kłucie w podbrzuszu. Nad ranem obudziłam się z bólami i uczuciem wypływania krwi, w łazience wyleciał spory skrzep... teraz oby wszystko samo się oczyściło....

  • Joan31 Autorytet
    Postów: 519 360

    Wysłany: 10 lipca 2023, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    I już po wszystkim... wieczorem zaczęłam plamić krwią jasnoczerwoną, czułam też kłucie w podbrzuszu. Nad ranem obudziłam się z bólami i uczuciem wypływania krwi, w łazience wyleciał spory skrzep... teraz oby wszystko samo się oczyściło....
    Myślę że dobrze by było udać się do ginekologa..

    preg.png
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ