X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Dwie lub więcej owulacji w cyklu
Odpowiedz

Dwie lub więcej owulacji w cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 23 listopada 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Jakby ktos szukał takiej informacji, to chciałam się z wami podzielić, że tak, to możliwe miec kilka owulacji w cyklu. Moje - potwierdzone monitoringiem usg.
    Pierwsza w normalnym terminie, po ktorej zaraz dzien po mialam laparoskopie.
    Druga owulacja pojawila sie za 1,5 tygodnia. To jeszcze mozna zrozumiec, operacja zatrzymala produkcje progesteronu, wiec nowy pecherzyk zaczal dojrzewac.
    Trzecia po kolejnych 2 tygodniach, dzień przed @.

    Takze jesli zastanawiacie się czy kilka owulacji w cyklu jest mozliwe, to tak, jest to mozliwe, i tak, jest to mozliwe zeby zajsc przed czy w trakcie @, bo owlacje moga sie jak widac pojawic czasem w dziwnym terminie.

    Pozdrawiam

    kaha, suri2016, AnnaManna, Klara Wysocka lubią tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 23 listopada 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha potwierdzam:) We wrześniu jak poszłam na monitoring cyklu to w 10 dc okazało się, że jestem już po owulacji z lewego jajnika, ale miałam również pęcherzyk chyba 17 mm na prawym jajniku i jak poszłam 2 dni później to miał 21 mm i tego samego dnia czułam, że pękł. Zresztą potem właśnie miałam w nim ładne ciałko żółte i wszyscy dlatego szukali ciąży pozamacicznej w prawym jajowodzie, a okazało się, że była w tym, z którego była pierwsza owulacja w cyklu. Także nie dziwi mnie już kilka owulacji w cyklu:) Tylko się cieszyć w sumie, większa szansa na ciążę..

    bertha lubi tę wiadomość

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Interesujace ,jestem w lekkim szoku bo wszedzie pisze ze jest tylko jedna owulacja w ciagu jednego cyklu,chcialabym miec dwie owulacje w ciagu cyklu bo to zawsze wieksze szanse :-)

  • Minerva Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Trafiłam na ten wątek ponieważ 9 dni po pozytywnym teście owulacyjnym zauważyłam śluz płodny , zrobiłam test owulacyjny i wyszedł pozytywny. Sama nie wiem co o tym myśleć. W ubiegłym cyklu @ przyszła tydzien za wcześnie a badany progesteron wyszedł bardzo niski. Myślałam, że w tym cyklu hormony znów powariowały, ale teraz juz sama nie wiem.

    56f4848fecf8893410f71913e8e7814f.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Potwierdzam takie zjawisko. Sama dwa cykle temu miałam podwójną owulkę potwierdzoną na usg. Jedna z prawego, druga z lewego. I to jakoś po 3-4 dniach. Niestety, mimo tej 'podwójnej szansy' nie udało się :/ więc prace nadal w toku ;) a ja jakoś tym testom nie ufam, bo mnie już raz mnie w konia zrobiły ;) najlepiej iść na usg około spodziewanej owulacji.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Minerva Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Melba,

    Gdybym tylko miala taka mozliwosc. Mieszkam w UK i tutaj to niestety nie jest takie latwe. Zanotowalam na wykresie 2 pozytywny wynik i ovu przesunal mi owulke z 11 na 20dc co ciekawe, dopiero po kilku dniach. Ja nie mierze temp, wiec to tylko przypuszczalna data. Wydaje mi sie, ze cos nie tak z hormonami. Bede w PL za 2 tygodnie, wiec sie wybiore na badanie i zobacze co lekarz powie. Narazie nie pozostaje mi nic innego jak obserwowac i notowac.

    56f4848fecf8893410f71913e8e7814f.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperaturę dobrze mierzyć. Zawsze daje to jakiś pogląd, choć to czasem upierdliwe :-) już kilka razy zdarzyło mi się wyskoczyć z łóżka bez mierzenia ;-)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam własnie bieżący cykl podwójny. W 11 dc pęcherzyk miał 25 mm i dziś, w 18 dc, okazało się, że jest drugi: 23x25 mm. Pierwszy pękł sam, teraz czekam na drugi.

    suri2016 lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ