Forum W oczekiwaniu na testowanie Jak rozróżnić czy to torbiel czy ciąża?
Odpowiedz

Jak rozróżnić czy to torbiel czy ciąża?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olliiii Autorytet

Wysłany: 20 sierpnia 2018, 14:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Zrobiłam dzisiaj badanie beta hcg. Wynik to 26. Jestem w mega szoku. Ale martwię się czy to jednak nie jest torbiel. Całe 2 tygodnie od owulacji mocno bolał mnie jajnika, a śluzu nie mam praktycznie w ogóle. Na dodatek miałam wysoka prolaktynę, więc wykluczyłam że się uda jednak boję się że to po prostu zrobiła się torbiel od niepeknietego pęcherzyka. Jak mogę to sprawdzić oprócz usg? (lekarz na urlopie) jeśli powtórzę za 2 dni beta hcg i będzie dobry przyrost to znaczy że to na 100% ciąża?

Synek 18.10.2019r. <3

04.02. - II kreski :) zostań z nami maleństwo <3

12.01.2018r. - 2 Aniołki [*][*] 8tc
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc
  • nick nieaktualny

Wysłany: 20 sierpnia 2018, 14:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwykła torbiel od niepękniętego pęcherzyka nie wytwarza hcg. Zrób przyrost, ale raczej nastaw się na ciążę. ;-) Gratulacje.

• Olliiii Autorytet

Wysłany: 20 sierpnia 2018, 14:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, jestem po poronieniu i jestem tak ześwirowana, że masakra. Mam nadzieję, że te nerwy nie wpłyną źle jeśli mam fasolkę w brzuchu :)

Synek 18.10.2019r. <3

04.02. - II kreski :) zostań z nami maleństwo <3

12.01.2018r. - 2 Aniołki [*][*] 8tc
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.