X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie ⏸️ na teście i co dalej ?!
Odpowiedz

⏸️ na teście i co dalej ?!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • xMartaa Przyjaciółka
    Postów: 113 149

    Wysłany: 4 lipca 2023, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Zobaczyłaś pozytywny wynik testu ciążowego⏸️ co robić?!🤔
    Czekałaś na to, spodziewałaś się, lub nie i nagle to się stało, a Ty kompletnie nie wiesz co dalej... 😄
    Podzielmy się tutaj swoimi reakcjami, doświadczeniami, spostrzeżeniami 😊

    Kiedy na pierwszą wizyte do ginekologa?👩‍⚕️👨‍⚕️
    Jakie zrobić badania?💉🩺📑
    Pierwsze objawy.😄😕🤢
    Czy brac jakieś leki? Jakie?💊

    I wiele, wiele innych pytań...❓️

    Kto pyta, nie błądzi!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2023, 22:25

    👩🧔‍♂️ 26l
    👦2016r 💙

    🏥2022 operacja guzków endometriozy w bliźnie po cc
    👶05.2023- początek starań o drugie dziecko
    02.07‐ dwie kreski na teście ⏸️
    01.08- jest ❤️

    6925
  • 94Magda Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 9 lipca 2023, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda że nikt na ten wpis nie odpowiada. Jako świeżak chciałabym wiedzieć co robić jak już zobaczę ⏸️

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1155 526

    Wysłany: 9 lipca 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw iść na bthcg sprawdzić jaki jest przyrost pózniej do lekarza kochane 😊

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1155 526

    Wysłany: 9 lipca 2023, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tez pytanie do Was troszkę , czy miałyście objaw takiego ciągnięcia jakby w macicy ? Lub kłucia jakby ktoś wbijał wam szpilkę w prawy lub lewy jajnik ? Ewentualnie coś Ala „palący ból” w podbrzuszu ? Nie jest to uciążliwe ale boli mnie czasem , jestem 6 dpo

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5166 4767

    Wysłany: 9 lipca 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    94Magda wrote:
    Szkoda że nikt na ten wpis nie odpowiada. Jako świeżak chciałabym wiedzieć co robić jak już zobaczę ⏸️

    Nikt na ten post nie odpowiada, bo ile kobiet tyle odpowiedzi 🤷‍♀️ na tym forum są dziewczyny które starają się cykl albo dwa i zaraz się udaje a są takie, które starają się latami często z pomocą medyczna i każda z nich po zobaczeniu dwóch kresek zrobi coś innego jedna zapisze się do lekarza i będzie spokojnie czekać na wizytę a druga od razu po pozytywnym teście będzie musiała wdrożyć specjalne leki ( albo wdrożyła już w trakcie staran). Jeśli masz jakieś konkretne pytanie to zadaj je na którymś z wątków lub załóż własny napewno forumowiczki Ci odpowiedza 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2023, 19:00

    lawendowePole, Zło_snica lubią tę wiadomość

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Anekk Koleżanka
    Postów: 37 34

    Wysłany: 9 lipca 2023, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Mam tez pytanie do Was troszkę , czy miałyście objaw takiego ciągnięcia jakby w macicy ? Lub kłucia jakby ktoś wbijał wam szpilkę w prawy lub lewy jajnik ? Ewentualnie coś Ala „palący ból” w podbrzuszu ? Nie jest to uciążliwe ale boli mnie czasem , jestem 6 dpo
    Ja tak mialam :) zobacz moj wykres
    bóle w obu jajnikach na zmianę ,2 dni bóli jak na @
    Dzis jest druga kreska bladzioch na 3 różnych testach wiec może coś z tego będzie ;)
    Jutro beta🤞

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1155 526

    Wysłany: 9 lipca 2023, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anekk wrote:
    Ja tak mialam :) zobacz moj wykres
    bóle w obu jajnikach na zmianę ,2 dni bóli jak na @
    Dzis jest druga kreska bladzioch na 3 różnych testach wiec może coś z tego będzie ;)
    Jutro beta🤞
    Możesz mi udostępnić jakoś swój wykres ?

  • Anekk Koleżanka
    Postów: 37 34

    Wysłany: 10 lipca 2023, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Możesz mi udostępnić jakoś swój wykres ?
    Kliknij w moja nazwę i masz:
    Bieżący wykres na tablicy: tak
    Klikasz tak :)

  • lawendowePole Autorytet
    Postów: 2993 3514

    Wysłany: 10 lipca 2023, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pierwszą wizytę nie wcześniej niż 2 tygodnie od terminu spodziewanej miesiączki, nie później niż 4-5 (żeby ciąża była młodsza niż 10 tygodni).
    Bierzemy witaminy dla ciężarnych, ewentualnie sam kwas foliowy najlepiej jeszcze przed poczęciem lub niezwłocznie po 2 kreskach. Marka dowolna.
    Badania i dodatkowe leczenie zleca lekarz.
    Koniec.
    Jeżeli coś nas niepokoi wcześniej - plamienie, krwawienie, ból - lekarz. Sor tylko w przypadku baaardzo mocnego bólu, gdy istnieje ryzyko ciąży pozamacicznej. Lekkie plamienie lub nawet krwawienie miesiączkowe nie są podstawą do wizyty w szpitalu.
    Skoro pytasz , znaczy że nie masz żadnej niepokojącej historii, czy schorzeń obciążających, więc wszelkie bety itd. są zbędne. Wysikaj dwie kreski, po 2 tygodniach idź do lekarza, zdaj się na niego i ciesz ciążą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2023, 11:54

    xMartaa lubi tę wiadomość

    age.png
    02.12.2022 17:32, 40+2, 3540 g., 55 cm
    Tadziu z Nami ❤

    01.20 - start starań
    05.20, 09.20 - cb
    01.21 - poronienie 7tc
    06.21 - poronienie ~9tc - T22
    pauza do 01.2022
    03.22 - (25.03. - II kreski -> 14.04. - CRL 0,8 cm ❤, YS 0,4 cm -> 28.04. - CRL 2,22 cm -> 06.05. - CRL 4,1 cm -> 16.05. - CRL 5,73, FHR 156 -> 15.06. - 147 g. -> 24.06. - 235 g. -> 13.07. - 344 g. -> 1.08. - 522 g. chłopca -> 14.09. - 1278 g. -> 05.10. - 1761 g. -> 30.11. - 3550 g.)

    PAI-1 4G homo i MTHFR 1298A>C hetero
    Kariotypy ok

    Siła🔹️Spokój🔹️Miłość

    Bądź dumny z tego co robisz, zwłaszcza, jeśli nikt inny tego nie docenia.
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1155 526

    Wysłany: 10 lipca 2023, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anekk wrote:
    Kliknij w moja nazwę i masz:
    Bieżący wykres na tablicy: tak
    Klikasz tak :)
    Daj znać jak beta, ja dziś jedna kreska 🐥

  • Roszponka Autorytet
    Postów: 346 321

    Wysłany: 10 lipca 2023, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja trochę nie rozumiem tego pytania 🙃 jeśli dorosła osoba decyduje się na dziecko to chyba idzie do ginekologa i z nim rozmawia. Ciąża jest wymagającym stanem nie tylko dla dziecka ale przede wszystkim dla kobiety, dlatego warto przygotować się przed. Jeśli ktoś stwierdza 'a zróbmy sobie dziecko' to cóż... Jego sprawa ale przygotowanie zerowe. No chyba że ktoś nie planuje a się 'zdarzy', to już inna bajka.
    Do lekarza 2 tyg po pozytywnym teście, witaminy dla ciężarnych. Tak jak dziewczyny pisały, może coś ciągnąć, może być niedobrze, może kręcić się w głowie i to wszystko jest normalne. Niepokojące są plamienia, krwawienia i bardzo mocny ból brzucha - wtedy do lekarza idziesz szybciej. Oczywiscie nie bierzesz leków bez konsultacji z lekarzem, zero alkoholu i innych używek.

    starania od 06.2021
    PCOS, IO, hiperglikemia reaktywna, LUF
    MTHFR hetero, PAI-1 4G hetero
    ______________________________
    05.2023 7/9tc💔
    11.2023 6/7tc 💔 cp
    05.2024 💔 cb
  • Anekk Koleżanka
    Postów: 37 34

    Wysłany: 10 lipca 2023, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Daj znać jak beta, ja dziś jedna kreska 🐥
    Daj sobie czas jesteś dopiero 8dpo to wczas :) u mnie 12 dpo coś jest lekko widać
    Ale ja się coraz bardziej martwie ciągle boli/cisnie/ uwiera mnie podbrzusze w pozycji siedzącej

    Dam znać jak beta :)

  • Anekk Koleżanka
    Postów: 37 34

    Wysłany: 10 lipca 2023, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Daj znać jak beta, ja dziś jedna kreska 🐥
    Beta 23.6 :) trzymam mocno kciuki za Ciebie ✌️✌️

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1155 526

    Wysłany: 10 lipca 2023, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anekk wrote:
    Beta 23.6 :) trzymam mocno kciuki za Ciebie ✌️✌️
    Będzie bolało bo przy pierwszej ciąży tak bolał mnie bardzo brzuch i całe pachwiny aż ☹️🥺

    No mnie cały czas pobolewa podbrzusze raz jak na okres raz boli prawa strona gak dziwnie przy wstawaniu czy siadaniu albo jak ucisne

  • Anekk Koleżanka
    Postów: 37 34

    Wysłany: 10 lipca 2023, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Będzie bolało bo przy pierwszej ciąży tak bolał mnie bardzo brzuch i całe pachwiny aż ☹️🥺

    No mnie cały czas pobolewa podbrzusze raz jak na okres raz boli prawa strona gak dziwnie przy wstawaniu czy siadaniu albo jak ucisne
    Dziękuję Ci bardzo za informacje bo już nie wiem co ze sobą zrobić 🙈 jestem już po stracie i oram się ze cos zle się dzieje. Bo w poprzeniej ciazy nie odczuwalam posobnych objawow.
    Od 7-10 w pracy jeszcze jest ok ale każda kolejna godzina na siedząco koszmar.
    Wymyślam wymówki zeby chodzic i coś zalatwiac 😆

    Ja jeszcze kilka dni temu mialam na zmianę bol obu jajników plus podbrzusze i ból jak na @
    Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki i czekam z niecierpliwoscia na dobre wieści 🤞🤞

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1155 526

    Wysłany: 10 lipca 2023, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anekk wrote:
    Dziękuję Ci bardzo za informacje bo już nie wiem co ze sobą zrobić 🙈 jestem już po stracie i oram się ze cos zle się dzieje. Bo w poprzeniej ciazy nie odczuwalam posobnych objawow.
    Od 7-10 w pracy jeszcze jest ok ale każda kolejna godzina na siedząco koszmar.
    Wymyślam wymówki zeby chodzic i coś zalatwiac 😆

    Ja jeszcze kilka dni temu mialam na zmianę bol obu jajników plus podbrzusze i ból jak na @
    Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki i czekam z niecierpliwoscia na dobre wieści 🤞🤞
    Po 12 tyg powinno minąć wszystko 😙
    Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty ..
    moja pierwsza ciąża to była taka niby wpadka i jest cudowny piękny 7-letni ksawery 🥹 już tak bardzo by chciał rodzeństwo ..

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ