X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Niedoczynność tarczycy a ciąża.
Odpowiedz

Niedoczynność tarczycy a ciąża.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy. Tzn zawsze ja miałam ale od kilku lat badania krwi i usg były w normie więc leków mi nie zapisano. Zrobiłam teraz badania delikatnie poza normę. Brałam wcześniej letrox 25 czy któraś z was choruje na niedoczynność i przyjmuje jakieś specjalne leki przy próbie zajścia w ciążę?

  • Abs Ekspertka
    Postów: 137 62

    Wysłany: 26 maja 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja mam niedoczynność tarczycy spowodowaną chorobą Hashimoto. Nie biorę żadnych leków poza euthytoxem ( substancja czynna ta sama co letrox). Jedyne co robię to kontroluje, aby gdy zejdę w ciążę moje tsh mieściło się w przedziale 1-2.

    2016 Pawełek 28tc
    2018 Weronika moja największa radość
    2020 Piotruś moja druga największa radość
  • Aga28 Koleżanka
    Postów: 52 27

    Wysłany: 26 maja 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Specjalne nie, te które masz przepisane przez endokrynologa i pilnować żeby TSh było w granicach 1 -2. Ja np. biorę euthyrox 75 i wyniki mam około 1,3 i też staramy sie o drugiego bobasa.

    Aga28
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, czekam na wyniki do poniedziałku, zobaczymy ile wyniesie tsh

  • Patisoon Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 7 lutego 2018, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktos tu jeszcze zaglada?? Mam pcos i ostatnio dowiedzialam sie tez ze niedoczynnosc tarczycy.. staramy sie o dzidziusia krotko bo 4 miesiace.. teraz jestem w kropce.. bralam jakis czas anty na pcos ale wyskoczyly mi guzki w piersiach i gin kazal odstawic. Chirurg zrobil badania nic powaznego.. anty juz nie biore za to biore lewotyroksyne 50mg dodam iz mieszkam w grecji i jest mi trudniej wszystko zrozumiec. Po odstawieniu anty mam strasznie bolesne owulacje choc cieszy mnie to iz wczesniej nic nie czulam podczas owulacji..no i bolaly mnie bardzo piersi przy owu kochalam sie z mezem w 12 dc a owu mam mniej wiecej 14dc wtedy zaczyna sie ten piekielny bol.. i tak trwa juz 5 dni.. a piersi nie bola.. dodam iz dopiero zaczelam rac leki na tarczyce.. czy jest nadzieja na ciaze??

    Patisoon
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tarczycy nie mam wcale.
    Boleści owulacyjne to zwykle indywidualna sprawa. Ale nie powinny tyle trwać.
    Zrobiłabym dokładniejszą diagnostykę w kierunku endometriozy, torbieli, polipów.

    Problemy z tarczycą nie będą przeszkodą u większości jeżeli nie masz innych schorzeń.

  • Patisoon Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 lutego 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pcos ale nie moge brac anty bo wyskoczyly mi niegrizne guzki w piersiach od tabletek anty. Poza tym staramy sie o dziecko wiec nie chce ich brac. Za tydz mam nastepna wizyte u gina wiec sie dowiem. Co miesiac chodze do gina ze wzgledu na torbiele i tarzyce ale nic mi nie mowil o bolach owu

    Patisoon
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ