Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Niskie hcg a ciaza
Odpowiedz

Niskie hcg a ciaza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Niki99 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 3 lipca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Okres spóźnia mi się 10 dni, robiłam 3 testy z czego jeden wyszedł negatywny a dwa kolejne z blada kreska. Wczoraj robiłam beta hcg i wyszedł wynik 0,20. Mam wszystkie objawy ciąży. Wizyta u ginekologa dopiero za dwa tygodnie. Czy myślicie, że mogę być w ciąży a wyniki są fałszywe?

  • Martyna Autorytet
    Postów: 609 752

    Wysłany: 3 lipca, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pokażesz te testy? Może po prostu kreska fabryczna?
    Przy becie 0,20 nie ma opcji pozytywnego testu sikanego :(

    04.24 22+2 💔
    06.24 ⏸️
    24.07❤️1,05cm❤️
    7.08 ❤️2,4cm 🐻
    07.09 7,5cm 👧 🩷 ryzyka niskie

    preg.png
  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 3 lipca, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakłada sie ze ciąża jest przy becie powyżej 5

  • Ana29 Przyjaciółka
    Postów: 103 48

    Wysłany: 3 lipca, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz wysłać zdjęcia testów? 😉

  • xSmerfetkax Ekspertka
    Postów: 191 111

    Wysłany: 14 lipca, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja dzisiaj 30dc, wg aplikacji owu była w 12dc (ale nie sprawdziłam tego, mogła być również później), w czwartek miała przyjść 🐵 wg aplikacji, jednak do dzisiaj nic 🤷🏽‍♀️ wczoraj robiłam betę i wynik <2,3. Czy może coś jeszcze z tego wyjść? Dodam że w grudniu odstawiłam plastry anty i pierwszy cykl trwał 35dni, ale kolejne maks 27-28 dni.

  • Anikaa Przyjaciółka
    Postów: 109 39

    Wysłany: 14 lipca, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki99 wrote:
    Hej dziewczyny! Okres spóźnia mi się 10 dni, robiłam 3 testy z czego jeden wyszedł negatywny a dwa kolejne z blada kreska. Wczoraj robiłam beta hcg i wyszedł wynik 0,20. Mam wszystkie objawy ciąży. Wizyta u ginekologa dopiero za dwa tygodnie. Czy myślicie, że mogę być w ciąży a wyniki są fałszywe?
    A jakie masz te objawy ?

  • Izka568 Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 16 lipca, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:)
    Mam pytanie do Was, bo już sama nie wiem co mam myśleć. Mam długie cykle 32-38 dni.

    Staramy się o ciąże już dłuższy czas i w tym cyklu (pierwszy raz) ginekolog przepisał mi Ovitrele w 15 dniu cyklu.
    Od 18 dnia do 30 dnia cyklu miałam brać duphaston 2x1 oraz 1x1 utrogestan.
    W 30 dniu cyklu ginekolog kazał mi zrobić test na Betę - jeżeli wyjdzie negatywny to odstawić tabletki, a jeżeli pozytywny to brać dalej. Z ciekawości zrobiłam betę 27 dnia cyklu wyszła 4,48 (pomyslałam, że ten wynik to pozostałości po Ovitrelle?)

    Wczoraj był 30 dzień cyklu(15.07), beta wyszła <2,30. Wczoraj również dostałam plamień różowo, jasno brązowych, delikatnych i było tylko rano (nigdy nie mam plamień przed miesiączką). Początkowo pomyślałam, że może to plamienia implementacyjne?? Ale beta trochę niska... Czy beta może jednak wzrosnąć? Miesiączkę powinnam mieć w piątek. Nie wiem czy się łudzić...:(
    Czy powinnam powtórzyć mimo wszystko Betę czy te plamienia to normalne z duphastonem?

  • Martyna Autorytet
    Postów: 609 752

    Wysłany: 16 lipca, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle na jakiej podstawie lekarz 15 dc dał ci ovitrelle?
    Przy wydłużonych cyklach owulacja jest na pewno później, więc obstawiam, że twój pęcherzyk dominujący miał jeszcze duuuzo czasu na dojrzewanie. Nie lubię lekarzy, którzy obstawiają, że każda z nas ma owulke 14 do-to by było za piękne.
    Zrobiłaś betę 12 dpo-to były resztki ovitrelle. Zrobiona później beta pokazała, że zostal zastrzyk wypłukany. Ja na twoim miejscu to bym chyba od razu lekarza zmieniła, jeżeli nie potrafi nawet poprowadzic cyklu, sory…
    Żeby dać zastrzyk powinien zrobić obserwacje i zobaczyć jak tam wzrasta twój pęcherzyk dominujący, ile ma mm. Zaleca się również badanie estrogenu, żeby upewnić się, że pęcherzyk jest dojrzały i dopiero zastrzyk… po zastrzyku owulka jest w ciągu 36h (ja po 3 dniach poszłam na sprawdzenie czy była owulacja), a pomimo tego jeszcze 6dpo poszłam na badanie progesteronu ;)

    04.24 22+2 💔
    06.24 ⏸️
    24.07❤️1,05cm❤️
    7.08 ❤️2,4cm 🐻
    07.09 7,5cm 👧 🩷 ryzyka niskie

    preg.png
  • Izka568 Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 16 lipca, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To znaczy, już wytłumaczę od 5 dnia cyklu do 9 dnia cyklu miałam brać lamette i przyjść koło 15 dnia cyklu na monitoring czy pęcherzyk dominujacy rośnie. Tak też zrobiłam i 13 dnia cyklu poszłam na monitoring - pęcherzyk miał 18 mm i lekarka powiedziała żeby w 15 dniu cyklu podać sobie zastrzyk Ovitrelle i przyjść ponownie 17/18 dnia cyklu sprawdzić czy pęcherzyk pękł. No i rzeczywiście pęcherzyka już nie było widać, pękł. I później już kazała zrobić betę w 30 dniu cyklu.

    Zastanawiam się tylko, co z tym plamieniem wczorajszym (w 30 dniu cyklu)... Czy mimo wszystko mam odstawić duphaston jak mi kazała, skoro beta wyszła 2,30?
    Nie wiem czy to mogło być plamienie implementacyjne, a beta mogła być jeszcze za niska?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 13:41

  • Martyna Autorytet
    Postów: 609 752

    Wysłany: 16 lipca, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka568 wrote:
    To znaczy, już wytłumaczę od 5 dnia cyklu do 9 dnia cyklu miałam brać lamette i przyjść koło 15 dnia cyklu na monitoring czy pęcherzyk dominujacy rośnie. Tak też zrobiłam i 13 dnia cyklu poszłam na monitoring - pęcherzyk miał 18 mm i lekarka powiedziała żeby w 15 dniu cyklu podać sobie zastrzyk Ovitrelle i przyjść ponownie 17/18 dnia cyklu sprawdzić czy pęcherzyk pękł. No i rzeczywiście pęcherzyka już nie było widać, pękł. I później już kazała zrobić betę w 30 dniu cyklu.

    Zastanawiam się tylko, co z tym plamieniem wczorajszym (w 30 dniu cyklu)... Czy mimo wszystko mam odstawić duphaston jak mi kazała, skoro beta wyszła 2,30?
    Nie wiem czy to mogło być plamienie implementacyjne, a beta mogła być jeszcze za niska?
    Sama już nie wiem... :(
    No to wszystko wyjaśnia, bo była kontrola nad tym wszystkim.
    30dc to późno te plamienia na implantacyjne. Przypuszczając, że 16/17dc miałaś owulke. Duphastonu nigdy nie brałam, więc nie wiem czy podczas brania go mogą być plamienia. Ja dla świętego spokoju poszłabym jutro rano na betę, żeby mieć czystą głowę. Tak to odstawisz dupka i zaczniesz szybciej nowy cykl. Ale życzę pozytywnej bety! 😍

    Izka568 lubi tę wiadomość

    04.24 22+2 💔
    06.24 ⏸️
    24.07❤️1,05cm❤️
    7.08 ❤️2,4cm 🐻
    07.09 7,5cm 👧 🩷 ryzyka niskie

    preg.png
  • Izka568 Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 16 lipca, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też coś mi się wydaje że te plamienia trochę późno.. może rzeczywiście to przez Duphaston.
    Masz racje, dla świętego spokoju pójdę zrobić betę:)

    Martyna lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ