X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie oczekiwanie na zrobienie testu a sport
Odpowiedz

oczekiwanie na zrobienie testu a sport

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ofcooo Autorytet
    Postów: 466 398

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich!

    Dopiero stawiam pierwsze kroki zarówno na forum jak i w staraniu sie o dzidzię. Także proszę o wyrozumiałość :)

    Za tydzień chciałabym zrobić test ciążowy a jednocześnie za tydzień wybieram sie na dłuższy urlop w góry.

    Moje pytanie czy jeśli się okaże, ze będę w ciąży to mam zrezygnować ze sportu? Jeżdżę na desce i pomimo, iż mam już 15 letnie doświadczenie w tym sporcie czasem zdarzy mi sie przewrócić i poturbować. Czy to może zaszkodzić fasolce w tak wczesnym stadium czy raczej nie?

    Pozdrawiam ciepło,
    O.

    zem3h371xcq8c2sz.png
    qdkkwn15frnb311v.png
  • K4lina Ekspertka
    Postów: 134 129

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zrezygnowała. Ale to indywidualne podejście każdej z nas.
    Lekarze odradzają nawet bieganie i jazdę na rowerze... więc sama bym nie zaryzykowała. Z drugiej strony wiele kobie dowiaduję się znacznie później o ciąży i żyją normalnie, uprawiają sporty i rodzą zdrowe dzieci.
    Pozdrawiam, trzymam kciuki i powodzenia.

    jovi81 lubi tę wiadomość

    K
    Mój Aniołek 29.10.2013 [*] 6tc
    Mój Aniołek 7.05.2016 [*] 9 tc

    relggu1r5ize5xx5.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się tym nie przejmowała, zawsze uprawiam tak samo sport - fitness/bieganie/rolki/narty/łyżwy/basen i nigdy nie zajmowałam się tym, że akurat mogłam zafasolkować. Mój lekarz wie, że aktywnie uprawiam sporty i też nigdy nie mówił, żeby w jakikolwiek sposób ograniczyć.
    Tak naprawdę większość z nas o ciąży dowiaduje się dopiero po ok.4/5 tygodniach i przez ten czas organizm sam sobie chroni płód, czytałam, że tak naprawdę do pewnego momentu nawet niektóre używki typu alkohol nie są w stanie zaszkodzić.

    48f411ed51.png
  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli dopiero zaczynasz starania i nie masz za sobą przykrych doświadczeń jak np. poronienia to nie jest konieczne zmienianie trybu życia. Jednak każda z nas musi podejmować takie decyzje indywidualnie :) bo wiadomo że ostrożność w takich momentach nie zaszkodzi

    Natalina lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • Zaczarowana Autorytet
    Postów: 367 328

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w takiej sytuacji raczej zmieniłabym termin wyjazdu, bo na stoku różnie bywa, sama możesz jeździć super, a ktoś w Ciebie wpadnie i się poturbujesz. Mimo wszystko wolałabym dmuchać na zimne, ale to ja, każda kobieta może inaczej do tego podchodzić.

    Córcia <3
    dxomtv735zv5mpm2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ