Walentynkowa promocja w OvuFriend!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 24 lutego a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji - jesteśmy przekonani że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować. Sprawdź tabelę, co zyskasz w Premium TUTAJ

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 24 lutego 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum W oczekiwaniu na testowanie oczekiwanie na zrobienie testu a sport
Odpowiedz

oczekiwanie na zrobienie testu a sport

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ofcooo Autorytet

Wysłany: 4 stycznia 2014, 15:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich!

Dopiero stawiam pierwsze kroki zarówno na forum jak i w staraniu sie o dzidzię. Także proszę o wyrozumiałość :)

Za tydzień chciałabym zrobić test ciążowy a jednocześnie za tydzień wybieram sie na dłuższy urlop w góry.

Moje pytanie czy jeśli się okaże, ze będę w ciąży to mam zrezygnować ze sportu? Jeżdżę na desce i pomimo, iż mam już 15 letnie doświadczenie w tym sporcie czasem zdarzy mi sie przewrócić i poturbować. Czy to może zaszkodzić fasolce w tak wczesnym stadium czy raczej nie?

Pozdrawiam ciepło,
    O.

zem3h371xcq8c2sz.png
    qdkkwn15frnb311v.png
  • K4lina Ekspertka

Wysłany: 6 stycznia 2014, 16:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zrezygnowała. Ale to indywidualne podejście każdej z nas.
    Lekarze odradzają nawet bieganie i jazdę na rowerze... więc sama bym nie zaryzykowała. Z drugiej strony wiele kobie dowiaduję się znacznie później o ciąży i żyją normalnie, uprawiają sporty i rodzą zdrowe dzieci.
    Pozdrawiam, trzymam kciuki i powodzenia.

jovi81 lubi tę wiadomość

K
    Mój Aniołek 29.10.2013 [*] 6tc
    Mój Aniołek 7.05.2016 [*] 9 tc

relggu1r5ize5xx5.png
  • Unlike Autorytet

Wysłany: 7 stycznia 2014, 00:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się tym nie przejmowała, zawsze uprawiam tak samo sport - fitness/bieganie/rolki/narty/łyżwy/basen i nigdy nie zajmowałam się tym, że akurat mogłam zafasolkować. Mój lekarz wie, że aktywnie uprawiam sporty i też nigdy nie mówił, żeby w jakikolwiek sposób ograniczyć.
    Tak naprawdę większość z nas o ciąży dowiaduje się dopiero po ok.4/5 tygodniach i przez ten czas organizm sam sobie chroni płód, czytałam, że tak naprawdę do pewnego momentu nawet niektóre używki typu alkohol nie są w stanie zaszkodzić.

48f411ed51.png
  • jovi81 Autorytet

Wysłany: 7 stycznia 2014, 09:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli dopiero zaczynasz starania i nie masz za sobą przykrych doświadczeń jak np. poronienia to nie jest konieczne zmienianie trybu życia. Jednak każda z nas musi podejmować takie decyzje indywidualnie :) bo wiadomo że ostrożność w takich momentach nie zaszkodzi

Natalina lubi tę wiadomość

https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • Zaczarowana Autorytet

Wysłany: 7 stycznia 2014, 15:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w takiej sytuacji raczej zmieniłabym termin wyjazdu, bo na stoku różnie bywa, sama możesz jeździć super, a ktoś w Ciebie wpadnie i się poturbujesz. Mimo wszystko wolałabym dmuchać na zimne, ale to ja, każda kobieta może inaczej do tego podchodzić.

Córcia <3
    dxomtv735zv5mpm2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)