Pamiętniki Moja walka o bobasa
Dodaj do ulubionych
WSTĘP
Moja walka o bobasa
O mnie: Mam na imię Sylwia. Mam 28 lat. Od niedawna zaczeliśmy starania o dzidziusia. Wiem że czeka nas nierówna walka z hormonami. Mam PCOS i kilka kilogramów nadwagi, które ciężko utrzymać w ryzach a co dopiero zrzucić. Od niedawna nie biorę luteiny na wywołanie miesiączki i mam nadzieję że za niedługo będę zafasolkowana 😊
Czas starania się o dziecko: Zaczęliśmy od sierpnia 2019
Moja historia: Pierwsze miesiące na luzie. Ostatecznie 2 z temperaturą, w której nie można doszukać się skoku temperatury i owulacji. Mam nadzieję że to ma związek z tym że przestałam brać luteine.
Moje emocje: Jestem pełna nadziei że w końcu się uda🙂

16 stycznia 2020, 17:41

Dziś jest 9 dc i pierwszy bez miesiączki. Zastanawiam się czy 8 dni z @ to nie za długo... I czy to wina może oleju z wiesiołka. Wizyta u gin dopiero we wtorek. Mam nadzieję że ten cykl będzie już z owulacją. Zobaczymy...

19 stycznia 2020, 13:54

Niedziela... Dzisiaj postanowiłam lenić się cały dzień 😀 Pogoda sprawiła że ziewam co chwilę. Jakieś niskie ciśnienie? Czy może te chmury zasłaniając słoneczko?

Wykres w tym cyklu bardzo równy... Małe wahania temperatury, porównując z poprzednimi to wygląda bardziej jak prosta kreska a nie jak zygzaki...
Może tym razem zaniosę jajo? 🤔

Wiadomość wyedytowana przez autora 19 stycznia 2020, 20:33

29 stycznia 2020, 21:55

Mój ginekolog nie leczy niepłodności... Przejrzał moje wyniki i wykresy temperatury i powiedział żebym zgłosiła się do kliniki leczenia niepłodności albo znalazła lekarza z doświadczeniem w PCOS i stymulacji owulacji... Poszukałam i zapisałam się na pierwszą wizytę konsultacyjną. Zobaczę co z tego będzie.
P. bardzo mnie wspiera i powiedział że pójdzie że mną do kliniki. Narazie chce zobaczyć co powie lekarz na moje wyniki i czy zaproponuje stymulację.
P. jest kochany i wspiera mnie. Wiem, że nie jest przyzwyczajony do okazywania uczuć i jest to dla niego trudne, a jednak mu się udaje.

Wiadomość wyedytowana przez autora 29 stycznia 2020, 21:56

9 lutego 2020, 22:30

Wizyta u nowego lekarza wyglądała obiecująco. Po USG stwierdził że @ powinna przyjść. Mam się zgłosić po luteine jeżeli nie przyjdzie w ciągu najbliższych 3 tygodni ale już mnie podbrzusze i plecy bolą, więc będzie na dniach.
Endometrium 12 mm więc bardzo ładne. Jajniki nie powiększone i bez cyst, ale ze sznurem pęcherzyków- standard przy PCOS. Lekarz przejrzał moje wyniki oraz wykresy temperatury i kazał jedynie zrobić progesteron w 21 dc. i zgłosić się z wynikiem. Po tym badaniu będę mogła zacząć stymulację clo. Mam nadzieję że po stymulacji się uda i zostanę mamą ☺️

13 lutego 2020, 14:31

1dc.

Po dwóch dniach plamień @ się rozgościła na dobre. Na szczęście jest to ta delikatniejsza wersja bez silnych bóli. Tzn. narazie. Zobaczymy co będzie w kolejnych dniach. Czy się rozkręci. Plan na ten cykl?
💊Wiesiołek do owu jeżeli nastąpi
💊Ovarin 2x1
💊 kwas foliowy
💊 wit D.
Badanie progesteronu w 21dc i kontrola z wynikiem u ginekologa 🙂.

26 lutego 2020, 14:56

14dc. 6dpo.
Ovarin chyba pomógł. W prawdzie owulka była szybko i nie zdążyliśmy zaserduszkować ale była! Od października na nią czekałam! Jestem dobrej myśli i liczę na kolejne cykle.
Mały problem w tym że powinnam progesteron zrobić w 21dc i obawiam się że do tego czasu dostanę @. Zobaczymy co będzie. Najwyżej w kolejnym cyklu zrobie tego proga.

12 marca 2020, 15:02

7dc.
Dwa dni temu byłam na kontrolnej u lekarza. Endometrium w 5dc - 6mm. Jajniki ok.
Dostałam duphaston od 15dc. przez 10 dni, ponieważ z wyników laboratorium 7 dpo progesteron był około 8, więc trochę niski żeby bąbelek mógł się zagnieździć.
Dupka mam brać przez najbliższe 2 miesiące i sprawdzić jak na niego reaguje mój organizm. Po 2 miesiącach kontrola i włączenie clo z monitoringiem.
Od wczoraj pobolewa mnie jajnik. Czyżby znowu owulacja miałaby przyjść tak wcześnie?
Jeśli tak, to kolejny cykl na straty ponieważ w tym tygodniu się rozchorowałam i pewnie nie zdążę zaserduszkować przed owulką. 🙁
Trochę to wkurza już ale staram się być dobrej myśli. Jak nie ten cykl to kolejny...
Plan na ten cykl :
💊 folik 1x1tabl
💊 olej z wiesiołka 2x2tabl. do owulacji
💊 wit D 4000j / 2000j
💊 ovarin 2x1tabl
💊 duphaston 2x1tabl od 15dc przez 10 dni.

Wiadomość wyedytowana przez autora 12 marca 2020, 15:11

3 kwietnia 2020, 18:17

1dc.

Poprzdni cykl niestety znów bezowulacyjny. Zaczynam od początku z nową nadzieją. Może tym razem cóż się zmieni. Będzie to kolejny cykl z duphastonem. Wizytę z omówieniem Clo mam na maj. Czekam z niecierpliwością. Jedynie obawiam się czy przez sytuację z koroną nie odwołają mi wizytę.

Plan na ten cykl :
💊 folik 1x1tabl
💊 olej z wiesiołka 2x2tabl. do owulacji
💊 wit D 2000j
💊 ovarin 2x1tabl
💊 duphaston 2x1tabl od 15dc przez 10 dni.

25 czerwca 2020, 10:08

1dc. Kolejny...
Zaczynając ten pamiętnik zdawałam sobie sprawę że to może trochę potrwać, ale z każdym kolejnym miesiącem znoszę to coraz gorzej. W tym cyklu jestem umówiona na monitoring. Od września zacznę stymulację. Liczyłam że uda się w ciągu roku a tu w sierpniu minie rok i nadal nic z tego. Owulacje w ciągu tego roku mogę policzyć na palcach jednej ręki. Założyłam sobie na początku że będę podchodzić z dystansem jednak z miesiąca na miesiąc coraz bardziej mnie to dotyka i czuję się coraz gorzej. Mam nadzieję że to minie i w końcu uda się zobaczyć dwie kreseczki na teście.

Plan suplementowy na ten cykl:
💊 kwas foliowy 1x 1tabl
💊 olej z wiesiołka 2x 2tabl. do owulacji
💊 wit D 2000j dziennie
💊 ovarin 2x1tabl 1tabl + Mio-Inozytol 2x 1500mg później zmiana na inofem 2x dzienne
💊 duphaston 2x 1tabl od 16dc przez 10 dni.
💊 NAC 3x 500mg
💊 Selen 1x 200ug
💊 Cynk 2x 15mg

29 września 2020, 15:47

29 dc. Cykl nr 13.
Cały czas staralismy się zajść bez pomocy kliniki leczenia niepłodności. Szczególnie że P. chyba jest przekonany że uda nam się bez specjalistycznej pomocy i nie chce tam iść. Jednak kolejny lekarz że względu na złe wyniki LH, testosteronu, DHEAS i progesteronu zaleca zgłosić się do kliniki w celu konsultacji - czyli póki co będzie bez stymulacji. Czeka mnie poważna rozmowa z P. a takie są najtrudniejsze.
Dopóki nie uda mi się czegoś konkretnego uzgodnić z P. postanowiłam wziąć się za siebie.
Zamówiłam sobie zestaw suplementów z Sundose dobranych do mnie oraz wróciłam do treningów Zumby. Chcialabym też dobrać dietę dla siebie żeby trochę schudnąć. Chcę się jak najlepiej przygotować. Może do tego czasu uda mi się namówić P. na klinikę. On chyba nadal chce starać się bez takiej presji na zasadzie co będzie to będzie mimo że minął już rok a ja czuję już presję czasu. A im jestem starsza tym będzie trudniej.
Plan suplementowy na kolejny cykl:
💊Sundose
💊Olej z wiesiołka do owu, bądź do 15dc
💊 Ojej z czarnuszki

27 listopada 2020, 23:31

59dc. Cykl 14, 5dpo(?)

Tak sobie myślę dzisiaj że moja mama zaszła w ciążę ze mną jak miała @ co 2 miesiące. Oczywiście byłam wpadką bo myśleli że już jest w ciąży 😁
Wygląda na to że ciąża i urodzenie "zdrowego"(gdy pominiemy PCOS) dziecka jest możliwe gdy ma się owu tak późno. Może i dla mnie jest szansa na naturalną ciążę?

Czekam na cud 💚

11 stycznia, 15:01

38dc. Cykl 15?

Bylam wczoraj u cioci. Przyjechala kuzynka z rocznym dzieckiem. Początkowo trzymalam sie z daleka ale ja uwielbiam dzieci i troche sie z malym pobawilam. Po powrocie do domu zlapalam strasznego dola. Czemu mi do tej pory się nie udalo? Nigdy wcześniej nie przeżywałam tego ze nie mam jeszcze dziecka aż tak bardzo, nawet po zabawie z chrzesniakiem czy dziecmi znajomych.

Zaczyna być to dla mnie trudne.
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego