Pamiętniki W pogoni za szczęściem - In vitro - Udało się!
Dodaj do ulubionych
1 2 3

26 lutego 2019, 14:40

Od kilku dni czuję się okropnie zmęczona, nawet mocna kawa nie działa...masakra ;/. Ponoć niski poziom estrogenów może dawać takie objawy...oby jutro wynik był w końcu dobry...bo już zaczyna mnie to irytować. Znowu stanie od 7 rano w tej kolejce do badania krwi, jak ja to uwielbiam... Często nawet godzina stracona :(. No trudno, trzeba dalej walczyć, bo nie poddam się tak łatwo ;). Rozważamy z mężem zamrożenie nasienia w razie jakby punkcja się za bardzo opóźniła...bo jaki sens miałoby mieć moje dalsze kłucie (już minęło 18 dni), skoro go wtedy nie będzie?

27 lutego 2019, 08:56

Krew pobrana do badania i teraz czekanie...wyniki po 12 najwcześniej. Nie wiem dlaczego, ale jestem dobrej myśli :). Dzisiaj mam dość pozytywne nastawienie i mam nadzieję, że wynik mi go nie zepsuje.

Edit 12:
No ja się chyba potnę... Estradiol trochę podskoczył (9,95 pg/ml) a LH stoi w miejscu (8,05 mIU/ml). Co teraz? :(:(:(

21.00:
Pojechałam dzisiaj wieczorem do kliniki. Lekarz powiedział, że niestety jestem bardzo oporna na wyciszenie i dał receptę na inny lek. Jeździłam z mężem po aptekach za nim...i nigdzie go nie było... Ale się w końcu udało znaleźć :D . Jutro rano mam jechać do kliniki żeby mi zrobili ten zastrzyk, bo to domięśniowy. Jeden taki zastrzyk ma zablokować hormony na 28 dni. Za 10 dni mam zrobić znowu LH i Estradiol i zaczynamy symulację. Mam nadzieję, że będę się po nim dobrze czuła... Czyli odpocznę przez 10 dni od zastrzyków, lekarzy, badań i klinik :).

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 lutego 2019, 21:26

28 lutego 2019, 08:27

Porada
Wczoraj szukaliśmy tego zastrzyku i niestety nigdzie go nie było... Pani w aptece nam powiedziała o aplikacji "KtoMaLek" i tak na prawdę ona nas uratowała. Zamiast jeździć po całym mieście po kilkudziesięciu aptekach zaleźliśmy w tej apce 3 apteki, które miały go na stanie. Zadzwoniliśmy wcześniej do jednej z nich, żeby się upewnić i był. Także polecam tą aplikację :).

28 lutego 2019, 08:40

Jestem po zastrzyku, czuję się dziwnie, ale nic poza tym... Teraz 10 dni odpoczynku od igieł i lekarzy. Tylko zorientowałam się, że mi się Bromergon kończy i muszę kombinować receptę...może pójdę do jakiegokolwiek lekarza z zaleceniami od endokrynologa?
Ten zastrzyk niestety nie był refundowany i kosztował 300 zł. Ale innego wyjścia nie było... Ewentualnie mogliśmy przerwać stymulację i znowu zaczynać w kolejnym cyklu...ale po co skoro już kułam się 20 dni... No nic...zaletą tej sytuacji jest to, że mój żołądek się zregeneruje...bo niestety mam bardzo bolesne miesiączki i biorę garściami ibuprofen. A teraz mam gwarancję, że małpa mnie przez co najmniej 28 dni nie nawiedzi :D. Lekarz też mówił, że mogę się czuć teraz jak po menopauzie...zmęczona, uderzenia gorąca, itp. No trudno...lepsze to niż jakbym miała mieć PMS :D, bo teraz wahania hormonów mi nie grożą, tylko ich brak. Jeszcze jest jedna kwestia: mrożenie nasienia. I chyba zrobimy tak, że zamrozimy nasienie (koszt 500 zł + znowu badania wirusologiczne z 200 zł) ale mąż będzie starał się załatwić wolne na punkcję. Jeśli mu się nie uda, to mamy mrożone :). Będzie dobrze, lekarz powiedział (nie wiem czy to prawda, czy tylko chciał mnie pocieszyć-ważne, że pomogło), że zazwyczaj udaje się in vitro przy pacjentkach tak opornych jak ja na zablokowanie tych hormonów. Także jestem dobrej myśli ;).

4 marca 2019, 09:08

Nie mogę się doczekać soboty...bo wtedy krew i dowiem się czy mogę w końcu zaczynać. Lekarz twierdzi, że na 100% powinnam wtedy mieć odpowiednie poziomy hormonów. Niestety trochę odczuwam skutki uboczne tego zastrzyku długodziałającego. Mam uderzenia gorąca i wtedy robi mi się słabo, ale poza tym jest nawet OK. No i może wahania nastrojów czasem...ale to jakoś bardzo mi nie przeszkadza. Czuję się trochę lepiej niż po Gonapeptylu, bo nie jestem aż tak zmęczona no i nie muszę się codziennie kłuć. Boję się, że będę miała hiperstymulację i przełożony transfer. A przez ten lek miesiączka może się nawet 2 miesiące spóźnić :( wtedy nie byłoby za fajnie... ale nie ma co gdybać. Mam nadzieję, że już wszystko pójdzie gładko :). Mężowi udało się załatwić tydzień wolny w tym okresie kiedy powinna być punkcja :) więc w końcu jeden sukces :).

Ogarniałam ostatnio koszty tego wszystkiego i jak na razie na leki poszło 400 zł, invitro (punkcja, znieczulenie, ICSI, transfer) 4600 zł, pICSI 500 zł, mrożenie (jeśli będzie max, czyli 6 zarodków) 3000 zł. Jak na razie badania plus wizyty ok. 6000 zł (przez te 2 lata), kolejne wizyty (pewnie ok. 3-4) plus badania hormonów ok. 500zł. Czyli wszystko wyjdzie 15000 zł. Nie tak źle...ale się w sumie uzbierało :D.

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 marca 2019, 10:10

6 marca 2019, 08:55

Już środa, czyli tylko 3 dni do rozpoczęcia stymulacji :D cieszę się, że bliżej niż dalej. Te uderzenia gorąca mnie wykończą, nie wiedziałam, że to jest takie uciążliwe :D. Wczoraj zaniepokoiły mnie skurcze jak przed @. Ale dzisiaj już cisza, temperatura dalej przy podłodze :D więc chyba to nie było nic niepokojącego. Mam nadzieję, że ten mój pęcherzyk w prawym jajniku zniknie lub się zmniejszy i to nie on daje o sobie znać. Tydzień temu skurczył się z 11 do 8mm, czyli bardzo dobrze, bo jakby miał więcej niż 10mm to nie mogłabym zaczynać zastrzyków. Ale to wszystko jest skomplikowane... :D

8 marca 2019, 15:15

Jutro w końcu krew. Zaczynam się denerwować jak sobie pomyślę, że w końcu zaczynam stymulację...cieszę się a zarazem boję. Jutro muszę znowu specjalnie jechać do kliniki po receptę, bo Bromergon mi się kończy. Nie wiem czemu, ale jakoś nie dopilnowałam sobie tego, żeby wziąć receptę na wizycie...ostatnio jestem nieogarnięta. Zauważyłam, że w pracy jestem mniej skupiona...co chwilę myślę o in vitro albo o tym czytam...jest to silniejsze ode mnie :(. Jutro wielki dzień, oby wyniki były idealne :).

9 marca 2019, 15:19

Dzisiaj Estradiol <5 pg/ml a LH 1,53 mIU/ml :D bardzo się cieszę, bo to oznacza że zaczynam w końcu :). Zrobiłam z ciekawości też TSH i FT4 i niestety nie są najlepsze... TSH- 0,207 a FT4- 1,85 ng/dl (norma do 1,71)... Czyli TSH za niskie a FT4 za wysokie. Zmniejszę trochę dawkę Euthyroxu i poczekam do wizyty. Mam nadzieję, że to nie jest przeszkodą w in vitro. Miałam dzisiaj takiego pecha...dobrze, że chociaż w końcu się te hormony wyciszyły. W środę pierwszy monitoring a punkcja prawdopodobnie będzie 20 marca :). Nie mogę się doczekać :).

Wiadomość wyedytowana przez autora 9 marca 2019, 15:20

13 marca 2019, 08:32

Udało mi się wczoraj dostać do endokrynologa. Powiedziałam jej o wynikach i in vitro i zmieniła mi Bromergon z 1/2 na 1 tabletkę, Euthyrox na dawkę 75, zwiększenie witaminy D z 2000 na 4000j bo mam na granicy (jak zajdę w ciążę to 2000j). Cieszę się w sumie, bo może to jeszcze bardziej zwiększy szanse :). Powiedziała, że skoro już będę miała in vitro to chce żebym miała wszystko na idealnym poziomie :). Dzisiaj w końcu monitoring...oby było dużo jajek <3 :D.
Martwi mnie to, że mam coraz częściej uderzenia gorąca...jak mi się zaczynały to miałam 3-4 razy dziennie...a teraz mam co godzinę lub co 2 godziny...więc bardzo często...i przy tym jest mi słabo. Zastrzyki mnie bolą...więc coś ze mną jest nie tak bo robię wszystko dobrze i się nie stresuję a i tak boli :(. Ale już jestem w połowie :).

14 marca 2019, 08:52

5 dzień stymulacji
Uderzenia gorąca powoli mijają, więc się cieszę :). Wczoraj byłam na monitoringu i jest 8 pęcherzyków po 7-10mm. Lekarz powiedział, że są małe i też jest ich mało, ale się tego spodziewał przez tą Diphereline. Czyli zblokowali mi hormony bardzo dobrze :D. Zwiększył mi dawkę Puregonu no i zobaczymy co z tego będzie..mam nadzieję, że będzie ich z 10 przynajmniej, żeby było z czego wybierać. Trochę mnie zawiodła ta wizyta, spodziewałam się lepszego wyniku i przez to, że wolno rosną to punkcja się przesuwa. Jeśli się przesunie za bardzo to będziemy musieli mrozić nasienie :(. Czemu u mnie wszystko jest takie dziwne? Lekarz też powiedział, że jestem "niebezpieczna" :D bo bardzo łatwo mnie przestymulować bo jestem szczupła i mam dobre AMH (3,71). Jutro spotkanie z embriologiem. Idę sama bo męża nie ma, a on się słabo orientuje w tym wszystkim, z tego co widzę. Oczywiście staram się mu wszystko przekazać i wytłumaczyć, ale wiadomo, że faceci mogą do końca nie zrozumieć tego, bo nie są w tym aż tak bardzo jak kobieta: która chodzi do lekarza co dwa dni (aż mi się z tego wszystkiego lekarz śni :D) i robi te zastrzyki. W sobotę kolejny monitoring i wiążę z nim duże nadzieje <3.

18 marca 2019, 10:43

9 dzień stymulacji
Czuję się bardzo dobrze, tylko czasem jajniki zakłują. Zastrzyki też o wiele lepiej idą, już chyba to opanowałam :). W sobotę był kolejny monitoring. Niestety nadal jest 8 pęcherzyków, ale może to i dobrze...bo i tak możemy tylko 6 zapłodnić...a nie miałam zamiaru mrozić jakby było ich więcej. Oby w każdym było dojrzałe jajeczko :). W sobotę pęcherzyki miały ok. 10-15mm. Dzisiaj rano znowu monitoring i mają tylko 15-17mm :( i niestety nie rosną równo. Nie wiem czy w jeden dzień nie podałam za małej dawki...bo nie przytrzymałam tłoku w penie i mi zaciągnęło lek z krwią do fiolki...na szczęście już pustej. No trudno, oby do jutra podrosły...jutro popołudniu decydujący monitoring :). Jeśli będzie wszystko OK to punkcja w czwartek <3.

Wiadomość wyedytowana przez autora 18 marca 2019, 10:43

20 marca 2019, 08:38

11 dzień stymulacji
Wczoraj byłam znowu na monitoringu...nastawiona totalnie negatywnie bo miałam w poniedziałek za niski estradiol. A tutaj: 2x16mm, 1x21mm, 4-5x19mm (7-8 pęcherzyków), endometrium 15mm. Byłam w szoku co usłyszałam po tych "liczbach"... czwartek punkcja. Byłam pewna, że najwcześniej w piątek. Lekarz mówi, żebym się nie stresowała (bo pewnie było to po mnie widać) i wszystko będzie dobrze. Żebym też nie przejmowała się tym estradiolem, bo jest dobry i ostatnio coś u wszystkich pacjentek wychodzi niższy niż powinien...może zmienili w laboratorium jakieś odczynniki (czy czym to badają :D)? Nie wiem...w każdym razie jest bardzo dobrze :). Wczoraj o 21.15 jechaliśmy do jakiejś przychodni po zastrzyk z Pregnylu, bo klinika była już zamknięta i jutro o 9 punkcja... Jestem tak podekscytowana a zarówno zestresowana... Ale będzie dobrze, musi być! <3 Obiecałam lekarzowi, że nie będę czytać już Internetów :D bo to mnie tylko stresuje...a już dzisiaj rano zaczęłam patrzeć jakie powinno być endometrium...aż mąż mówi, że zaraz napisze sms-a do lekarza na mnie nakablować :D. Oby jutro było 6 dojrzałych komórek <3
Co jest dziwnego...lekarz i położna z kliniki kazali nam wczoraj serduszkować..nie wiem czemu...tak nas namawiali, że skorzystaliśmy :D. Jutro wielki dzień, a we wtorek prawdopodobnie transfer :).

Wiadomość wyedytowana przez autora 20 marca 2019, 08:39

22 marca 2019, 08:48

Wczoraj była punkcja, przeszłam ją wyjątkowo dobrze :) jak już leki ze mnie zeszły, to mogłam góry przenosić :D. W ten dzień nie poszłam do pracy, ale zrobiłam wielkie pranie i prasowanie, bo trochę się tego nazbierało :D a w sobotę planuję umyć okna :D. Na punkcji okazało się, że jest 7 pęcherzyków z czego pobrali 6 oocytów. Możemy zapłodnić tylko 6, więc wynik dla mnie wystarczający, ale z drugiej strony bałam się, że nie wszystkie są dojrzałe. Popołudniu zadzwonił mój wspaniały lekarz <3 i zapytał się jak się czuję i powiedział mi, że wszystkie 6 jest dojrzałych :D, w tym 4 z nich są najlepszej jakości jaka może być :). Więc wszystkie 6 poszło do zapłodnienia. Dzisiaj rano dostałam maila z kliniki odnośnie hodowli i prawidłowo zapłodniło się 5 a 1 stoi w miejscu, więc może ruszy i trzymają ją do 3 doby. Kolejne info dostanę za 2 dni... Nie mogę się doczekać <3 i tak się cieszę :).
Jak na razie biorę luteinę i we wtorek transfer <3 myślę, że będzie mały kropek :) od wczoraj jestem tak pozytywnie nastawiona...będzie dobrze...musi być :)

24 marca 2019, 11:59

Co chwilę się budziłam i sprawdzałam czy już jest rano :D bo dzisiaj rano miała być informacja o zarodkach (3 doba). W końcu po 9 przyszedł mail...serce wali jak młot...dobra, jestem gotowa na najgorsze... Czytam informacje: mamy 6 zarodków! Ten jeden ruszył...nie mogę w to uwierzyć :). Są 2 10-cio komórkowe, 2 ośmiokomórowe , jeden 6-cio i jednen tylko 4-ro komórkowy (pewnie to ten co później się zapłodnił). Mam nadzieję, że dotrwają do transferu i mrożenia :).

26 marca 2019, 08:38

Dzisiaj popołudniu transfer
Dzwonili przed chwilą z kliniki i czar prysł...mamy 2 zarodki. Jest jeszcze trzeci, ale on jest do obserwacji bo jest gorszej jakości. Trochę jestem rozczarowana ale z drugiej strony liczyłam się z tym, że niemożliwe żeby było ich więcej niż 3 :(. Lekarz mówił, że z 6 zapłodnionych komórek będą 2-3 zarodki, ale ja ciągle żyłam nadzieją, że u nas będzie inaczej, że nasze robaczki dadzą radę....ale no trudno, cieszę się z tych 2 (a może 3). Jeden dzisiaj transferujemy, drugi mrozimy a trzeci...nie wiadomo, czy przetrwa :(. Trochę mnie to smuci, bo każdy z nich uważałam już za nasze dzieci :(. Teraz najważniejsze żeby się ten jeden zagnieździł na 9 miesięcy :).

27 marca 2019, 10:50

1 dpt
Wczorajszy transfer był spoko :D oczywiście się stresowałam okropnie...a niepotrzebnie. W brzuszku blastka 4BB (ponoć dobrej jakości), wczoraj zamrozili jedną 3BB. Tą trzecią zostawili do obserwacji i zaskoczyła wszystkich bo dzisiaj poszła do mrożenia i ma klasę 6BA. Więc mamy 2 śnieżynki <3. Cieszę się, że nasz mały wojownik dał radę. Oby teraz w spokoju wytrwać do testowania. Mam zrobić betę 4 kwietnia...ale ja nie wytrzymam i zrobię 2 kwietnia :D. Chciałam 1.04, ale jak mój M usłyszał ten pomysł, to powiedział że lepiej nie, bo go zrobię w konia :D haha. No cóż...ciężko nie myśleć o tej małej istotce, która teraz próbuje się zadomowić w brzuchu :D oby jej się udało :).

29 marca 2019, 09:20

3 dpt
Mam doła, boję się że jednak się nie udało :(. Naczytałam się internetów i teraz się martwię, że nic z tego. Od 1dpt mam skurcze, kłucie i rozpieranie w macicy i boję się, że "pozbyłam" się zarodka. Teraz biorę nospę, żeby skurcze się nie pojawiały lub nie nasilały. Poza tym nie mam żadnych innych objawów ani na zagnieżdżenie ani na miesiączkę. Fajnie jakbym miała plamienie implantacyjne, to bym wiedziała, że coś się dzieje... Trzeba czekać do wtorku...

1 kwietnia 2019, 08:26

6 dpt
Kto wymyślił zmianę czasu...? Czuję się jak na kacu, wszystko mnie boli i jeszcze do tego chyba coś mnie bierze...jakieś przeziębienie? Oby nie...nienawidzę chorować :(. Skurcze mam łagodniejsze niż wcześniej, czuję kłucia, rozpieranie w macicy, ale też znacznie rzadziej. Nie wiem czy się udało...jutro idę zrobić betę, bo już powinna wyjść a nie mam siły czekać jeszcze w tej niepewności. W sumie mogłabym dzisiaj popołudniu pójść, ale czy 6 dni po transferze już wyjdzie? Rano wstałam z myślą: muszę kupić podpaski :D.
Pozostałe objawy na ciąże lub od luteiny: od wczoraj zaczęły mnie boleć piersi a przedwczoraj się zastanawiałam czemu nie bolą i wykrakałam...bolą okropnie. Strasznie boli mnie dzisiaj krzyż. Ogólnie pobolewa mnie od dwóch dni, ale dzisiaj boli konkretnie. 2 dni temu wyszły mi straszne żyły na całym ciele, szczególnie na dekolcie, piersiach, wokół brzucha i na biodrach. Wiem, że to wszystko może być zasługą luteiny, ale fajnie sobie pomarzyć :D. A i jeszcze oczywiście wzdęcia i dziwne sny...ale to u mnie dość częste. Jeszcze od transferu bóle przedmiesiączkowe i kłucie jajników codziennie, co jest dziwne, ale to może być przez stymulację lub punkcję. A co w tym wszystkim najfajniejsze: mam bardzo ładną cerę jak dawno nie miałam, to jest akurat na plus :).
Także jutro popołudniu w końcu dowiem się, czy muszę iść do sklepu po zapas podpasek i ibuprofenu :D. Teraz czas zabrać się do pracy...będzie co ma być.

2 kwietnia 2019, 08:22

7 dpt
CHYBA JESTEM W CIĄŻY
Wczoraj popołudniu od razu po pracy podjechałam do Diagnostyki, do samego laboratorium, żeby wyniki były jak najszybciej. Zrobiłam betę i progesteron. Oczywiście badanie krwi zrobiłam po kryjomu i nic mężowi nie wspominałam. Jak wróciłam do domu to co chwilę chodziłam do łazienki i sprawdzałam czy już są wyniki, żeby tylko się nie zorientował...nawet jak przyszłam to mówi: jutro robisz betę? :D Tak, tak, jutro... :D Za niecałe 2h już były. Jak zobaczyłam wynik to się tak ucieszyłam i nie mogłam w to uwierzyć. Beta 47,16 mIU/ml, progesteron 21 ng/ml. Podeszłam do męża...nie wiedziałam co powiedzieć... Wyciągnęłam z szafy śpioszki niemowlęce (kiedyś kupiłam na taką okazję - dla dziewczynki i chłopczyka) pokazałam mu i się pytam: jak myślisz, które nam się teraz przydadzą? On patrzy na mnie jak na debila, nie wie o co mi chodzi :D trzęsłam się cała z tych emocji i tymi trzęsącymi się rękami daje mu telefon z wyświetlonymi wynikami. Nie zaczaił od razu. Ja już ryczę i on zakapował i też zaczął ryczeć :D. On się pyta, czy się udało? Ja mówię, że chyba tak, ale musimy za 2 dni zweryfikować, czy jest na pewno wszystko ok. Nie wiedzieliśmy co ze sobą zrobić po tych wiadomościach. Ja się cała trzęsłam dalej...emocje były tak duże...Poszliśmy na spacer i poczuliśmy się lepiej, wszystko zeszło.
Wczoraj wieczorem "poczułam", że jestem w ciąży :D. Oprócz wcześniejszych objawów doszły mdłości, jestem co chwilę głodna, częściej sikam i się szybko męczę. Jeszcze mi mięso wczoraj śmierdziało... Pół nocy nie przespałam bo bolał mnie brzuch, potem siku, potem jestem głodna...potem...czemu on tak głośno oddycha!? To jest straszne :D
Od dzisiaj nie piję kawy, bo ponoć bezpieczna ilość kofeiny w ciąży to 200mg a w dużej kawie jest aż 90mg a herbacie 60mg...a ja tyle czarnych, mocnych herbat piję. Albo przerzucę się na owocowe i wtedy mogę kawę...zobaczymy. Jutro pojadę zobaczyć jak przyrasta i wtedy można się zacząć nieśmiało cieszyć...i czekać do USG i serduszka <3.

Wiadomość wyedytowana przez autora 2 kwietnia 2019, 08:23

2 kwietnia 2019, 08:22

Ciąża rozpoczęta 7 marca 2019
Przejdź do pamiętnika ciążowego i czytaj kontynuację mojej historii
1 2 3
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)