Wielki TEST kobiecej płodności!

Sprawdź swoją płodność i otrzymaj spersonalizowane wskazówki

Rozpocznij test

Wielki Quiz na Dzień Ojca!

Co wiesz o plemnikach swojego partnera?

Rozpocznij
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Pamiętniki W pogoni za tym najważniejszym szczęściem
Dodaj do ulubionych
1 2
WSTĘP
W pogoni za tym najważniejszym szczęściem
O mnie: Mam na imię Ania mam 30 lat od 5 lat szczęśliwa mężatka.
Czas starania się o dziecko: Początek starań 2019r., z pomocą medyczną 02.2020r.
Moja historia: Świeżo po ślubie wg nie myśleliśmy o dzieciach. Zamieszkaliśmy u moich rodziców, mieliśmy do dyspozycji jeden mały pokój. Ja zaczęłam staż mój mąż wrócił z zagranicy i dopiero poszukiwał pracy. To nie był dobry czas na dziecko. Z biegiem lat zastanawialiśmy się czy chcemy kupić mieszkanie czy budować dom. Padło na mieszkanie. W 2019r. w styczniu podpisaliśmy akt notarialny natomiast na mieszkanie musieliśmy poczekać do kwietnia. I tu zaczyna się nasz początek starań na początku na luzie bez żadnych spin ale co miesiąc to samo, byłam kontrolnie u ginekologa wszystko ok proszę wyluzować..... I tak czekaliśmy kolejne miesiące aż w listopadzie 2019r. powiedział mężowi żeby zrobił badania nasienie i wtedy zaczął się nasz koszmar....
Moje emocje: Złość, frustracja, niemoc.

14 grudnia 2021, 12:07

23 dc
2 grudnia miałam 4 inseminację. Były 3 pęcherzyki jeszcze nie pęknięte. Dziś dwa dni do zrobienia testu beta HcG.
W tym cyklu dwa nowe leki metformina na zbicie insuliny oraz accofil na brak kirów implantacyjnych.
Dr zasugerował in vitro jesli teraz się nie uda. Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.

15 grudnia 2021, 08:38

24 dc
15 grudnia 2021r. jutro mam iść na betę. Jeśli się nie uda tak bardzo bym już chciała invitro ale niestety nas nie stać i długo zajmie zanim uzbieramy. Ewentualnie w styczniu ostatnie podejście do inseminacji tak dr zasugerował że jeszcze raz jak chcemy można spróbować.

16 grudnia 2021, 11:02

Nadszedł ten sądny dzień rano była na becie, dostałam wynik niestety negatyw... nie mam już do tego wszystkiego siły ani pieniędzy nie mam już od kogo pożyczać na kolejne próby... jest nam bardzo ciężko ... nie wiem jak przetrwam święta...

19 grudnia 2021, 15:51

1 DC
Dziś dostałam krawawienia. Miesiąc przerwy w staraniach z lekarzem, natomiast my nie odpuszczamy. W styczniu ostatnia inseminacja.

23 grudnia 2021, 10:28

Dziś dzień przed Wigilia a ja mam doła że nam się nie udaję wg że cały czas stoimy w miejscu.
Chciałabym przed wakacjami byc juz po procedurze in vitro ale nie wiem czy się uda zgromadzić środki eh...

30 grudnia 2021, 09:20

Mam strasznego doła... cały czas się waham czy iść gdzieś na terapię bo nie wiem czy sama sobie z tym poradzę...
Święta to był koszmar...płacz i nie dowierzanie dlaczego nas to spotkało... Kolejny rok za nami z lekami suplementami i nic beta nawet nie drgnęła masakra....

21 kwietnia, 14:39

Hej wszystkim, przychodzę z podjętą decyzją o in vitro.
W następnym tygodniu idę na wizytę i dowiemy się co i jak.
Bardzo się boję nie wiem co z tego wyjdzie, sytuacja finansowa też nie pomoga.
Ale jestem dobrej myśle i chce działać żeby szybko być po wszystkim i cieszyć się wynikiem pozytywnym:))

24 kwietnia, 20:52

Byłam dziś na wizycie poinformować dr o decyzji o in vitro. Mam dziś 12 DC więc czekam na okresu i zaczynamy długi protokół. Mam zrobić AMh żeby mieć refundację leków. Mam zróbic to badanie w środę i przyjść z wynikiem a wtedy dr przepisze wszystkie leki. Dr wspomniał że punkcja wypadnie końcem czerwca. Już się nie mogę doczekać.

3 maja, 10:21

Dziś 21 DC. Byłam wczoraj u dr z moim wynikiem AMH. Mam 2,92 więc łapię się na refundację. Zaczynamy jak tylko przyjdzie okres. Na początku tabletki antykoncepcyjne mervelon, mam się pojawić na USG między 10-12 dc . A później wjadą zastrzyki gonapeptyl. Dr dał nam duże szansę na powodzenie, już się nie mogę doczekać biegu tego wszytskiego.

11 maja, 11:29

1 dc
Dziś zaczynam oficjalnie przygodę z in vitro.
Pierwsza tabletka anty i suplementy i USG między 10-12 dc i później zastrzyki.
Jestem bardzo podekscytowana.
11 jako liczba jet moją szczęśliwą na wielu płaszczyznach więc może akurat tu też przyniesie mi szczęście.

17 maja, 13:47

7dc
Zażywam dalej anty.
Moje samopoczucie jest fatalne, ciągle chce mi się płakać do tego dalej mam okres nie wiem czy to ma tyle trwać myśle iść w sobote , tj 11 dc do dr na USG zobaczyć co i jak ale nie wiem czemu ja dalej mam okres przeraża mnie to.

20 maja, 14:49

10 dc
Bardzo źle się czuję po tabletkach anty. Jutro idę na USG, dalej krwawię, nie wiem co się dzieję, czy źle reaguję na leki czy cos nie rozumiem tego. Oby to nie opóźniło całego procesu, jestem przerażona.

21 maja, 21:00

11dc
Byłam na wizycie dr zrobił USG mam po 8 pęcherzyków na lewym i prawym jajniku. Dostałam dziś pierwszy zastrzyk, w kolejna sobote mam przyjść na kolejne USG. Mam już skierowanie na wymazy i co raz bliżej punkcji. Jestem pozytywnie nastawiona.

24 maja, 14:54

14 dc
Wczoraj byliśmy oboje na wymazach i czekamy na wyniki ok tygodnia mają być.
Oby wszystko było w porządku, bo wtedy cała stymulacja nie pójdzie na marne. Anty mam brać do soboty już odliczam bo po nich się fatalnie czuję.
Dr zaproponował nam selekcję plemników ferlily chip za dopłatą 800 zł i chyba na to się zdecydujemy pogadam z nim o tym w sobotę. W pracy nie mogę się na niczym skupić cały czas myśle o tym wszystkim. Chciałabym gdzieś pojechać choć na chwilę oderwać się od tego wszystkiego, ale do punkcji na pewno nie, zobaczymy kiedy wypadnie i kiedy dr zaplanuje transfer wtedy coś ustalimy się wybierzemy na week troszkę odpocząć.

28 maja, 20:30

Dziewczyny dziś byłam na USG, pęcherzyki się pięknie wyrównały, od dziś wchodzi gonal i podgląd w środę. Rozmawiam z dr na temat badania zarodków strasznie mnie nastraszył, i mówił żeby chociaż jeden zbadać. Mamy teraz o czym myśleć z mężem bo nie wiemy co robić a to dość dużo kosztuje.

1 czerwca, 18:39

Dziś byłam na kolejnym USG, jest 7 pęcherzyków na prawym jajniku i 4 na lewym. Dr nie zadowolony ze stymulacji kiepsko to idzie, dziś doszedł menopur- 3 zastrzyki rano masakra hehe. Zrobiłam USG piersi bo jeszcze tego nam brakowało do punkcji. Kolejna wizyta w sobotę.

5 czerwca, 14:46

W czwartek 9 czerwca mam punkcje, mam na prawym jajniku 9 pęcherzyków a na lewym 6 ale dr stwierdził że tak średnio to wygląda zobaczymy ile pobierze w czwartek. Dziewczyny trzymajcie kciuki 🙂

7 czerwca, 21:50

Dziś było ostatnie USG przed punkcja. Ekstradiol wynosi 3610 jest ok 16 pęcherzyków dr podał mi dwa ovitrelle i w czwartek rano punkcja. Nie mogę się już doczekać 🙂

9 czerwca, 13:55

09.06 rano miałam punkcje pobrali 18 jajeczek. Nie było żadnych komplikacji, ale nie podali nam jakie maz oddał nasienie, jutro maja dzwonić ile się zaplodnilo. Cieszę się że już jestem po. Wizyta po punkcji niedziela/poniedziałek.

10 czerwca, 09:53

Dzwonili po pierwszej dobie. Z 18 komórek tylko 7 nadawało się do zapłodnienia i 4 się już zaplodnily a na 3 jeszcze czekamy masakra myślałam że nam dużo lepiej pójdzie eh ...
1 2