X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pozytywny test owulacyjny a moment owulacji
Odpowiedz

Pozytywny test owulacyjny a moment owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aniaa89 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 20 lutego 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zależności od cyklu występuje u mnie różnia odległośc od momentu pozytywnego testu owulacyjnego a skoku temperatury. Czasami jest tak, że jest pozytywny test, następny dzień temperatura rano jest nisko i dopiero następny dzień skok, a czasami tak że po pozytywnym teście mam jeszcze dwa dni nisko temperaturę i dopiero na trzeci dzień skok. Jest to dla mnie ważne dlaczego tak jest, bo chciałbym zaplanować płeć dziecka. Bardzo zależy mi na dziewczynce (proszę nie oceniajcie ) a w ostatnim cyklu kochałam się w dniu pozytywnego testu mając nadzieję że będą jeszcze dwa dni niskiej temperatury, a był tylko jeden dzień niskiej i skok. Czy mam jakieś szanse na dziewczynkę?Czy u was odległość od pozytywnego estu a skokiem temperatury jest jednakowa?

    ania
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 20 lutego 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego nigdy się nie da przewidzieć. Tak naprawdę to jest ruletka. Zwłaszcza, jeśli nie masz regularnych cykli. A nawet jeśli masz super regularne to różnie to może być, może akurat w tym jednym cyklu coś się przesunie. Nie jesteśmy maszynami. A na dziewczynkę masz zawsze szanse - 50% :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 21:32

    Paulinucha87 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 21 lutego 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaa, mam dokładnie tak jak Ty i bardzo mnie to irytuje. Zdarza mi się że następnego dnia po pozytywnym teście temp już wysoko, a kiedyś miałam tak że skoczyła dopiero po 4 dniach... Nie mam pojęcia od czego to zależy. Teoria niby mówi że owu powinna wystąpić ok. 24-36 h od pozytywnego testu, ale... Skok temp może też mieć się różnie do owu. Zazwyczaj jest tak że temp idzie w górę dzień po owu, ale niekoniecznie tak musi być. Może skoczyć już przed owu albo nawet do 3 dni po... Dlatego ciężko z tym planowaniem, no chyba że ktoś ma bardzo regularne i powtarzalne cykle. Ja się niestety do tych szczęściar nie zaliczam ;)

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania89 na dziewczynkę to kochasz się od konca @ do pojawienia się dwóch kresek na teście. Jak widzisz 2 krechy to już post.
    Ja tez planuje córkę ale kochałam się właśnie w dniu dwóch kresek na drugi dzień temp nisko i dopiero dwa dni po stosunku skok ale nawet przy tym skoku czułam bóle owulacyjne i duża wilgoć wiec ja myślę że skok był w dniu owulacji.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ