X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Nie umiem obliczyc owulacjii
Odpowiedz

Nie umiem obliczyc owulacjii

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Oliviaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczyny :)
    O mnie:
    -mam 23 lata
    -nigdy nie byłam w ciąży
    -staramy się już 2 miesiąc I NIC
    miesiączki mam baardzo nieregularne
    -nigdy nie brałam antykoncepcji

    Mój problem polega na tym, że nie potrafię obliczyć owulacji w moich baardzo nieregularnych cyklach, troche sie obawiam bo juz 2 miesiace staramy się o dziecko i NIC...
    Czy któraś z was ma jakis sposób aby wyliczyc (pi razy drzwi) owulkę?
    Bardzo proszę o pomoc ;*

  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 23 lutego 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) Najlepszym sposobem jest mierzenie temperatury - codziennie, o tej samej porze, zaraz po przebudzeniu. Do tego należy obserwować śluz, można wspomóc się testami owulacyjnymi. Powodzenia ❤

    Irmina
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 23 lutego 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przewaznie (nie u kazdej kobiety )pojawiaja sie objawy ktore swiadcza o nadchodzacej owulacji. Przedewszystkim sluz plodny-przejrzysty ciagnacy przypominajacy bialko jajka -wtedy wiesz ze owulacja za rogiem,mozesz zainwestowac w testy owulacyjne ktore poprawnie wykonane moga Ci pomoc w poczeciu bo pokazuja ze owulacja wystapi w ciagu 24-36h.Radze troche poczytac bo sie przyda; -)oczywiscie wszystkie wymienione objawy oznaczaja tylko to,ze cialo sie do niej przygotowuje ale czy dochodzi tylko monitoring u ginekologa potwierdzi. A jak dlugie sa Twoje cykle, co to znaczy ze sa nie regularne? Czy jest miedzy nimi naprawde duza przepasc?

  • ninada999 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Mam 29 lat i również nieregularny okres tzn od 24 do nawet 29 dni. Od dwóch miesięcy staramy się o dzidziutka i nic … Podczas ostatnich dni płodnych-przynajmniej je wskazywał kalendarzyk w telefonie kochaliśmy się mniej więcej co dwa dni a tu niestety nic :-(

  • Abi33 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie podobnie... 29 lat, cykle 25-29 dni, wlaściwie na zmianę :( i 4 m-ce starań bez efektów. W tym cyklu stawiam na testy owulacyjne i pozytywne nastawienie :)

  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety szczegolnie przy nieregularnych okresach,moze sie okazac ze owulacji nie ma w ogole. Sama to przerabiam. Albo jest co ktorys okres. Mozna to sprawdzic na monitoringu cyklu.

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • Abi33 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz stwierdzoną jakąś przyczynę braku owulacji? Z tego co wiem to do 30stki tylko 1 cykl bezowulacyjny w roku jest normą. Ja jutro idę na prolaktynę. Ginekolog powiedział, że jak przez rok się nie uda to zbadamy faceta a potem mnie wyśle na badanie drożności jajowodów bo problemem mogą być też zrosty po cesarce.. ale może faktycznie wcześniej się skuszę na monitoring :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ