X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Testowanie - testy owulacyjne!
Odpowiedz

Testowanie - testy owulacyjne!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bejbi Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny! :)
    Zaczęłam nowy temat jakim jest testowanie testami owu...Czy któras z Was kiedyś próbowała przezd zrobieniiem testu ciążowego test owu? Trochę poczytałam i dowiedziałam sie, że jest mozliwe wykrycie ciąży przez test owu. Dlaczego? a no dlatego, że beta Hch i hormon LH maja podobny skład chemiczny. Kiedy zaczyna wycielać sie beta to testy owu takze wychodza pozytywne. Postanowiłam to dzisiaj sprawdzic:) 11 dzien po owu, wiec stwierdziłam, ze z testem ciazowym poczekam jeszcze 3 dni. Zostało mi troche testów owu więc postanowilam je wykorzystać:) Rano zrobiłam i wyszła jedna kreska, natomiast drugi zrobiłam wieczorem i wyszła druga słabiutka kreseczka:) Dziewczyny co o tym sadzicie? Miałyscie podobnie? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2017, 21:58

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejbi wrote:
    Witam dziewczyny! :)
    Zaczęłam nowy temat jakim jest testowanie testami owu...Czy któras z Was kiedyś próbowała przezd zrobieniiem testu ciążowego test owu? Trochę poczytałam i dowiedziałam sie, że jest mozliwe wykrycie ciąży przez test owu. Dlaczego? a no dlatego, że beta Hch i hormon LH maja podobny skład chemiczny. Kiedy zaczyna wycielać sie beta to testy owu takze wychodza pozytywne. Postanowiłam to dzisiaj sprawdzic:) 11 dzien po owu, wiec stwierdziłam, ze z testem ciazowym poczekam jeszcze 3 dni. Zostało mi troche testów owu więc postanowilam je wykorzystać:) Rano zrobiłam i wyszła jedna kreska, natomiast drugi zrobiłam wieczorem i wyszła druga słabiutka kreseczka:) Dziewczyny co o tym sadzicie? Miałyscie podobnie? :)
    Taki temat jest w zakładce w oczekiwaniu na owulacje.
    Lh jest w organizmie cały cykl. Czasem we wczesnej ciąży testy ovu wychodzą pozytywne. Slabiutka druga kreska to negatyw.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W momencie kiedy test owulacyjny miałby wyjść pozytywny, czuły test ciążowy mógłby też wyjść (ta sama czułość 10 jednostek), więc jeżeli już robić test przed terminem @, to nie lepiej sięgnąć po taki niż zastanawiać się nad skutecznością testu owulacyjnego jako testu ciążowego?

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • jeszczedzien Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie cały cykl testy owulacyjne wychodzą "z jakąś kreską" przed owulacją stopniowo ciemnieje, a po też się pojawia tylko delikatniejsza. Czasami zastanawiałam się czy te testy nie są felerne, czy po owulacji nie powinny być czyste, bez tej kreski?

    e258b18de3c19029ca3c9a0bb634f322.png
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam zawsze 2 kreski jedna słaba. A w dzień owu identycznie

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też cały cykl mam 2 kreski ale jedna bardzo słaba, w okolicach owu jest wyraźniejsza ale rzadko kiedy taka jak kontrolna. Bejbi, oczywiście możesz być w ciąży ale słaba kreska na teście owu to nie jest absolutnie żadna ku temu przesłanka. Pojawienie się bądź nie takiej kreseczki może zależeć choćby od stopnia rozcieńczenia moczu

    Tosia80 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Bejbi Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie jeszcze nie zdarzyły dwie tak naprawde:/ Dam sobie spokoj z tymi testami i zrobie we wtorek ciążowy:) no chyba , ze to tego czasu przyjdzie @...choc powiem wam dziewczyny, że od wczoraj mam dziwne kolatania serca - nigdy wczesniej tego nie mialam! pobolewa mnie tez pecherz jakby jakas infekcja ukladu poczowego:/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 21:09

  • Sirin Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dzisiaj mam 18 dc i od 13 dc cały czas test ovulacyjny wychodzi pozytywnie - dwie grube kreski.
    12 i 13 dc kreska testowa była intensywniejsza mocniejsza i bardziej wyrazista i grubsza niż kontrolna
    Testuje od roku i takiego wyniku nigdy nie miałam sama się dziwię dodam że są to testy dwóch różnych firm bo myślałam że któryś z testów jest wadliwy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2017, 18:10

    Basiaa1
  • Sirin Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dzisiaj mam 18 dc i od 13 dc cały czas test ovulacyjny wychodzi pozytywnie - dwie grube kreski.
    12 i 13 dc kreska testowa była intensywniejsza mocniejsza i bardziej wyrazistai grubsza niż kontrolna
    Testuje od roku i takiego wyniku nigdy nie miałam sama się dziwię dodam że są to testy dwóch różnych firm bo myślałam że któryś z testów jest wadliwy.

    Basiaa1
  • Maja84 Autorytet
    Postów: 1674 1847

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też raz spróbowałam testu owu dzień przed @ i kreska wyszła prawie taka jak kontrolna, może nie pozytyw ale nie była też blada, byłam w szoku i zdążyłam się już nakręcić, bo też się naczytałam o pozytywnych testach owu we wczesnej ciąży, a dzień później i tak dostałam @ i rozczarowanie było 2-krotnie większe. Nauczyło mnie to jednego: testy owu są do owu, a ciążowe do ciąży. Także nie ma reguły z tymi testami owulacyjnymi, jednym wychodzą w ciąży a innym przed @ ;)

    Tosia80, Justeck lubią tę wiadomość

    2nn3dqk32lub7s72.png
    16cs - szczęśliwy! <3
    27.11 - beta 462 mlU/ml
    29.11 - beta 1114 mlU/ml
    01.12 - beta 2901 mlU/ml
    04.12 - beta 7617 mlU/ml
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ