X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Analiza wykresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 21 marca 2014, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym prosić bardziej doświadczone staraczki o interpretację wykresu. W zeszłym miesiącu system bez problemu wyznaczył owulację, a teraz cisza - co sądzicie? Była już owulacja, kiedy?

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 21 marca 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a - owulacji nie da się wyznaczyć obserwacjami, można przypuszczać kiedy się odbyła. Myślę, że jesteś w okresie około-owulacyjnym, więc obserwuj sie dlej i czekaj spokojnie na skok temperatury

    Kor_a, vanessa lubią tę wiadomość

  • a1000 Koleżanka
    Postów: 41 20

    Wysłany: 21 marca 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam to samo, owulację zaznaczył dopiero po 3 wyższej temp po tej najniższej (jeżeli to co mówię ma jakiś sens) :D moim zdaniem owulację zaznaczy ci po jutrzejszym wpisie (o ile tempka nie spadnie)

    Kor_a lubi tę wiadomość

    kiedy z nami bedziesz siostro lub bracie Ali??
    e17fd7692d85bb01990eb9b2ffd3536a.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 21 marca 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w takim razie pozostaje mi czekać...

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 marca 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak czytam te posty z prośbą o interpretację to mi sie nasuwa taki wniosek że OF to potrafi namieszać... wstawi czerwoną krechę i "mówi" że wtedy owulacja??? Jakim cudem algorytm to wie??? Mam wrażenie że większość staraczek skupia się na tym dniu który rzekomo przez of jest dniem owulacji i przez takie wprowadzanie w błąd nie raz doświadczałam analizując wykresy dziewczyn że przegapiły najbardziej płodny czas bo zamiast skupiać się na dniach płodnych wyczekiwały pionowej czerwonej krechy która nieraz skakała raz "tu" a raz "tam" i znowu z powrotem...
    Moja rada jest jedna lepiej zapoznać sie z podstawowymi zasadami NPR i wiedzieć na czym to polega i zaoszczędzi sie tym sobie wiele nerwów i stresu spowodowanych kitem wciskanym przez ten system.

    Brunhilda, Justeck lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 21 marca 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa - dokładnie! NPR kojarzy się z ciemnogrodem i nieskutecznymi metodami odkładania, a przecież zasady obserwacji jak chce się zajść w ciążę są dokładnie te same! Zmienia się tylko czas współżycia :)

    Inna sprawa, że to dość bezczelne zrobić taki pseudo-program i wciskać kit, że wyznacza dzień owulacji...

    vanessa, Justeck lubią tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 marca 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    Inna sprawa, że to dość bezczelne zrobić taki pseudo-program i wciskać kit, że wyznacza dzień owulacji...
    A ile kasy zgarną za ten kit... i ile osób za ten kit płaci...

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 21 marca 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa - wiem, że na tym forum jesteś jedną z osób, która ma dużą wiedzę w tym temacie. Ja jestem na początku drogi - w kółko czytam o npr, ale to wcale nie sprawia, że lepiej potrafię rozpoznać czas płodny. Nie traktuję ovu jak wyroczni - dla wielu osób na początku jest po prostu bardzo pomocne. Pomaga nauczyć się siebie i nie mam wykupionego abonamentu. Z drugiej strony nie ma się co dziwić tym, którzy je wykupują, bo gdybym wiedziała, że ovu choć o 10% zwiększy szansę zajścia w ciążę to kupiłabym abonament bez mrugnięcia okiem. Każda z nas szuka wszędzie iskierki nadzieji.

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 21 marca 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a - w takim razie polecam ci stronę www.iner.pl
    tam masz taka opcję, że możesz wykupić konsultacje z instruktorem npr, który pomoże Ci fachowo zinterpretować cykl i wyznaczyć dni płodne.

    Ja osobiście npr uczyłam sie z książki Roetzera "Sztuka planowania Rodziny" oraz dla pogłębienia wiedzy "Ja i mój cykl"
    Oraz na kursach. Oczywiście na początku metody używałam, żeby nie zajść w ciążę, ale teraz te same obserwacje pomagają mi w wyznaczeniu czasu najbardziej płodnego.
    Myślę, że te metody obserwacji cyklu dadzą Ci dużo więcej ;) I są wbrew pozorom bardziej przejrzyste i logiczne niz ovu. a przede wszystkim sama interpretujesz i wiesz co się dzieje :)

    Powodzenia!

    Vanessa - zgadzam sie w 100% Przy czym trzeba przyznać jedno - masz za darmo możliwość prowadzenia cyklu w necie

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 marca 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a ja to doskonale rozumiem i nie krytykuje dziewczyn które kupują abonament i wierzą OF mnie bardziej chodziło o to że ktoś/coś wciskając zrozpaczonym dziewczynom kit zbija na tym kasę czyli na biedzie ludzkiej.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem kolejnym dowodem na to, że of przesuwa owulację jak chce... Ja np uważam że owulacja mogła być 14-15 dc, skok był minimalny ale był i oczywiście występowanie śluzu... A ovu wyznaczyło dziś że owulka była 17 dc ;) Hmmm ja czuję i obserwuję inaczej? No nic ja traktuje to bardziej jako zabawę i możliwość zanotowania gdzieś swoich objawów bo nie lubię zakładania zeszycików itp ;) A Ty vanessa jak myślisz czy według zasad NPR słusznie sądzę o czasie przybliżonym mojej owulki?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 marca 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macadamia wrote:
    A Ty vanessa jak myślisz czy według zasad NPR słusznie sądzę o czasie przybliżonym mojej owulki?
    Słusznie stwierdzasz przybliżony czas a nie konkretny dzień owulacji bo tego nie da się wyznaczyć :)
    A kiedy miałaś szczyt śluzu? czyli najlepszej jakości nie chodzi o ilość tylko jakość. To jest najważniejszy objaw przy interpretacji.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 23 marca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ważne jest zachowanie rozsądku i nie wyłączanie myślenia przy stosowaniu OF. Ja się ostatnio zaczęłam zastanawiać czy przypadkiem odkąd tu jestem (czyli od początku starań) nie skupiłam się za bardzo na czerwonej kresce "owulacyjnej" i nie przegapiłam dni płodnych. Jak odkładałam to 3-4 dzień wyższej tempki był jeszcze zakazany (nie wspominając już o tym gdy wystąpił śluz), a teraz uznaję że w tym dniu starania zakończone? Tylko dlatego że OF zrobił mi usg na odległość i stwierdził, że już była owulacja?

    A abonament? Cóż... Pokolorować wykres sobie mogę sama, a objawów ciąży się będę sama doszukiwać, bez konieczności sztucznego dokręcania mnie...

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ