X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

analiza wykresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 26 marca 2014, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mógłby się ktoś z doświadczonych wypowiedzieć na temat mojego wykresu- dokładnie chodzi mi o owulacje, śluz najlepszej jakości miałam w pn, wtedy tez byl wzrost temp, czy owulacja mogła wystąpic w pn? wtedy tez mialam bol owulacyjny, i jeszcze jedno pytanie- czy bromergon mógl mi skrócić cykle? wcześniej owu mialam 15-16 dnia, teraz wychodzi 12-13 dzień, a cykle skróciły sie z 29-30 do 26-27 dni

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 26 marca 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli szczyt śluzu zaobserwowałaś w 13 dc to odliczanie fl należy zacząć od 14 dc, a temperaturę z 13 dc uznać za zaburzoną. Jeżeli jutro temperatura będzie wynosić minimum 36,92 to jutro wieczorem skończy się u Ciebie okres płodności i będzie to znak, że owulacja już się odbyła.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 26 marca 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje, ja dopiero się uczę, ale myślę że z każdym cyklem moja wiedza będzie coraz lepsza..... a tak się zastanawiałam nad tą owu bo z przyczyn niezależnych serduszkowanie musimy zakończyć na wczorajszym dniu i się zastanawiałam czy zdążyłam na owu:)

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 28 marca 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć czy moge podłączyc sie pod pytanie? Zerknijcie prosze na mój wykres, to jest pierwszy cykl z obserwacjami i wydaje mi sie ze nic z tego nie wynika. W 13dc miałam monitoring, był ładny pecherzyk 17mm ale potem zadnych oznak owulacji tak jakby nie pekł :(
    Co o tym myslicie???

    p19uskjohisr6juh.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 28 marca 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że jeszcze owulacji nie było, bo cały czas odnotowujesz śluz rozciągliwy, a temperatury nie są wyższe (chyba że te z początku cyklu są w jakiś sposób zaburzone).

    Nie za wcześnie ten dupek? Wiem, że lekarze przepisują go od 15 dc ale to przez to że wciąż pokutuje przekonanie, że owulacja występuje książkowo w 14 dc. Duphaston może blokować owulację.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia owulacji jeszcze nie było, spokojnie może dopiero nadejdzie pęcherzyki dojrzewają i pękają w różnym tempie, więc obserwuj dalej cykl i temperaturę... Justeck... Nie wprowadzaj koleżanek w błąd duphaston w ilości 2 tabletek dziennie nie zablokuje owulacji. Dawki progesteronu powyżej 30 mg w ciągu doby mogą zablokować owulację, natomiast 2 tabletki dziennie po 10 mg to rachunek prosty = 20mg, raczej owulacji nie zagraża. Natomiast fakt, że duphaston powinno się brać od 3 dnia wyższych temperatur, czyli po owulacji. Wszystko zależy w jakim celu się go stosuje... Resztę opisałam w moim pamiętniku w poradach.

    Welonisia lubi tę wiadomość

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 28 marca 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, te informacje nt. dupka są niestety niespójne, bo część "ekspertów" twierdzi, że nie zakłóca owulacji, a część że zakłóca, mimo małej dawki. Wiadomo, lekarzem nie jestem, ale można się popłakać z frustracji nad ilością sprzecznych wiadomości i rad, w tym tych wydawanych przez medyczne autorytety. Jak wszystko na forum i w internecie, tak i moje wypowiedzi należy traktować bardziej jako wskazówkę zachęcającą do zaczerpnięcia głębszej wiedzy na dany temat ;)

    macadamia lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 28 marca 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie nagle mnei oświeciło. Zawsze brałam duphaston 16-25dc czasem 1x1 a czas2m 2x1 bo lekarze różnie przepisuja ale nie w tym rzecz. żawsze cykle z dupkiem były 28dniowe ZAWSZE! Oprócz dwóch w których brałam CLOSTILBEGYT.
    Teraz sobie dopiero przypomniałam że w sierpniu ubiegłego roku wzięłam pierwszy raz CLO i cykl mi sie wydłuzył o 7 dni czyli był 35dniowy ale ze w tym cyklu sie nie staraliśmy to nie zwrócilam na to uwagi,
    w kolejnym cyklu zaszłam w ciążę, test ciążowy zrobiłam dwa dni po spodziewanej @ i wyszly bardzo blade kreseczki a Beta 5dni po spodziewanej @ byla 583. Teraz zaczęłam to wszystko analizować i wychodzi na to ze wtedy owulacje miałam około 20dc!!!
    Moze u mnie Clostilbegyt wydłuza cykl zmuszając jajniki do produkcji jajeczek które z kolei wolniej rosną??? :)

    Ps. a tak swoja droga powiedzcie mi kiedy Ovufriend pokazuje owulacje na wykresie tzn kiedy rysuje te dwie czerwone krechy? w dniu owulacji czy dzień po niej????

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2014, 14:37

    p19uskjohisr6juh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Of wyznacza owulacje po podtrzymanym skoku temperatury przynajmniej 3 dniowym... Poza tym OF to BARDZO zawodna metoda wyznaczania owulacji. Dnia owulacji nie można precyzyjnie wynzaczyć, jedynie czas okołoowulacyjny.

    Justeck lubi tę wiadomość

  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 28 marca 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem tylko tyle ze temp musi najpierw spaść a potem podnieść sie o co najmniej 0.2st. dlatego myslałam że u mnie owulacja była 15dc ale Ovu nic nei wyznaczyło więc nie wiem jak to jest i co dalej bedzie :/
    Nie chcę tez wykończyć chłopa bo ostatnio on juz ledwo zipał 02icon_mryellow.gif

    p19uskjohisr6juh.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 28 marca 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To, o czym piszesz nie jest w żadnym wypadku regułą. Temp nie musi spaść, a wzrost nie musi być o 0,2 stopnia. Zachęcam do lektury na stronie iner.pl (zakładka metoda). Owu wyznacza to co uważa za owulację po ok. 3-4 wyższych tempkach, a czasami zupełnie arbitralnie, jeśli 'algorytm' nie wyłapie prawidłowości.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 28 marca 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki, zajrze na pewno tam bo ja wiem tylko tyle co mnie nauczyli na NPR w kościele :P Nigdy sie tym nie interesowalam az tak :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2014, 21:52

    p19uskjohisr6juh.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ