X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Badania hormonalne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KAJKA177 Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny robiłam wczoraj 7dpo badania hormonalne, wiem, że co po niektóre hormony powinny być badane na początku cyklu..ale to już pomińmy. Moje wyniki wyglądają tak:

    TSH 2,011 mU/l norma 0,35-5,50
    ciężarne I tr. 0,01-2,5
    FT3 3,7 pg/ml norma 2,3-4,2
    FT4 1,4 ng/dl norma 0,89-1,76
    Estradiol 227,6 pg/ml faza lutealna 55,8-214
    FSH 4,4 mU/ml f.lutealna 1,5-9,1
    LH 8,5 mlu/ml f.lutealna 0,5-16,9
    Progesteron 12,47 ng/ml f.lutealna 3,34-25,56
    Prolaktyna 42,3 ng/ml kobiety 2,8-29,2
    kobiety ciężarne 9,7-208,5

    Chyba wybiore się do lekarza, badania robiłam na własną rękę, właściwie z ciekawości, ale im więcej czytam na internecie, tym mniej wiem. Może któraś z Was mi pomoże w interpretacji tych wyników:)

    Kajka
  • misia6684 Koleżanka
    Postów: 64 9

    Wysłany: 13 maja 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moge Ci jedynie powiedzieć z własnego doświadczenia, że masz hiperprolaktynemie, co skutecznie blokuje Ci możliwość zajścia w ciąże. Ja zdiagnozowaną miałam w styczniu i do teraz jestem na etapie dobrego dobrania leków ( raz za duża dawka, raz za mała). Koniecznie idź do lekarza, żeby Ci przepisał leki, bo im szybciej zaczniesz coś brać, tym lepiej.

    3jgxyx8dbuwo9swm.png
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 19 maja 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robiłam badanie tsh i prolaktynę , tak mi zalecił lekarz.
    Moje wyniki to:

    TSH 1,510 a norma to 0,270-4,200

    PROLAKTYNA 51,90 ng/ml a norma to 4,79-23,30

    Za dwa tygodnie idę na wizytę i pewnie mi coś przepisze na zbicie prolaktyny
    Dodam ,ze robiłam te wyniki w 27dc więc chyba pójdę i zrobię prolaktynę jeszcze raz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2016, 10:51

    justi
  • infinity888 Ekspertka
    Postów: 213 166

    Wysłany: 20 maja 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja prolaktyna to 33ng/ml progestron 25 - 21dc endo zlecil bromka a ginekolog powiedzial,ze nue ma potrzeby bo przy regularnym okresie, normalnej obfitosci ktory trwa 4-5 dni i przy potwierdzonych owulacjach nic nie bylo wskazaniem do badania a podobno prolaktyna nie ma na to wplywu chyba, ze sa nieregularne miesiaczki,skape,brak owulacji, podejrzenia guza przysadki.. powiedzial, tez ze ten hormon skacze moze byc inny o kazdej porze i dniu a w ciazu prolaktyna rosnie.

    34bwvfxmgk5zmjd1.png
    Beta HCG
    25.05-433
    27.05-1285
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ