X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Brak okresu po Duphastonie
Odpowiedz

Brak okresu po Duphastonie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nadziejka93 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Według zaleceń lekarza brałam Duphaston na wywołanie okresu 7 dni 2x1. 3 dzień po odstawieniu rano miałam lekkie plamienie, już myślałam że rozwinie się w @, ale od tamtej pory czysto 😲 minął kolejny dzień i dalej nic. Czy któraś z Was tak miała? Piersi od 4 dnia brana Duphastonu obolałe i wrażliwe.
    Dodam że suplementuje Niepokalanek 400mg(składnik Castagnusa, Cyklodydonu) i zastanawiam się czy to czasem przez niego coś się nie zablokowało. Myślicie, że powinnam go odstawić? Tylko obawiam się, że jak go odstawie to podskoczy mi prolaktyna. (Podobno obniża prolaktyne, a podnosi progesteron)

    Starania od września 2019
    *styczeń 2020 - 8tc puste jajo 💔

    TSH 2.9 ➡️ 1.49 Euthyrox
    Prolaktyna 12.15 (norma do 26,72)

    Reszta badań 🔜
  • Kasia 1987 Autorytet
    Postów: 377 135

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć podbijam temat.
    Jestem stymulowana letrezolem, po potwierdzonej owulacji i pęknięciu pęcherzyka zaczęłam brak duphaston 3x1. Odstawiłam 24dc. Dziś 31 i okresu brak przez 3 dni plamienie brązowe, czasami troszkę żywej krwi. Czy to plamienie można uznać za okres?

    Starania od 01.2020
    Ona: 1987, On: 1989
    03.2021 ivf 6 komórek, 2 zarodki
    15.03. Transfer 3 dniowca 9A- beta <0,2 😭
    26.06 crio 4BC (4.2.3) 8dpt -beta <0,2 😭
    brak zarodków

    2022 naturalny cud <3
    08.2023 poronienie, zabieg lyzeczkowania
    12.2023 cb
    04.2024 cb
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam tak. Okazało się, że jestem w ciąży 😁.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Alusia1983_Bstok Koleżanka
    Postów: 49 6

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Miałam tak. Okazało się, że jestem w ciąży 😁.
    Po ilu dniach od owu testy potwierdziły ?

  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 27 grudnia 2020, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też się podepnę z pytaniem o Duphaston.
    Generalnie długość moich cykli to ok. 29-31 dni. W ostatnich miesiącach przed okresem miałam kilka dni różowych plamień - taka jakby różowa woda, a sam okres nie był żywoczerwony, tylko też taki jakby różowawy, rozwodniony. W poprzednim cyklu przypadkowo wyszło mi na USG , że pęcherzyk nie pękł (to był bodajże 20 DC), więc dostałam Duphaston na 5 dni. Okres był normalny, bez poprzedzających plamień, a krew była normalna jak przed laty (o normalnej konsystencji i ładnym czerwonym kolorze). Lekarka kazała w tym cyklu również zażywać Duphaston - 2 razy dziennie tabletkę, od 19 do 25 DC. W 23 DC podczas podcierania zauważyłam różowe plamienie na papierze, a dziś temperatura spadła. Czy to oznacza, że ta dawka jest dla mnie za niska?
    Mam też pytanie, które mnie od pewnego czasu nurtuje - w przypadku zajścia w ciążę i brania krótki czas a potem odstawienia Luteiny czy Duphastonu, spadek progesteronu nie powoduje poronienia?

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Mag91 Ekspertka
    Postów: 181 183

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    Mam też pytanie, które mnie od pewnego czasu nurtuje - w przypadku zajścia w ciążę i brania krótki czas a potem odstawienia Luteiny czy Duphastonu, spadek progesteronu nie powoduje poronienia?


    Lepiej skonsultować z lekarzem, np. mi w przypadku ciąży kazała brać dalej.

    zrz6i09kjbhnyse8.png
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też brałam dalej

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag91 wrote:
    Lepiej skonsultować z lekarzem, np. mi w przypadku ciąży kazała brać dalej.

    No tak, ale dopiero jakiś tydzień po odstawieniu dowiedziałabym się o ciąży i ten czas przerwy mnie zastanawia - czy wtedy nie dojdzie do poronienia.

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Mag91 Ekspertka
    Postów: 181 183

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    No tak, ale dopiero jakiś tydzień po odstawieniu dowiedziałabym się o ciąży i ten czas przerwy mnie zastanawia - czy wtedy nie dojdzie do poronienia.

    A może to plamienie to była inplantacja? Zrób Beta Hcg z krwi powinno coś już pokazać, a na pewno wcześniej niż siusiany. 💚

    zrz6i09kjbhnyse8.png
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag91 wrote:
    A może to plamienie to była inplantacja? Zrób Beta Hcg z krwi powinno coś już pokazać, a na pewno wcześniej niż siusiany. 💚
    Nie mam po co robić bety, pytanie było czysto teoretyczne 🙂 Zawsze zastanawiało mnie to, że lekarze dają mi progesteron na kilka dni, jak na wywołanie okresu i zastanawiałam się czy rzeczywiście odstawienie nie wywołuje go.

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Mag91 Ekspertka
    Postów: 181 183

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    Nie mam po co robić bety, pytanie było czysto teoretyczne 🙂 Zawsze zastanawiało mnie to, że lekarze dają mi progesteron na kilka dni, jak na wywołanie okresu i zastanawiałam się czy rzeczywiście odstawienie nie wywołuje go.

    Kilka lat temu brałam luteinę na wywowanie i po ok. 5 dniach od odstawienia faktycznie dostałam miesiączki, spóźniała mi się wtedy ok. 1,5 miesiąca. W przypadku ciąży podobno pomaga utrzymać ją. Jak doktorowa przepisywała mi ostatnio powiedziała że jak nie potrzebny to nie zaszkodzi, a nawet jeszcze bardziej pomoże🙂

    Yass lubi tę wiadomość

    zrz6i09kjbhnyse8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ