X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Brak owulacji a rosnąca temperatura
Odpowiedz

Brak owulacji a rosnąca temperatura

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 14 marca 2015, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to możliwe, że przy braku owulacji można odnotować skok temperatury ? 14 dc byłam na monitoringu, pęcherzyk bardzo mały od 9dc urósł tylko 3.5 mm i miał 12,4mm, gin stwierdził, że to cykl bezowulacyjny. Trochę się zaniepokoiłam i zaczęłam mierzyć temperaturę, okazało się że 20dc zaczął boleć mnie jajnik a od 21dc temperatura poszła w górę i OF wyznaczył mi nawet owulację na 19dc. Temperatura cały czas się utrzymuje, wygląda jakby owulacja jednak była. Czy to możliwe, że mój pęcherzyk zaczął jednak rosnąć i owulacja miała miejsce czy bez owulacji również jest możliwy skok tempki? Dodam, że biorę Duphaston (2x1 od 18dc) w tej dawce podobno nie blokuje owu ani też nie podnosi temperatury więc już sama nie wiem co z moim cyklem.

    zem3wn15az3szllg.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 15 marca 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mogłas mieć późną owulację, wierz mi że to się zdarza i nawet moze być ciąża z takiego cyklu ;) a co do duphastonu to nie wiem... ja brałam od 16dc do 25dc duphaston 1 tabletkę dziennie i w 32dc okazało sie ze mam już zluteinizowany pęcherzyk czyli przerośnięty, owulacji nie było i mysle ze to przez to ze zbyt wczesnie wziełam duphaston... gdyby nie to pewnie miałabym po prostu późniejsza owulację a tak to progesteron zahamował mi wzrost pęcherzyka.. niby piszą że duphaston nie hamuje owulacji i ja w to wierzyłam ale chyba jednak wzięłam go zbyt wczesnie :( aha, i po pęknięciu tego przerośniętego pęcherzyka miałam normalnie skok temperatury jak po owulacji co mnie dodatkowo zmyliło :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2015, 10:42

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, w przypadku braku owulacji może nastąpić skok temperatury, mimo, że owulacji nie było.

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 15 marca 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za info. Hmmm nie wiem czy u mnie by doszło do przerośnięcia jak nie za bardzo w ogóle chciał rosnąć :/ W przyszłym cyklu mam brać Clo ale gin bardzo szybko podjął taką decyzję i myślałam, że może jednak ta owulacja występuję i obędzie się bez leku.
    sylwiaśta to co powoduje wtedy skok tempki jak owu nie było ?
    Myślicie, że badanie progesteronu coś by mi powiedziało ?

    zem3wn15az3szllg.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 15 marca 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka05 wrote:
    Dzięki dziewczyny za info. Hmmm nie wiem czy u mnie by doszło do przerośnięcia jak nie za bardzo w ogóle chciał rosnąć :/ W przyszłym cyklu mam brać Clo ale gin bardzo szybko podjął taką decyzję i myślałam, że może jednak ta owulacja występuję i obędzie się bez leku.
    sylwiaśta to co powoduje wtedy skok tempki jak owu nie było ?
    Myślicie, że badanie progesteronu coś by mi powiedziało ?

    jasne ze tak, jesli progesteron w 7 dniu po skoku temperatury wyjdzie poniżej 3ng/ml to znaczy ze owulacji nie było wcale a wynik poniżej 10ng/ml świadczy o niedomodze lutealnej (choc nie zawsze). Mi lekarz potwierdził że pęcherzyk pękł ale owulacji nie miałam co stwierdziłam własnie na podstawie wyniku progesteronu (miałam wynik 2,13ng/ml :(( )

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 15 marca 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka05, piszesz że gin szybko podjął decyzje o clo, tzn? Po ilu cyklach bezowu? Ja się zastanawiam czy tez nie będę miała, nie wiem w ogóle jakie powinnam podjąć leczenie wg was.. Nie mam okresu sama z siebie, tylko nastepuje po wzięciu wspomagacza (lutka, kiedys aspiryna). A gdzie tu o owulacjach mowic.. Hormony wszystkie w normie.
    Niestety nie trafilam tez na odpowiedniego gin, cały czas zbywaja. Chciałabym wiedzieć z czymś pójść, czego się domagać. Podpowiedzcie mi, macie doswiadczenie;)

    21 tydzień ciąży
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 16 marca 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tylko ten jeden monitoring o którym pisałam w pierwszym poście. Cykle zawsze miałam długie i nieregularne, mam też za sobą jedno poronienie. Lekarz zapytał czy chce już zachodzić w ciążę i jak powiedziałam że tak to zlecił właśnie clo, pewnie gdybym powiedziała że mogę jeszcze poczekać to by nie zlecał. Skoro raz zaszłam w ciążę no to owulacje miałam ale bardzo późno bo skok tempki po 25dc, jak widać dobrze się to dla mnie nie skończyło. A czy mam teraz to nie wiem. Nie wiem czy nie za szybko ta decyzja o leczeniu ale chyba mi nie zaszkodzi? Jeżeli mam tą owulacje tak późno to może clo ją przyspieszy a jeżeli nie mam no to ją wywoła.

    zem3wn15az3szllg.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 16 marca 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg mnie dobrze ze dal leki... mi lekarze coś nie chcą zbyt chętnie przypisać CLO... cały czas zbywają zeby dała szanse organizmowi, no to w tym cyklu dam ;)

    Tuśka87 lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz inni lekarze to nic mi nie proponowali a ten bardzo szybko, jakoś nie jestem do leków przekonana ale cieszę się, że tak piszesz to jakoś mi lżej ;-) no to życzę żeby natura zrobiła swoje Aleksia :-)

    zem3wn15az3szllg.png
  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja tez chyba poprosze juz o clo.

    21 tydzień ciąży
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy braniu Duphastonu wynik progesteronu będzie wiarygodny?

    zem3wn15az3szllg.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 17 marca 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 12:52

    Aleksia85 lubi tę wiadomość

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 17 marca 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka05 wrote:
    No widzisz inni lekarze to nic mi nie proponowali a ten bardzo szybko, jakoś nie jestem do leków przekonana ale cieszę się, że tak piszesz to jakoś mi lżej ;-) no to życzę żeby natura zrobiła swoje Aleksia :-)

    dzięki :) a CLO jest bardzo skuteczny - większośc ciąż jest już po kilku cyklach stosowania :) trzymam mocno kciuki za Ciebie <3

    Linka05 lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 17 marca 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 18:27


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 18 marca 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro miałaś owulację to clo ją przyśpieszyło najprawdopodobniej.Ja nie miałam owulacji a po 2 tabletkach piękny pęcherzyk już 11 dc więc trzeba szybko lecieć na monitoring kilka dni po okresie :) A z kolei w tym miesiącu owulacja 18 dc różnie to widocznie bywa :) U mnie chyba jeden jajnik lepiej działa.
    Luteina fałszuje raczej z tego co czytałam bo inaczej jest faktycznie z duphastonem
    Też myślę o zrobieniu progesteronu ale w tym cyklu za późno się chyba przebudziłam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2015, 11:49

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 18 marca 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 18:27


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 18 marca 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co się stresować :) Skok temperatury nie jest wyznacznikiem owulacji a i brak takiego skoku nie musi oznaczać że owulacji nie było.I chyba mierzenie temperatury przy luteinie nie ma sensu.

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 19 marca 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Linka :)
    Dlugo mnie nie bylo a u Ciebie widze zmiany. Myslalam,ze inaczej sie sytuacja potoczyla ale teraz domyslam sie,ze jednak nie. Trzymam kciuki :)

    ovufriend.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem poczatkujaca w w of u mnie zdiagnozowano lekkie podwyższenie prolaktyny od prawie 2 lat staramy sie o dzidziusia :/ ale sie nie poddajemy w tym cyklu, a dokładnie od połowy zaczełam mierzyc temp. i jest dosc wysoka oto moj wykres pozdrawiam cieplutko :)
    https://ovufriend.pl/graph/9bff3ba2598fdf066371f2a4d123afcd

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja już nie rozumiem.
    - skok temperatury nie świadczy o owulacji
    - pozytywne testy owulacyjne nie oznaczają, że do owulacji dojdzie (to jest akurat zrozumiałe, chociaż też szkoda)
    - śluz płodny nie jest gwarancją owulacji

    To ja się pytam, po co my takie cyrki tutaj odstawiamy? Możemy myśleć, że wszystko jest okej, a nic nie jest okej... Ja mam skoki temperatury co miesiąc, faza lutealna zawsze 12 dni i wcale nie mogę powiedzieć, że owulacja w ogóle u mnie gości?
    Aleksia wytłumacz mi proszę jak to jest, że pęcherzyk pękł ale owulki nie było? Chyba jest tylko jedna możliwość - brak komórki jajowej w pęcherzyku. Wtedy rzeczywiście, ciałko żółte zostaje i produkuje progesteron, który podwyższa nam temperaturę. Tylko skąd wiedziałeś, że to właśnie u Ciebie się stało? Widać komórkę jajową na usg w pęcherzyku?

    Miliard pytań, wiem :-P człowiek chciałby tak po prostu cieszyć się, że ma owulację, skoro zawsze ma skok temperatury i śluz a niestety nie jest to takie oczywiste...

    Pozdrawiam was wszystkie serdecznie :-D

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ