X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Co się dzieje :-(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Monika K Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-) może w tym wątku mi ktoś pomoże :-/ mianowicie chodzi mi o spadek temperatury 4 dni po owulacji :-( Jest to mój 3 cykl z owu i nigdy mi się to nie zdarzyło zawsze temperatura była wysoka po owulacji ponad 37.c i tak utrzymywała się do miesiączki w tym cyklu jest inaczej dziwnie , nawet nie miałam bólów owulacyjnych jak co miesiąc które były tak bolesne ze nie umiałam usiąść normalnie a teraz nic , bolało mnie tylko lekko podbrzusze ale to nie było to samo, i do tego śluz mam biały jak śnieg czy może ktoś zerknąć na mój wykres i powiedziec co o tym sądzi :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 06:55

    qsky35f7cldvsfw7.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale każda temperatura jest z innej godziny. .. takie mierzenie i interpretacja nie ma sensu...

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Monika K Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierze o 4.00 lub 5.00 rano innego wyjścia nie mam , tak wstaje do pracy :-( w weekendy mierze o 7.00 bo tez tak wstaje nie wiem jak mogę mierzyć inaczej :-( myślę że godzina w tą czy w tamtą nie robi aż tak wielkiej różnicy , wiem ze powinno się mierzyć o stałej godzinie :-( wiec staram się jak mogę :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 16:04

    qsky35f7cldvsfw7.png
  • Skrzydlata Autorytet
    Postów: 853 318

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tygodniu wstaję o 6.00 i tak mierzę a w weekend mam nastawiony budzik też na 6.00 więc budzę się mierzę, zapisuje i śpię dalej :D

    kasza, Zośkaaa lubią tę wiadomość

    21cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - Florian 08.03.2021 <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)

    wibs9x0h2j4mp6wk.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :) ja do pracy wstawałam o 6.30 a budzik na mierzenie miałam o 5.30 :) w weekend tak samo. Mierzenie i dalej w kimono :P

    Zośkaaa lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Monika K Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, ale to i tak jest znaczoncy spadek temperatury i tu ewidentnie nie ma wpływu godzina 4.00 czy 5.00 , zastanawiam się tylko co mogło się stać :-( ze aż tak diametralnie :-(

    qsky35f7cldvsfw7.png
  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby nie brać pod uwagę temperatur "weekendowych" skoku by nie było,zatem brak owulacji...może ovu wyznaczyłoby owulację na podstawie śluzu czy szyjki, jednak może być to cykl bezowulacyjny. Jednak nie jestem ekseprtem, to jest tylko moje małe podejrzenie, więc proszę się nie przejmować.:)

  • toto Ekspertka
    Postów: 213 67

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie różnice są naprawdę duże - kilka razy zrobiłam test, gdy budzik dzwonił o 5 mierzyłam temperaturę i było np. 36,40, a o 8 kiedy ponownie się obudziłam - już 36, 75... więc warto mierzyć o tej samej godzinie.

    Starania od 2016
    3x IUI
    2x biochemiczna
    -
    ____________________
    ICSI Novum 06/2018 -> 3 zarodki 2-dniowe
    - świeży transfer - mamy synka!
    Powrót do tematu wrzesień 2020
    FET 09/2020 :(
    FET 10/2020 :(
    Maj 2021 odmrazamy komórki -> mamy 2 zarodki 3 dniowe
    ET 05/2021 :( słabe przyrosty bhcg, poronienie zatrzymane 7tc
    FET 09/2021 :(
    końcówka 2021 -> zmiana kliniki. Oviklinika? Gameta?
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam zawsze książkowe skoki temp do tego sluz i szyjka jak do owulacji a owulacji wcale nie było! I było to potwierdzone monitoringami i nie był to jeden cykl tylko kilka pod rząd. Nawet progesteron miałam wg. niektórych lekarzy wskazujący na owulację bo był 15-17 a owulki nie było. Jeżeli ktoś nie ma pewności czy wystepuje owulacja to najlepiej udać się na usg. dodam że w cyklu kiedy zaszłam w ciążę w okresie owulacji nie miałam śluzu a szyjka była zamknięta i nisko więc wskazywało na brak owulacji a teraz z usg wychodzi że wtedy była owulacja :P

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • toto Ekspertka
    Postów: 213 67

    Wysłany: 5 sierpnia 2016, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Ja miałam zawsze książkowe skoki temp do tego sluz i szyjka jak do owulacji a owulacji wcale nie było! I było to potwierdzone monitoringami i nie był to jeden cykl tylko kilka pod rząd. Nawet progesteron miałam wg. niektórych lekarzy wskazujący na owulację bo był 15-17 a owulki nie było. Jeżeli ktoś nie ma pewności czy wystepuje owulacja to najlepiej udać się na usg. dodam że w cyklu kiedy zaszłam w ciążę w okresie owulacji nie miałam śluzu a szyjka była zamknięta i nisko więc wskazywało na brak owulacji a teraz z usg wychodzi że wtedy była owulacja :P

    Vanessa, mogłabyś napisać coś więcej o tym braku owulacji mimo objawów? A robiłaś np testy owulacyjne, i były pozytywne? Ja ostatnio od lekarza zaraz po owulacji usłyszałam, że owulacji to ja nie miałam wcale, a i test pozytywny, i skok temperatury wyraźny, mocne kłucie jajnika dzień przed i w dniu owulacji... No więc zastanawiam się, że może ja faktycznie owulacji nie mam a mój organizm "udaje", że ją mam?
    Jak to w ogóle się skończyło - to znaczy co pomogło w Twojej sytuacji? Jakie badania robiłaś, aby poznać przyczyny problemu? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi :)

    martynek1990 lubi tę wiadomość

    Starania od 2016
    3x IUI
    2x biochemiczna
    -
    ____________________
    ICSI Novum 06/2018 -> 3 zarodki 2-dniowe
    - świeży transfer - mamy synka!
    Powrót do tematu wrzesień 2020
    FET 09/2020 :(
    FET 10/2020 :(
    Maj 2021 odmrazamy komórki -> mamy 2 zarodki 3 dniowe
    ET 05/2021 :( słabe przyrosty bhcg, poronienie zatrzymane 7tc
    FET 09/2021 :(
    końcówka 2021 -> zmiana kliniki. Oviklinika? Gameta?
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ