X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów co to za śluz, czy płodny?
Odpowiedz

co to za śluz, czy płodny?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Rozgadana Przyjaciółka
    Postów: 247 43

    Wysłany: 8 września 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie odnośnie śluzu.
    Dziś mam 11 dc a cykle zazwyczaj 34 dniowe (ostatni miał 40 dni).
    Zauważyłam u dziś rozciągliwy śluz, z tym że nie przezroczysty ale bardziej biały. Nie wydaje mi się by to był śluz płodny bo zazwyczaj owulke mam około 18-20 dc więc co to może być za śluz i jak go wpisać na wykresie?
    Dodam jeszcze że rozciąga się ładnie między palcami na około 2 cm. Wczoraj bolał mnie bardzo lewy jajnik. Poza tym temperatura wykres z temperaturami powinien być widoczny. Możecie spojrzeć?

    679e1df94cc564708ac7076b55943913.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 września 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu na ovufriend jest za mało pól do określenia śluzu, bo powinna być i konsystencja i wygląd i odczucie w pochwie. Taki jak piszesz tutaj oznaczam po prostu jako rozciągliwy, a w swoich notatkach własnych dokładnie taki jak jest - mętny rozciągliwy, w odróżnieniu od przezroczystego rozciąliwego.
    Generalnie każdy śluz jaki się pojawia inny niż kremowy jest jakoś tam potencjalnie płodny. Można go jedynie podzielić na płodny gorszej jakości i płodny lepszej jakości.

    Przy śłuzie gorszej jakości też da się zajść w ciążę, choć jest to dla plemników dużo trudniejsze. Ale tak śluz jest też potencjalnie płodny.

    Jeśli owulacje masz zwykle później, to pewnie jeszcze pojawi się lepszy śluz. Wprowadź sobie jakieś dodatkowe informacje w notatkach, żeby w przyszłości wiedzieć, że ten śluz się różnił.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2014, 12:04

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Rozgadana Przyjaciółka
    Postów: 247 43

    Wysłany: 8 września 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka dzięki za odpowiedź, tak się właśnie zastanawiałam czy może śluz płodny wystąpić dwa razy w cyklu. Zobaczymy co będzie dalej :)

    679e1df94cc564708ac7076b55943913.png
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 8 września 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w takim razie Sluz bialy mokry sliski będzie tym plodnym gorszej jakości? Nie rozciąga sie ale ma konsystencje rzadkiego balsamu do ciała. W opisie na ovu jest on jako nieplodny tzn jako kremowy ale mi położona tłumaczyła że odczucie mokra i sliskosci to okres plodny. Dodam że do tego cały czas mam miękka i otwartą szyjke położona dość wysoko. Hmmm może brakuje mi teraz hormonalnego kopa zeby wypuscic jajeczko?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2014, 22:21

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 9 września 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ksziążce Rotzera napisane jest że jeśli ma się problem z rozpoznaniem śluzu to odczucie jest ważniejsze niż wygląd śl. Czyli kiedy jest wilgotno,mokro, ślisko to jest czas potencjalnie płodny.

    Ja śluz kremowy rozumiem jako taką stałą wydzielinę, która występuje wtedy gdy szyjka jest twarda i zamknięta. Tego śluzu jest mało i pojawia się zaraz po okresie, lub pare dni po skoku temperatury. Jeśli mam jakiekolwiek odczucie wilgoci to oznaczam sobie śluz jako gorszej jakości po prostu.

    gigsa, Redhotka lubią tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Rozgadana Przyjaciółka
    Postów: 247 43

    Wysłany: 10 września 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj znowu miałam taki dziwny śluz, tym razem nie rozciągliwy zbytnio, tylko taki kremowy ale bardziej rzadki.. ale w takich ilościach że normalnie czułam jak ze mnie wypływają ogromne ilości. Pierwszy raz tak miałam. Jakiś dziwny ten cykl..

    679e1df94cc564708ac7076b55943913.png
  • Ballerina Przyjaciółka
    Postów: 72 27

    Wysłany: 10 września 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój pierwszy cykl na ovufriend, choć obserwuję się już od dawna i musze przyznać, że jestem trochę rozczarowana małą ilością opcji śluzu do wybrania, aż mnie zastanawia czy tworzył to ktoś, kto się nie bada, a może nawet gorzej - mężczyzna! :D :P w każdym razie zgadzam się z 3livką, trzeba sobie wpisać w notatkich dokładnie jak jest... polecam książki, a ovufriend jako dodatek :) pozdrawiam! miłego dnia :)

    https://davf.daisypath.com/zsHVp3.png
  • Ballerina Przyjaciółka
    Postów: 72 27

    Wysłany: 10 września 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie napisałam do ovufriend, że mogliby rozbudować tę opcję :D

    Redhotka lubi tę wiadomość

    https://davf.daisypath.com/zsHVp3.png
  • Rozgadana Przyjaciółka
    Postów: 247 43

    Wysłany: 10 września 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No koniecznie :) Np ja teraz mam mnóstwo kremowego z brązowymi plamkami..

    679e1df94cc564708ac7076b55943913.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 10 września 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałabym Wam gdzie można założyć wykres, w którym można samemu śluz opisywać, dopasować kolory i oznaczenia ale boję się że mod uzna to za reklamę ;) (mimo że portal darmowy)

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 10 września 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest parę portali zdecydowanie lepiej przygotowanych do zapisywania obserwacji :) Na stronie INERu także można prowadzić kartę obserwacji. Tamtejsze oznaczenia dla śluzu sa o tyle fajne, że zbliżone do tego co Rotzer zamieścił w swojej ksiązce.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Pełna Nadziei Autorytet
    Postów: 463 117

    Wysłany: 13 września 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ponawiam pytanie tutaj bo potrzebuję odpowiedzi.Otóż Czy przy cyklu 29dniowym jest możliwość że dni plodne rozpoczely sie tuż po @ ? pytam bo zaraz po niej jajnik mi szaleje i sluz tez temu odpowiada.

    bl9cdf9hc1bxboyf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck wrote:
    Napisałabym Wam gdzie można założyć wykres, w którym można samemu śluz opisywać, dopasować kolory i oznaczenia ale boję się że mod uzna to za reklamę ;) (mimo że portal darmowy)
    Ja poprosze w wiadomości prywatnej tą informację ;-)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ