X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów czas mierzenia tempki
Odpowiedz

czas mierzenia tempki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was serdecznie dziewczyny:)
    chciałabym się dowiedzieć o której należy wykonywać pomiar temperatury ponieważ pracuję na 3 zmiany nie mam możliwości mierzenia tempki w godzinach porannych 6-8 analizując o której mogłabym to robić to między 8.30 a 9.30 i nie wiem czy temperatura mierzona o tej godzinie bedzie dobrym wskaznikiem przy pomocy wyznaczenia dni plodnych/owulacji bardzo prosze was o rade:)
    a z ciekawości o której Wy wykonujecie pomiar temperatury?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 01:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2015, 21:10

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metoda Rotzera ( http://www.rodzina-naturalnie.home.pl/www/index.php/instrukcja/#p_o )
    1. Temperaturę mierzymy zaraz po przebudzeniu się, przed wstaniem i wykonaniem jakiejkolwiek czynności.
    2. Przygotowany termometr powinien leżeć w zasięgu ręki.
    3. Temperaturę należy mierzyć codziennie, o podobnej porze. Dopuszczalna różnica czasu pomiędzy skrajnymi, rannymi pomiarami może wynosić półtorej godziny, jeżeli najpóźniejszy pomiar został wykonany do 7.30. Na karcie cyklu zapisuje się porę mierzenia (np. 5-6.30, 6-7.30). Wyniki pomiarów spoza przyjętego przedziału czasowego należy nanosić na kartę cyklu z adnotacją o porze mierzenia. Jeśli ich wartości odbiegają wyraźnie od pomiarów sąsiednich, należy je uznać za pomiary zakłócone.

    Miarodajne są też pomiary dokonywane o innej, nie rannej, ale stałej porze. Koniecznie musi je poprzedzać minimum godzinny bierny odpoczynek (nie trzeba spać). Można mierzyć temperaturę przez cały cykl np. o 20:00 po godzinnym, biernym odpoczynku w fotelu.

    Warto mierzyć temperaturę również wtedy, gdy nie ma możliwości zachowania stałej pory. Kobietom pracującym w trybie zmianowym również udaje się prowadzić czytelne wykresy temperatury. Podstawowa temperatura ciała osób, które są w stanie pracować na zmiany, dostosowuje się do ich trybu życia.



    Tutaj strona 13 przykładowy wykres osoby pracującej na zmiany: http://rodzina.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2011/05/zeszyt_obserwacji_cyklu_2011.pdf


    Myślę, że bez przeszkód możesz mierzyć temperaturę o 8:30.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2014, 13:50

    An lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam inne pytanie, mierzę temperaturę termometrem szklanym-rtęciowym ,zdarzylo mi sie ,że zasnełam z nim na ponad godzinę, czy w takiej sytuacji odczyt mam traktować jako wiarygodny czy zakłócony ?

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda zależy. Jak prezentuje się temperatura po godzinie w sąsiedztwie prawidłowych temperatur? Jeżeli mocno odstaje tzn że lepiej zaznaczyć, jako zaburzoną, bo niestety wraz ze wzrostem temperatury Twojego ciała rosła temperatura na termometrze.

    Młoda lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sprawa wygląda tak ( wszystko jest opisane w notatkach) :

    02a5ea9ef75d968ed359a40d57d35b62.png

    jaka jest twoja opinia Asta ? Chyba wpisac jednak 36,3 ?

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym na Twoim miejscu chwilowo zaznaczyła ją, jako zaburzoną i dopiero po jutrzejszym pomiarze oceniła na ile tempka faktycznie zaburza obraz.

    Jeżeli nie chcesz by program traktował temperaturę z 16 dc jako zaburzoną ustaw godzinę pomiaru na 7:00, wówczas zakres godzin akceptowalnych dla programu będzie 6:30-7:30.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak dziwnie z moja tempke, ze jak mierze do 8.30 to zawsze jest miarodajna ale jak juz obudze sie o 9-9.30 nawet jak spalam tyle samo co zawsze to tempke moge miec wyzsza nawet o 0,5 stopnia...

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta i co sądzisz...? Ja myslę ,że może byc torbiel eh :( wszystko na to wskazuje i owulka sie jakby wycofała...

    02a5ea9ef75d968ed359a40d57d35b62.png

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby ocenić czy faktycznie torbiel najlepiej by było podskoczyć na usg. Jeśli chodzi o temperatury to sugerują cykl bezowulacyjny, ale jest jeszcze możliwość, że pierwsze podejście do owulki zakończyło się fiaskiem i dziś doszło do drugiej próby - teraz pozostaje tylko wypatrywać skoku :)

    Młoda lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Powiedzcie mi, czy jest w ogole sens mierzenia temperatury wieczorem? chyba nie, co nie?

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoria głosi, że jeśli nie ma możliwości mierzenia temperatury po przebudzeniu mimo wszystko można skutecznie zaobserwować skok owulacyjny z pomiarów w ciągu dnia. Ważnych jest zachowanie kilku zasad - m.in. godzinny spoczynek przed pomiarem.
    Z praktyką jak jest nie mam pojęcia, gdyż nie mam (na razie?) warunków do przeprowadzenia tego typu obserwacji, ale przyznam, że jestem zainteresowana, jak to jest w rzeczywistości i zapewne za jakiś czas spróbuje przeprowadzić eksperyment z obserwacją cyklu dwa razy dziennie... Tylko niech mi najpierw dziecię da czas na takie zabawy :)

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • izabela25 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 15 lutego 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/biezacy-cykl.html



    co sadzicie o moim kochane

    kochane pisze ten pamietnik z mysla o dziecku nasze strania zaczely sie 2 lata temu i w czerwcu super wiadomosc test pozywtywny wizyta u lekarza i stwierdzona ciaza pozamacziczna wielki strach i zal totalna zalamka szpital - operacja -kuracja- dochoddzenie do siebie ... iza
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 15 lutego 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze: https://ovufriend.pl/biezacy-cykl.html nie jest linkiem do wykresu (żeby wkleić link na forum wystarczy wejść w udostępnij wykres, zakładka link).

    Ponieważ masz udostępniony wykres na tablicy podskoczyłam i jedyne co mogę powiedzieć to, że jest za mało danych do oceny. Być może między 16-22dc doszło do owulacji.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Staraczka26** Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 5 marca 2014, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wątek dawno nie odświeżony ale może ktoś pomoże. Od dwóch dni budzę się wcześniej (5.30). Pomiary temperatur mam na godzinę 7. Dziś była taka sytuacja, że obudziłam się o tej 5.30 i zmierzyłam-36,6. Czułam się wyspana, wiec pomyślałam że zmierzę i skoryguję, ale... Potem poszłam do łazienki i znów zasnęłam- do 7.15. Z ciekawości zmierzyłam tempkę po tych dwóch godzinach i tu już miała 36,9. Teraz mam problem, bo nie wiem która tempka jest wiarygodna. Wcześniejsze tempki swingowały, a tu nagle byłby skok? Może poczekać do jutra i zmierzyć? W tym tygodniu jest kijowo, go wstaję wcześniej do pracy (6.15), więc pomiar ma różnicę prawie godzinową. Nie wiem czy mogę ciągle robić korekty, czy mierzyć tak, jak się patrzy?

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 marca 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tempka nie bedzie zaburzona, wpisz te z 5.30 rano. Jesli tempja jest mierzona od 4-8 godziny u mnie, gdzie zawsze mierze o 7 rano to nie zaburza obserwacji, natomiast jesli spie dluzej np do 8.30-9.30 to tempke mam juz duzo wyzsza i zaburza wykres.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ