X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy owu nie powinna byc wyznaczona dzien później?
Odpowiedz

Czy owu nie powinna byc wyznaczona dzien później?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natitalka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moj pierwszy wykres jaki prowadze i po wszystkim co przeczytałam na ten temat byłam pewna ze owulacja miala miejsce w 14dc (tego dnia rano miałam intensywne bole w dole brzucha przez kilka minut) plus skok temp, szyjka...wszystkoo mi wskazuje na 14dc ale moze cos przeoczyłam? Bede wdzieczna za odpowiedzi :) 21b86306048c580305bb8ad406463950.png

    Synuś urodzony 05.11.2013
    Teraz czas na kolejne :)
  • Mama Kasia Koleżanka
    Postów: 50 3

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle, ze wyznaczyło na 13 bo wpisałeś, ze test owulacyjny jest +

    Mama Kasia
  • Limfa89 Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem owulacja miała miejsce 14dc. To jest ostatni dzień niskich temperatur. Ponadto wtedy miałaś otwartą szyjkę macicy, a co do testów owulacyjnych to one sugerują, że za 24-36 godzin wystąpi owulacja....

  • Kaszka Przyjaciółka
    Postów: 107 101

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja w npr zawsze (nawet przez ovu) jest wyznaczana dość umownie, tzn jedyną metodą potwierdzającą dzień wystąpienia owulacji jest monitoring u lekarza :) metoda termiczna określa raczej kiedy masz dni płodne a nie kiedy dokładnie wystąpiła owulacja.Mogło to być dzień przed skokiem temperatury, 2 dni przed skokiem albo w jego dniu lub nawet dzień później :)
    Myśle, że nie ma się co stresować dniem w jedną lub drugą stronę :)

    ckaiflw1xmxjuufc.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ