X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy to już po owulacji - proszę o pomoc w interpretacji
Odpowiedz

Czy to już po owulacji - proszę o pomoc w interpretacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anja_KB Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 10 września 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem nowa na forum.
    Wróciłam do obserwowania cyklu po 2 latach brania tabletek. To mój pierwszy cykl po odstawienia tabletek.
    Dwa razy w tym cyklu zmieniałam klimat (raz Włochy, raz polskie morze) - zeszły tydzień.
    Wystąpił u mnie wczoraj wyjraźny skok temp. jednak dziś temp. znów spadła - w pon. Wieczorem miałam stan podgorączkowy (37,8C) i wydaje mi sie że skok jest właśnie tym spowodowany.
    Jednocześnie przestałam wogóle zauważać śluz - do niedzieli był gesty grudkowaty - obecnie czuje że coś tam jest ale go nie widzę ;(.
    Czy to możliwe, że już po owulacji u mnie i ją przegapiłam?
    Jak pamietam swoje wcześniejsze cykle to zawsze po skoku temp. utrzymywała się ok 12-14 dni po czym spadała i na drugi dzień miałam @.
    Teraz po prostu nie rozumiem swojego organizmu :/
    Z góry dziękuje za pomoc.

    3b70a30e7b3debf79fd09b3df3616b8d.png
    "Kiedy kochasz to duszenie śpi, Kiedy kochasz to wiesz, że żyjesz"
    20101016580517.png

  • Storczyk3 Przyjaciółka
    Postów: 194 43

    Wysłany: 10 września 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że jesteś już po owulacji :) U mnie też dzisiaj spadek ;)

  • Anja_KB Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 10 września 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, tylko że ja nie zauważyłam w ogóle śluzu rozciągliwego. Dodatkowo mąż twierdzi że szyjka dopiero teraz robi się miękka.
    No cuż mierzymy się dalej a od przyszłego cyklu wprowadzimy testy owulacyjne

    3b70a30e7b3debf79fd09b3df3616b8d.png
    "Kiedy kochasz to duszenie śpi, Kiedy kochasz to wiesz, że żyjesz"
    20101016580517.png

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 10 września 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja może wystąpić kilka dni po skoku temperatury (albo kilka dni przed). Biorąc pod uwagę Twój śluz (bardziej płodny, wodnisty) i to, że dzisiejsza temperatura nie jest wyższa o 0,2 od najwyższej z niższych to myślę że Twoja faza płodna jeszcze się nie zakończyła. Nie można stwierdzić ze 100% dokładnością czy i kiedy owulacja wystąpiła na podstawie wykresu.

    Anja_KB lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 10 września 2014, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy mogłaby jakaś doświadczona koleżanka spojrzeć na mój wykres? Dziś OF zmienił mi termin owulke z 12dc na 16 dc. Pewnie ze względu na ten jednodniowy spadek. Możecie sie podzielić co myślicie, kiedy ta owulka była? Z góry dziękuje.

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • MarCza Ekspertka
    Postów: 226 211

    Wysłany: 11 września 2014, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem nowa i czekam na ovu :) tzn na to az system mi ją wyznaczy :)

    0aa8a199045ad987b651c18821a01bb2.png

    thgf3e3k7dz56a78.pnggg64x1hpqd7eopoa.png
    l22nuay3u6ds9zx4.png
  • Anja_KB Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 11 września 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarCzar ja bym nie ufała za bardzo programowi.
    Po dłuższych przemyśleniach wydaje mi się, że w moim przypadku się pomylił.

    Mi ovu wyznaczyło owulacje w dniu najniższej temperatury, co jest dla mnie dziwne (w dodatku program najpierw twierdził w dniu skoku temp. że owulacja będzie za ok 2-3 dni a na drugi dzień gdy temp. spadła stwierdził że już jestem 3 dni po owulacji)

    Pamiętam, że przed tabletkami zawsze po skoku temp. utrzymywała się w granicach 27C

    Mam nadzieje że owulacja przyjdzie do mnie niedługo, a jeśli nie to @ i będziemy mogli zacząć drugi cykl starań.

    3b70a30e7b3debf79fd09b3df3616b8d.png
    "Kiedy kochasz to duszenie śpi, Kiedy kochasz to wiesz, że żyjesz"
    20101016580517.png

  • rudainka Przyjaciółka
    Postów: 89 34

    Wysłany: 11 września 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie czekajcie na to aż Ovufriend wyznaczy wam owulacje. Ten program bierze pod uwagę różne czynniki. Jeśli tylko mierzycie temp to wystarczy zwykłe zawahanie temp i program zaznaczy Wam owulacje ( mi kiedyś dwa razy zmieniał datę owu mimo że już dawno było po).
    Najlepiej badać jeszcze szyjkę i kontrolować śluz a najlepiej robić testy owulacyjne i monitoring usg :) gwarantuję ze wtedy was nie ominie dzień owulacji :)
    Ja na przykład zaznaczam temp żeby wiedzieć kiedy robić testy owulacyjne albo czy się nie ponmyliłam w obliczeniach :)

    Yousee, gigsa lubią tę wiadomość

    <3 49 cykl starań...
  • kusiczka Autorytet
    Postów: 365 229

    Wysłany: 12 września 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja też jestem nowa i tak naprawdę to mój pierwszy wykres w Ovu, u mnie też na wykresie podziały się dziwne rzeczy, owulacja została zaznaczona linią przerywaną w 10 dni cyklu (!). Śluz wodnisty zaobserwowałam dopiero dzień później i w dużej ilości utrzymywał się do wczoraj. Dziś nie wiem- czuje go niby, ale nie widzę. Trochę ciężko mi uwierzyć, że ouwlka wystąpiła tak wcześnie, skoro do 5 dnia włącznie występowało u mnie krwawienie.
    Co o tym sądzicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2014, 09:28

    f2w3gov3j7kctpp8.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 12 września 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kusiczka nie udostępniasz swojego wykresu, nie możemy go zobaczyc.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Dziewczyny :) Czy moge poprosic o interpretacje? Ovu wyznaczyl owulacje na 10.09 natomiast mnie sie wydaje, ze nastapila ona dopiero 12.09. Co o tym myslicie? Dodam jeszcze, ze od ostatniego cyklu mam jakies jakby "przerwy w okresie plodnym" jednego dnia mam sluz plodny drugie dnia sucho. Dzieki z gory za wszystkie spostrzezenia. Pozdrawiam :)

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 15 września 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według metody Rotzera skok u Ciebie można wyznaczyć dopiero na 16dc.
    Owulacja występuje względem szczytu śluzu - od 3 dni przed i do 3 dni po;
    oraz względem skoku temperatury - od 4 dni przed, do 2 dnia wyższych.
    Obserwacja nie wyznacza konkretnego dnia owulacji, tylko przedział kilkudniowy w którym mogła wystąpić.
    U Ciebie to jest między 12dc a 17dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2014, 13:34

    suzysue lubi tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 15 września 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem nowa więc ciężko mi to wszystko ogarnąć na razie zaczynam cykl ale boje się że coś przegapie ;)



    e02dd7e8a2d205cbf0e52953d0c5025a.png

    201602031762.png
    200602041778.png
  • Nikonka Koleżanka
    Postów: 56 53

    Wysłany: 5 października 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziewczyny a co powiecie o moim wykresie bo trochę zglupialam :-/








    2ab271cd72aca5835e3e6448a1dcd9cb.png

    oeuas65glzp8ycqj.png



  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 5 października 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikonka nie sugeruj się oznaczeniami ovufriend. Wygląda że w 11dc miałaś zakłócenie, może spowodowane infekcją. Dziś - to zależy czy czujesz się już całkiem zdrowa.
    Narazie skoku nie widać, czekaj aż będziesz miala 3 wyższe.

    Nikonka lubi tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 6 października 2014, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny - mam pytanie . W sumie zdarzyło mi się to pierwszy raz hmmm - w tym miesiącu testy owulacyjne pokazują ujemne kreseczki, ale na wykresie zauważyłam wyraźny skok temperatury z z 363, 36.4,36.6,36.8, 36.9, 36.9 ... OF niby przerywaną linią pokazuje mi owulację, ale biorę luteinę, i muszę ją brać od 3 dnia wyższych temp. ... jeśli nie jestem pewna, czy owulacja była, no testy były ujemne, ale ten skok utrzymujący się ... linia na owulację przerywana ... to jak ja teraz mam tą luteinę sobie zaaplikować ? Czasami jest tak, że kreska się przesuwa i linia staje się ciągła ... czekać, czy brać ? już sama nie wiem, bo czasami to wszystko mnie już przerasta .... :/

    lv8pusw.png
  • Nikonka Koleżanka
    Postów: 56 53

    Wysłany: 6 października 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te ciągłe przeziębienia mieszają mi dziękuję 3livka

    oeuas65glzp8ycqj.png



Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ