X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Dobowe wahania temperatury
Odpowiedz

Dobowe wahania temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie dobowe wahania tempki sa w normie?
    Pamiętam, że dawniej one u mnie były niewielkie - jak mierzyłam w ciagu dnia to miałam max. pół stopnia albo i mniej wyższa, niż rano - przebudzeniową.
    Teraz ta poranna mam mega niską np. poniżej 36 lub 36,00, a potem w ciagu dnia 37 lub 37,1 (co zwykle nei wystepuje u mnie). Cykle pierwszy po porodzie, wstaję w nocy bo karmię piersią sporo razy - czy to może mieć jakis wpływ i zaburzac pomiary? Ale gdyby miało zaburzac, to nie powinno raczej wyników sztucznie zawyżac po takiej nieprzespanej nocy? Mój wykres wskazuje na brak owulacji.

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
  • 92_Katarzynka_92 Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedlug mnie dobowe wahania sa normalne. Mierzac rano temperaturke mialam 36,2 a juz okolo godziny 15 bylo 37,07. Dlatego tak wazne jest, by mierzyc o stalej porze :-)

    92_Katarzynka_92
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy nocnym wstawaniu poranny pomiar nie ma sensu :) a w dzień też nie ma co mierzyć, bo w tej metodzie chodzi o pomiar po nocnym spoczynku, o stałej godzinie :)
    A po co mierzysz temp jeśli mogę spytać? :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczytałam na wykresie, że się staracie :) a ile msc ma pierwszy maluszek?
    Odpuść mierzenie, kochajcie się kiedy macie ochotę :) tylko będziesz się stresować tym mierzeniem :P

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. Nie wiem czy w ogóle istnieje coś takiego jak normy dla mierzonych temperatur, ale obstawiam ze nie :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka wygląda na to, że temperatura potrafi zmienić się bardzo szybko. Normalnie mierzę o 6, ale ostatnio gorzej sypiam (końcówka cyklu ;) ) i budzę się wcześniej. Zmierzyłam więc o 4.30 i miałam 36.79. Wstałam do toalety i wróciłam do łóżka, wprawdzie już nie zasnełam, ale spokojnie leżałam w takim półśnie i jak ponownie zmierzyłam o 6 to było już 37.13! Wg mnie jak na półtorej godziny 0.34 to spora różnica.
    A i sprawdzałam też pomiary zaraz po sobie, temperatura po przebudzeniu była nieco wyższa niż np po 10 minutach. A po jakiejś godzinie, dwóch znowu jest wyższa (wyższa od tej pierwszej). Generalnie chyba najwyższa jest zawsze popłudniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2018, 15:03

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Gagarek Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie to zastanawiało.
    Zależność jak dla mnie prosta, im wyżej w nocy tym wyższa rano po przebudzeniu. Może się mylę, ale u mnie to jedyny sensowny sposób wyprzedzenia @ ;)
    Jak w terminie @ sprawdzam wieczorem i już widzę zjazd, to wiem, że rano przywitam @.

    Najwyższa jaką sprawdziłam wieczorem przed zaśnięciem to 37,77.
    I tak ciężko mi się doturlać do porannej 37,2. Ech taki los, trzeba czekać ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ