X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów duphaston a skracanie cyklu
Odpowiedz

duphaston a skracanie cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zebra Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, nowa na forum więc przepraszam, jeśli powielam.
    Od 3 miesięcy na duphastonie, po antykoncepcji, z 28 dni skrócił mi cykl do kolejno 26,24,24.
    Teraz ovu wyznaczyło mi owulację na 9 d cyklu, jestem zdziwiona, że tak szybko prognozuje miesiączkę. Ponadto temperatura spada, nie wiem o co chodzi, teraz mam mieć cykl 21 dniowy wg ovufriend, a i temperatura nie przedstawia się optymistycznie, czy miałyście takie akcje przy duphastonie?

    Zebra
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OF wyznaczył tak szybko miesiączkę, bo pewnie długość fazy lutealnej wynosi u Ciebie 12 dni - tak? Niestety temperatura spada, co zwiastuje zbliżającą się @, co by się zgadzało, jeśli cykl ma mieć 21 dni, a dzisiaj jest już 19. Z tego co wiem, to Duphaston nie wpływa na temperaturę (w przeciwieństwie do Luteiny) i nie zawyża jej sztucznie, stąd pewnie ten spadek, który jednak jest zupełnie normalny na tym etapie cyklu (o ile rzeczywiście szykuje się taki krótki cykl).

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Zebra Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki... Pierwszy raz mierzę temperaturę dokładnie, więc nie wiem jak długa jest faza lutealna, ale zazwyczaj miałam cykle 28 przed anty, a teraz wszystko się pomieszało.
    Też mnie zmartwiła temperatura, zrobiłam test i po pół h dwie kreski, w przepisowym czasie pusto, ale po tym czasie to pewnie nieważny :(

    Zebra
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nieważny. Ale nic nie szkodzi spróbować znów zrobić w dniu przewidywanej @, jeśli do tego czasu się nie pojawi. Może temperatura jeszcze odbije w górę?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Zebra Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oby :) dziękuję :)

    Zebra
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ