X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Estradiol po stymulacji
Odpowiedz

Estradiol po stymulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ida_3 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 4 maja, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Dziewczyny,

    o czym może świadczyć za wysoki Estradiol w 3 dc?
    robiłam go dwa razy:
    I wynik: 63 pg/ml
    II wynik: 109 pg/ml

    Gin twierdzi, że już ten I wynik to stanowczo za dużo i powinien być poniżej 40... teraz odebrałam II .. i jest jeszcze wyższy :( Oba badania były robione w cyklach po stymulacji do IUI. Czy ona mogła wpłynąć na ten zbyt wysoki wynik?

    Dodam, że mam niskie AMH - 0,94.

  • Hach Autorytet
    Postów: 539 454

    Wysłany: 6 maja, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida_3 wrote:
    Cześć!

    Dziewczyny,

    o czym może świadczyć za wysoki Estradiol w 3 dc?
    robiłam go dwa razy:
    I wynik: 63 pg/ml
    II wynik: 109 pg/ml

    Gin twierdzi, że już ten I wynik to stanowczo za dużo i powinien być poniżej 40... teraz odebrałam II .. i jest jeszcze wyższy :( Oba badania były robione w cyklach po stymulacji do IUI. Czy ona mogła wpłynąć na ten zbyt wysoki wynik?

    Dodam, że mam niskie AMH - 0,94.

    Wysoki estradiol blokuje prawidłowa owulacje. U mnie estradiol w 3 dc wynosi 160. Lekarz ma rację, mówiąc że powinno byc ok 40. Ja dostałam leki, które zmniejszają prace nadnerczy, odpowiedzialny za hormony.
    Długo utrzymujący się estradiol na takim poziomie może również prowadzić do raka. Ale myślę że lekarz dobrze ske tobą zajmie.

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
  • Ida_3 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 6 maja, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hach wrote:
    Wysoki estradiol blokuje prawidłowa owulacje. U mnie estradiol w 3 dc wynosi 160. Lekarz ma rację, mówiąc że powinno byc ok 40. Ja dostałam leki, które zmniejszają prace nadnerczy, odpowiedzialny za hormony.
    Długo utrzymujący się estradiol na takim poziomie może również prowadzić do raka. Ale myślę że lekarz dobrze ske tobą zajmie.

    Dziękuję za informację. Czy u Ciebie wysoki estradiol koreluje z niższym AMH? Właśnie doczytałam na anglojęzycznych stronach, że to też może świadczyć o niższej rezerwie... (nawet jeśli fsh jest w normie)

    Czy po wprowadzeniu leków estradiol się wyregulował?

  • Hach Autorytet
    Postów: 539 454

    Wysłany: 6 maja, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida_3 wrote:
    Dziękuję za informację. Czy u Ciebie wysoki estradiol koreluje z niższym AMH? Właśnie doczytałam na anglojęzycznych stronach, że to też może świadczyć o niższej rezerwie... (nawet jeśli fsh jest w normie)

    Czy po wprowadzeniu leków estradiol się wyregulował?

    Amh mam powyżej 3, nie pamiętam dokładnie. Więc to raczej w normie na mój wiek. Więc nie powiem Ci, czy to ma związek. Może ma ale wszystko zależy od organizmu 🤷‍♀️
    Estradiol "normuje" się u mnie tylko w trakcie kuracji lekami. Leki są częścią mojej stymulacji. Jeśli nie będę ich brać, nie beda właściwe wyniki estradiolu. Przynajmniej na ten moment. Dlatego lekarz mówił o tabletkach hormonalnych na przyszłość.

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ