X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Grubość endometrium …pomocy
Odpowiedz

Grubość endometrium …pomocy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze moje badanie w kierunku płodności czyli monitoring zakończył się dzisiaj. Lekarz powiedział, że mam za cienkie endometrium jak na drugą fazę cyklu. Opis na kolejnych badaniach *fragment jest następujący:
    11 dc endometrium jak w okresie I fazy cyklu o szerokości echa do 6 mm
    14 dc endometrium jak w okresie I fazy cyklu o szerokosci echa do 9 mm
    19 dc endometrium jak w okresie II fazy cyklu o szerokosci echa do 6 mm

    CZYLI ZE CO? zmniejszyło mi się? pomóżcie dziewczyny! czy któraś też tak ma? co się z tym robi? Przeczytałam, że dobrze działa czerwone wino ale tą metodę stosuję od dawien dawna, bo działa dobrze także na wiele innych układów ;) czy to możliwe, że przez rok starań nie wychodziło z tego powodu? czy leczenie jest skuteczne? (proszę pomóżcie bo dopiero czekam na wizytę u gina …)

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn. Byłaś u gina ? bo nie bardzo rozumiem. Skoro lekarz to stwierdził, to powinien coś na to doradzić, powiedzieć, czy dobrze czy nie dobrze i zastosować jakieś leczenie. Bynajmniej tak mi się wydaje. Ja miałam też problem z endometrium, tylko że na odwrót okazało się że mam zbyt grube :-D No i lekarz od razu przepisał mi na to duphaston, bo prawdopodobnie zbyt grube od zbyt dużej ilości estrogenów. To może jak za cieńkie to na odwrót? :D Chciałabym Ci pomóc ale lekarzem nie jestem i tylko tyle mogę Ci poradzić. Najlepiej iść do gina on coś na to poradzi na pewno :-)

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszłam na badania na własną rękę prywatnie, tylko na usg, stąd brak diagnozy u lekarza ...

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie pozostaje Ci nic innego tylko iść do gina z tymi wynikami :-) Życzę powodzenia :-)

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki :)

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocia a jeżeli chodzi o owulacje to były pecherzyki? Miałam podobna sytuacje do Twojej. Moje endometrium w 14 dniu cyklu wynosiło 9 mm i wtedy następowała owulacja. Wtedy gin stwierdziła, ze jajka nawet jeśli rosną to nie bedą mogły sie zagnieździć w tak cienkim endometrium. Wtedy ja olałam, poszłam do innego lekarza i ten stwierdził to samo. Przypisał mi bez recepty inofolik (2 saszetki) olej z wiesiołka ( tylko do połowy cyklu) nakazał jeść dużo ryb, brać kwasy omega, migdały i magnez. W drugim cyklu sie udało, a jak byłam przed owulacja jeszcze na monitoringu to endometrium miało 12 mm czyli bardzo fajnie. Po pozytywnym teście ciążowym lekarz przypisał duphaston, by progesteron rósł.

    Kocia lubi tę wiadomość

  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o dzięki za info, to dla mnie pocieszenie, że bez sztucznych hormonów da się to poprawić. Owulacja wystąpiła, był jeden dominujący pęcherzyk i kilka mniejszych, lekarz mówił że to jest w normie.

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze ;) najważniejsze byś miała kontakt z dobrym lekarzem, który odpowie na każde Twoje pytanie. Spróbuj pic ten inofolik, daje naprawdę fajne efekty. Za jakiś czas idź tez na monitoring, by sprawdzić czy endometrium jest lepsze. Jeśli sytuacja sie nie zmieni to zostają leki, ale myśle, ze sie uda bez tego :) dużo przytulaskow i będzie dzidzia

  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    umówiłam się do lekarza na piątek, dobrze o nim piszą w necie i zajmuje się leczeniem w przypadku problemów z zajściem także jestem dobrej myśli. Zaczynam nową dietę od dzisiaj i inofolik też sobie kupię :)

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co byłam u lekarza a on powiedział że endometrium nie moglo się zmniejszyć po owu więc pomiar jest błędny i olał temat. Noo tonjem sobie te orzechy ... :)

    Kasiaczkowa lubi tę wiadomość

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słuchajcie, wyszła mi za wysoka prolaktyna, czy to ma związek ze zbyt cienkim endometrium?
    Liczę na Waszą pomoc bo na forum nic nie znalazłam, a dziewczyny tutaj są otrzaskane we wszystkim ...

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbyt wysoka prolaktyna może blokowac owulację ale na samo endometrium raczej nie działa. Do zagnieżdżenia zarodka jest potrzebne endometrium minimum 7mm - tak mówił mój gin. Możesz starać sie poprawiać w naturalny sposób - migdały, czerwone wytrawne wino, magnez z wit B6, kompleks witamin B, sporo ryb. Osobiście proponuję pić zioła ojca Sroki - mi pomogły w pierwszym cyklu ich picia i po odstawieniu wszystkich suplementów.

    Powodzenia :-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Lu84 Koleżanka
    Postów: 36 9

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie grubość endometrium to 5,7mm. Byłam u dwóch lekarzy - nie wspomnieli, że jest zbyt cienkie. Gdy spytałam, powiedzieli, że jest w normie. Nie uznali to za przeszkodę w zajściu w ciążę...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ