X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów INTERPRETACJA WYKRESU
Odpowiedz

INTERPRETACJA WYKRESU

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 7 lutego 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze unikaj caps locka - na forum to oznaka krzyku, niezbyt dobrze się to czyta.

    Po drugie niestety z wykresu temperatur za wiele wyczytać się nie da. Temperatura powinna być mierzona codziennie o tej samej porze (dalsze zalecenia to po przebudzeniu, przed podjęciem jakiejkolwiek aktywności, zawsze w tym samym miejscu - usta, pochwa lub odbyt - zawsze tym samym termometrem).
    Aaaa i jeszcze godzina pomiaru. Jeśli mierzysz o 7:00 to widełki akceptowalnych godzin to 6:30-7:30.

    Jeżeli mogę coś zasugerować ze spraw medycznych - czy robiłaś badanie na poziom prolaktyny?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 7 lutego 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczek zawsze jak chcesz możesz te badania zrobić prywatnie, na własną rękę - chociaż osobiście sugerowałabym zmianę lekarza. Fakt staracie się krótko (to, że udało wam się z pierwszym dzieckiem za pierwszym razem jest niemalże jak wygrana w lotto) i niby nie ma powodu do niepokoju, ale jednak lekarka słysząc, że chcecie starać się o dziecko powinna zlecić przegląd organizmu, żeby upewnić się czy wszystko działa poprawnie (m.in. właśnie badanie prolaktyny, badanie tarczycy warto wykonać itp). Niestety wielu lekarzy woli z założonymi rękoma czekać do trzeciego/czwartego poronienia "bo to się zdarza" nim podejmą działania, a po co skoro można pewne rzeczy sprawdzić przed?

    Co to godzin, ale niestety mam wrażenie, że masz "sztucznie" zrobiony skok temperatury. Pomiary po zaznaczonej owulacji pochodzą z godzin 8:30 i 10:30, późniejsze pomiary z 7:00 wskazują raczej, że do skoku nie doszło.
    Dobrze by było gdybyś ustawiła sobie godzinę domyślną pomiaru.

    Osobiście sama wiem, jak ciężko jest mierzyć temperaturę przy dziecku (mam synka, który niedawno skończył 5 miesięcy).

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • aagaa84 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 8 lutego 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    proszę o interpretację wykresu, nie wiem czy mamy w tym cyklu jakie kolwiek szanse, czy ta temperatura nie jest za niska ?

    f6125dde9a5e546d1c8930d3e4d7b3af.png

    aga84
  • madleni Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 8 lutego 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jakbym widziała swój wykres, tylko u mnie praktycznie objawów brak.

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 8 lutego 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aagaa84 dopóki okresu nie ma szansa jest :)
    Tak na serio to przeglądając galerie wykresów ciążowych można zobaczyć wykresy z "niskimi" temperaturami zakończone zieloną kropką, więc myślę, że nadzieja jest. Najważniejsze, że jesteś nad linią :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 8 lutego 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta ma racje :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • aagaa84 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 8 lutego 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzięję że będzie zieolne :)
    dziś cały dzień czuję się fatalnie, nie mam siły chce mi się spać, nie wiem czy to oczekiwanie mnie wykańcza czy to zupełnie coś innego. Staramy się juz rok i z miesiąca na miesiąc jest mi coraz trudniej...

    aga84
  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 11 lutego 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego Ci życzę - zielonej kropeczki, zrelaksuj się i odpocznij :)

  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 12 lutego 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie prawie, że płaski wykres. Temperatury niskie mimo pozytywnego testu owulacyjnego. :( ciekawe...

  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 12 lutego 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane co myslicie o terminie ovu ktora zaznaczyl mi program? najniższą tempke miałam 23dc...
    80b04fd3e4ed244f18e93608415b122a.png

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 12 lutego 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bilibili osobiście bardziej skłaniałabym się ku 26dc.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 13 lutego 2014, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta i chyba masz rację - dzisiaj przsunęło mi ovulke na 16dc... - myślałam,ze nie działają na mnie testy ovu a tu prosze z dokłądnością do 100% :P

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 15 lutego 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    516c63dc9e527116942fbcd2241f688a.png

    Dziewczyny, myślicie, że dobrze wyznaczył owu? Nie jestem pewna czy nie za wcześnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2014, 20:31

    48f411ed51.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ