X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów interpretacja wykresu
Odpowiedz

interpretacja wykresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • tomiika Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 31 marca 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Zastanawiam się czy wszystko jest w porządku... Bo Ovu zinterpretowało mi wykres w ten sposób: "Temperatura wskazuje na wystąpienie owulacji w 16 dniu cyklu, co zostało potwierdzone przez wystąpienie płodnej pozycji szyjki macicy, pozytywnego testu owulacyjnego oraz płodnego śluzu w dniach okołoowulacyjnych. Obecność śluzu płodnego w 1 dniu po owulacji może obniżać wiarygodność wystąpienia owulacji."
    Czy to możliwe, że nie było wcale owulacji?

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 31 marca 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy wyznaczaniu dni płodnych/niepłodnych (nie lubię określenia "owulacji", bo to wprowadza zbyt dużo zamętu) ważne jest oznaczenie dnia szczytu śluzu.

    Polecam Niebieskie Porady Vanessy:
    https://ovufriend.pl/pamietnik/quot-starania-quot-z-naprotechnology,446.html
    Jest tam m.in. opisana sprawa z wyznaczaniem dniu szczytu.

    Który dzień określiłabyś u siebie, jako dzień szczytu śluzu?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • tomiika Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 31 marca 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    17 dc był wg. mnie szczyt

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 31 marca 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperatura z 17dc należy, więc do temperatur tzw przedwcześnie podwyższonych i ją pomijamy w obliczeniach. Na tę chwilę masz dwie wyższe temperatury (linia podstawowa 36,5), jesteś w trakcie dni płodnych. Jeżeli jutro temperatura będzie wynosić co najmniej 36,7 to jutro wieczorem zaczyna się u Ciebie okres niepłodności bezwzględnej.

    tomiika lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • tomiika Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 31 marca 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jeszcze jedno serduszko dziś dla pewności?

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 31 marca 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli 17 dc był szczyt śluzu, to pierwszą wyższą powinnaś oznaczyć jako przedwcześnie podwyższoną i zacząć odliczanie II fazy od nast. dnia wyższej (i dalej wg zasad NPR). Nadto OF trochę kombinuje z testami owulacyjnymi, bo o ile nie należy im zbytnio wierzyć, o tyle w samej instrukcji mowa jest o tym, że pozytywny test owu oznacza że organizm dopiero przygotowuje się do owulacji.

    tomiika lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 31 marca 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tomiika wrote:
    Czyli jeszcze jedno serduszko dziś dla pewności?
    Na pewno nie zaszkodzi :)

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • tomiika Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 31 marca 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :) Wydawałoby się, że pomiar i obserwacja są proste ale jest to dość skomplikowane.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ