X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Interpretacja wyników progesteron/estradiol
Odpowiedz

Interpretacja wyników progesteron/estradiol

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 8 września 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zna się któraś z Was i potrafi coś wyczytać z moich wyników? Do wizyty u gin mam duużo czasu, a i tak wątpię, że babka wyjaśni mi to po ludzku. ;/
    Robione w 17 dc (owu koło 12)

    Estradiol 109 pg/ml

    Norma dla:
    faza owulacji: 86.00-498
    faza lut: 44.00-211

    ---

    Progesteron 13,92 ng/ml

    Norma dla:
    Faza owulacji: 0.8-3
    Faza lut: 1.7-27

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbyt wysoki progesteron w fazie owulacji? Masz podaną normę jaka obowiązuje i masz podany swój wynik. W fazie owulacji Twój progesteron przekracza normę co zapewne utrudnia Ci zajście w ciążę :)

    Nusiaczek lubi tę wiadomość

  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 8 września 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym, że badanie wykonałam w 17dc, a owu miałam w 12 - jest to więc już faza lutealna, nie owulacyjna.

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak moje niedopatrzenie. W takim razie wszystko wygląda w porządku, wyniki mieszczą się w normach, więc raczej nie ma się czego obawiać. Też za bardzo się na tym nie znam ale mój ginekolog zawsze powtarzał, że jeżeli wynik mieści się w podanych niżej normach to jest ok :) Gorzej jak jest wyżej lub niżej :D

    Nusiaczek lubi tę wiadomość

  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 23 września 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat miałam dużo za dużo zawyżony progesteron bo Mój wynik progesteron przed ciążą to >190,8 nmol
    Faza foliklutelana 0.6-4.7
    Środek cyklu 2.4-9.4
    Faza lutelana 5.3 -86.0

    Wiec strasznie był zawyżony. Martwiłam się ze coś jest nie tak .a okazało się ze był zawyżony bo byłam wtedy juz w ciąży . ;) wiec i takie przypadki się zdążają

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 2 października 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam zawsze progesteron w fazie lutealnej duzo powyzej normy i wszystko jest ok. Wiec nie wszystko musi byc idealnie w granicach norm :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2015, 17:33

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ