X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak dokładniej mierzyć temp.?
Odpowiedz

Jak dokładniej mierzyć temp.?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Julek007 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 27 lutego 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Jestem tu nowa i nie wiem jak mierzyć temp. żeby była najbardziej wiarygodna. Ja mierzę nad językiem i pod językiem( na wykresie wpisuje te z nad języka) ale ta spod języka jest stabilniejsza wyższa i sie nie waha. I chyba od następnego cyklu będę mierzyła tylko pod językiem :)

    Pragnę drugiego dzieciątka
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 27 lutego 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o pomiar owalny to wyłącznie pod językiem, zawsze w tym samym miejscu. Termometr musi być "opatulony" śluzówką, żeby dał właściwy wynik.

    "Pomiar w ustach pod językiem (oralny): Termometr należy włożyć głęboko pod język, aż do jego nasady, zawsze po tej samej stronie wędzidełka, język opuścić miękko na termometr i zamknąć usta. Podczas mierzenia termometr należy trzymać nieruchomo i nie otwierać ust. Pomiar powinien być wykonywany zawsze w tym samym miejscu jamy ustnej. W różnych punktach jamy ustnej wskazania mogą się różnić nawet o kilka kresek. Przed końcem pomiaru nie należy jeść, pić, palić ani rozmawiać."
    http://www.rodzina-naturalnie.home.pl/www/index.php/instrukcja/#p_o

    Julek007 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 27 lutego 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temp mierzy się pod językiem z boku bardziej z tyłu gdzie język jest przyrośnięty :D (tak to określę) zawsze z tej samej strony o tej samej porze po przebudzeniu przed wstaniem z łóżka po co najmniej 3 godz. śnie (wizyta w WC nie zaburza temp jeżeli jeszcze wróci się lulu na chociaż godzinkę)
    Aby wykres był jasny i wiadomo było kiedy dokładnie są dni płodne nie wystarczy mierzyć tylko temp. trzeba też badać śluz i wiedzieć w który dzień był najlepszej jakości ( OF nie ma tej opcji).
    Tak więc w skrócie najważniejsza jest nie tylko temp. ale tak samo ważny jest śluz a dokładniej dzień szczytu śluzu ( w którym jest najlepszy).

    Julek007 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Julek007 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 27 lutego 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dziękuję bardzo!!! teraz juz jestem mądrzejsza w tym temacie dzięki Waszym podpowiedziom :) pozdrawiam Was dziewczyny i teraz biorę pod uwagę temp. pod językiem i nawet sie cieszę bo ona jest właśnie lepsza i wyższa i pewnie wykresy tez inaczej bedą wyglądały. Chociaż mam cichą nadzieję, że już nie będę musiała przez 9 miesięcy myślec o tych temperaturach i innych czynnościach :)

    Anhe lubi tę wiadomość

    Pragnę drugiego dzieciątka
  • umbatikium Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 2 stycznia 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki ifo bardzo przydatne dla nowej forumowiczki:)

  • Anka83 Autorytet
    Postów: 1111 187

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A od ktorego dnia cyklu powinno się mierzyc temperaturę?

    km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zależy w którym miejscu. Jeśli mierzysz w ustach, pod językiem, to od pierwszego dnia cyklu. A jeżeli w pochwie, to po miesiączce, ale nie później niż 6 dnia cyklu.

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • Anka83 Autorytet
    Postów: 1111 187

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierzę w ustach...Zaczęłam mierzyć w 9 dniu cyklu, wcześniej miałam problem z kupnem termometru:-/ Czy w takim razie pomiary w tym cyklu mają sens?

    km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 20:24

  • Qlka Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rownież mierze w pochwie i tez polecam jest rzeczywiście stabilniejsza :-)

    Qlka
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zastanawia mnie na ile temperatura jest wiarygodna przy problemach ze snem.... ja się budze co 2 godziny a czasem częsciej i mam bardzo [płytki sen a podobno należy przespać bez przerwy co najmniej 3 godziny żeby pomiar był wiarygodny :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ