X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów jak interpretowac wykres
Odpowiedz

jak interpretowac wykres

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • monikaw86 Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staram sie o dzidzusia juz przez 3 cykle, ogolnie mam regularne miesiaczki, juz nie wiem czy to cykle bezowulacyjne czy owulacyjne pomozcie

    monikaw86
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robiłas ostatnio test ciążowy? strasznie wysoka ta tempka jak na pierwsza fazę, może jednak jestes w ciąży szczególnie ,że z tego co widzę krwawienie było nieduże

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • monikaw86 Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    robiłas ostatnio test ciążowy? strasznie wysoka ta tempka jak na pierwsza fazę, może jednak jestes w ciąży szczególnie ,że z tego co widzę krwawienie było nieduże
    bylam u ginekologa 5dc cyklu na usg nic nie stwierdzil, od nastepnego cyklu bede brala clo od 3 do 7 dc cyklu i stymulacja

    monikaw86
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a badał Cię pod kątem infekcji? Naprawdę zastanawia mnie ta wysoka temperatura...pytałaś czemu tak jest?

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Neyla Autorytet
    Postów: 656 1876

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a może jesteś lekko podziębiona? Ja nawet przy katarze miewam wyższą temp.

    62b3591443.png
    8p3oyx8df4ipmqn6.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaw86 czy możesz udostępnić jeszcze swój wcześniejszy wykres?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiście temp dziwnie wysoka?

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej dziewczny, ja miałam w tamtym cyklu wyższą w pierszych dniach cyklu;) i sie dziewczyny śmiały że gorąca babka jestem, żadnej infekcji itp.....
    może taka uroda Moniki?

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrob dla pewnosci test Takie cudo widzialam kilka dni temu i sie okazalo, ze to ciaza mimo miesiaczki. Jak sie upewnisz, ze nie jestes w ciazy to obserwuj co dalej. Bede zerkac :-)

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • monikaw86 Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Monikaw86 czy możesz udostępnić jeszcze swój wcześniejszy wykres?
    Poprzedni cykl był bardzo krótki i raczej w nim nie stwierdziłam owulacji, nawet nie miała bolu jajników itp.

    monikaw86
  • monikaw86 Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udostępniam swój wczesniejszy cykl

    monikaw86
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika musisz wejść w ten wykres i pod nim masz "udostępnij", skopiuj link i wklej tutaj

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • monikaw86 Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    Monika musisz wejść w ten wykres i pod nim masz "udostępnij", skopiuj link i wklej tutaj
    35de7d4bb9e2227ee2a4ab4da60bc296.png

    monikaw86
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika to wygląda tak jakby nowy cykl był kontynuacja starego...czyli ,że to było jakies krwawienie okołoowulacyjne a teraz masz wyższe tempki jak w drugiej fazie, nawet zaznaczyłas ból miesiaczkowy ,który mógł byc tak naprawdę bólem owulacyjnym. Zawsze miałaś takie skape krwawienia menstruacyjne? jezeli gin stwierdzil ,ze to nowy cykl i nie zauwazyl nic nieopokojącego to juz sama nie wiem...ja bym gnębiła gina zeby mi wszystko wytlumaczyl i naprawdę się tym zainteresował

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to teraz są dwie możliwości:

    1. ponieważ poprzedni cykl był bezowulacyjny (kierując się metodą Rotzera) należy przyjąć, że krwawienie jest krwawieniem śródcyklicznym, a nie miesiączkowym (krwawienie miesiączkowe poprzedza faza 3 wyższych temperatur, której w poprzednim cyklu zabrakło). Jeżeli faktycznie był to cykl bezowulacyjny to w takim przypadku już sam początek nowego cyklu traktowany jest jako okres płodny, w którym może wystąpić owulacja. (Więcej na temat: http://www.rodzina-naturalnie.home.pl/www/index.php/instrukcja/#krwawienie).
    U Ciebie wygląda to na owulację w około 3 lub 4 dniu cyklu, której niestety nie wskaże program, bo z jakiś dziwnych powodów nie ma możliwości zaznaczenia opcji krwawienia śródcyklicznego i zachowania czytelności obrazu. Możesz zawsze założyć sobie konto na enpr.pl spisać na jednym wykresie dane z tych dwóch cykli i zobaczyć czy ta teoria z krwawieniem śródcyklicznym ma ręce i nogi.

    2. Coś namieszało w temperaturach (ot cykl postanowił być inny niż wcześniej, bądź Twój organizm zwalcza wirusa, trudno tutaj gdybać) i dopiero później nastąpi spadek temperatury na niższy poziom i owulacja dopiero przed Tobą.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • monikaw86 Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    Monika to wygląda tak jakby nowy cykl był kontynuacja starego...czyli ,że to było jakies krwawienie okołoowulacyjne a teraz masz wyższe tempki jak w drugiej fazie, nawet zaznaczyłas ból miesiaczkowy ,który mógł byc tak naprawdę bólem owulacyjnym. Zawsze miałaś takie skape krwawienia menstruacyjne? jezeli gin stwierdzil ,ze to nowy cykl i nie zauwazyl nic nieopokojącego to juz sama nie wiem...ja bym gnębiła gina zeby mi wszystko wytlumaczyl i naprawdę się tym zainteresował
    tez tak mysle bo ostatnio moj cykl mial 37 dni, ten co udostepnilam mial tylko 24 i odrazu jak dostalam niby ta miesiaczke to poszlam do ginekologa bo po dwoch miesiacach nie zajscia w ciaze kazal mi przyjsc i umowic sie na stymulacje.ogolnie miesiaczki mialam normalne, a ta niedosyc ze 3 dni ale to bylo brazowe plamienie i tak skape ze w 5 dc moglam isc do ginekologa bo nic mi nie lecialo.moe faktycznie powinnam wykonac test ale w sumie to zadnych objawow na ciaze nie mam, no m może bol piersi. chodze do naprawde dobrego ginekologa robil mi usc w 5dc ogladal jajniki noi nic nie stwierdzil

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2014, 07:20

    monikaw86
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po obejrzeniu starego wykresu popieram w 100%, ze mialas plamienie srodcykliczne, nadal jestes w starym cyklu Polacz je w jeden i za kilka dni tescik :-)

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic innego zyczyc jak tylko fasolki :-) :-)

  • monikaw86 Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnosicie na duchu oby to wszystko było tak jak piszecie byłabym w siódmym niebie tak pragnę maluszka.

    Młoda lubi tę wiadomość

    monikaw86
  • monikaw86 Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I cóż pozostaje mi tylko czekanie choć temperatura utrzymuje sie powyżej 371f865330cbf07363450168d6789a6748.png

    monikaw86
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ