X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak mierzyć temperaturę kiedy wstajesz często do dziecka
Odpowiedz

Jak mierzyć temperaturę kiedy wstajesz często do dziecka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Patrycjus Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie jak w temacie, jakk mierzyć prawidłowo temperaturę kiedy w nocy wstaje dość często do dziecka? Ciężko jest o tej samej porze bez wcześniejszego wysiłku.

  • Wariatkaa Przyjaciółka
    Postów: 107 130

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama sie z checia dowiem i zajrzalam tu by odszukac odpowiedzi. Moze ktos nam vos powie :-)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to moze ja :)

    Teraz mały ma 10 miesięcy i zwykle bydzi sie raz w nocy i później około 5 rano. Wcześniej pobudki były częściej, zdarzało sie że nawet co 30 min (gdy szły pierwsze ząbki)
    My problem mierzenia temperatury rozwiazaliśmy w ten sposób ze ja wstaje w nocy, zabieram małego do łóżka, karmie na leżąco i następnie odkładam. Mąż ma dyżur od 4 nad ranem i podaje mi małego jak trzeba nakarmić (teraz to juz raczej około 5 gdy mały sie budzi) albo sam go usypia. Temperaturę mierze o godzinie 6.

    Według zasad npr aby pomiary nie były zaburzone:
    - powinno sie spać minimum 6 godzin (wstawanie do dziecka żeby podsć pierś, przewinąć czy uspokoić nie zaburza pomiarów, inną sytuacją jest gdy np dziecko ma gorączkę lub jest chore i czuwamy nad nim)
    - na około jedną lub dwie godziny przed mierzeniem nie należy wstawać z łóżka (i dlatego mąż ma dyżur od 4 przy wstawaniu do małego) aaa i tu niekoniecznie trzeba spać!
    - mierzymy zawsze o stałej porze tym samym termometrem w tym samym miejscu.

    Zasady te zaczerpnełam z książki powrót płodności po porodzie LMM i metody angielskiej.

    Mam nadzieję ze pomogło. U mnie działa i stosuje z powodzeniem :) AAAAA i mała uwaga ja zauważyłam ze nie wystarczy u mnie 1h leżenia przed pomiarem musi być około 2

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • candela Autorytet
    Postów: 581 341

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, mi też się to przyda :)
    wychodzi na to, że zbyt rygorystycznie podchodziłam do mierzenia temperatury przed ciążą. Mianowicie byłam przekonana, że jak wstanę do WC powiedzmy 2h przed godziną mierzenia to temp już jest zaburzona.

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cykl starań
    druga ciąża <3 złoty strzał!
    RwFEp2.png 7lpqp2.png
  • kaROLinka03 Koleżanka
    Postów: 63 14

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.

    Ja chodzę spać między 22 a 01 w nocy. Dziecko czasem budzi mi się o 2 lub 3-4. Ja mierzę temperaturę codziennie (prawie) o 5:30. Jeśli dla przykładu córa obudzi się o 4:30, a wracam od niej o 4:45 to wtedy mierzę temperaturę o 5:45. Tak aby była przynajmniej 1godzinka odpoczynku.

    Pozdrawiam :)

    iv09y2v4pxbtgpk6.png
    zem3df9hgok2iivu.png
    0d1ycsqv7ge0ua5t.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ