X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak to jest u Was z tymi skokami temperatur i owulka?
Odpowiedz

Jak to jest u Was z tymi skokami temperatur i owulka?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 19 marca 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Jak myslicie jakie jest prawdobodobienstwo by w pierwszym dniu wyzszych temeratur zajsc w ciaze ( dokladniej wspolzycie z pierwszego dnia wyzszych temeratur moglo zakonczyc sie ciaza). Przytulanko bylo pozno w nocy wiec jakies kilkanascie godzin po zaobserwowaniu skoku.Znam teorie :).Wiem tez,ze nie da sie okreslic konkretnej daty owulacji bez monitoringu i ze skok wystepuje przed lub tez po owulacji. ( chociaz czesciej jest owu a potem skok za sprawa progesteronu, ktory zreszta moze byc tez wydzielany przed owu).
    Teoria teoria, statystyki statystykami ale chetnie wysluchalabym przykladow, moze takie znacie. U mnie moja wiedza opiera sie na teorii a nie znam dziewczyn na podstawie,ktorych doswiadczenia moglabym poprzec znana teorie.
    Jak to bywa z tymi skokami u Was? Moze monitoring u Was potwierdzil owulke i mozecie jasno okreslic kiedy byla. Przed a moze po skoku. To mnie inetersuje :)
    Ja u siebie widze ewidentne objawy okoloowulacyjne po skoku ( czyli byc moze po owulcji),bol piersi, brzucha, jajnikow itp.
    Czekam z niecierpliwoscia na Wasze odpowiedzi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2015, 12:35

    ovufriend.pl
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 20 marca 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po monitoringu cyklu wiem że najpierw jest owulacja a następnie ok 12-24 godzin jest skok. jest prawdopodobieństwo że w pierwszym dniu wysokich temp można zajść w ciąże, tylko należy pamiętać o tym że plemnik po dostaniu się do dróg rodnych kobiety jest zdolny do zapłodnienia komórki dopiero po ok 6 godzinach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2015, 13:00

    Kamila X, sylwiaśta159 lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Triszkaaa Koleżanka
    Postów: 130 17

    Wysłany: 21 marca 2015, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja jestem 2 miesiace po odstawieniu Clo, udalo mi się w pierwszym cyklu ale stracilam ciaze w 4 tyg, ponieważ beta wynosila niecale 50 co by wskazywalo na 1-2 tydz.. teraz raz zdarzylo nam sie wspolzyc bez zabeczpieczenia, w ogole juz nie pilnowalam owulacji ani niczego,bo sobie odpuscilismy fakt mam nieregularne miesiaczki i to bardzo, bo walczylam z niedoczynnoscia tarczycy, ale teraz okres spoznia mi sie 2 tyg, kiedys z 2 lata temu działo się tak ze mialam miesiac przerwy przez wysokie TSH(93,44)ale teraz mialam wszystko unormowane. Szyjka codziennie rano po wstaniu z lozka jest szczelnie zamknieta, ale czasem zajrzę tam popoludniu czy wieczorem i zdaje sie byc otwarta, ale codziennie rano zamknieta, temperaury nigdy nie mierzylam ale teraz ma caly czas 36,8 piersi mnie nie bola, ciagle tylko mam odglosy "bombelkowania" z brzucha, biegunka itp itd..test wczoraj negatyw dopiero pod wieczor zaciek pozytywu wiem ze nie wazny, szukalam w necie i cuda sie zdarzały..co myslicie?

    czekam,czekam
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 21 marca 2015, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro @ spoznia Ci sie 2 tyg to powinnas isc do lekarza a przed nim na bete. To wszystko wyjasni. Moj cykl trwal ostatnio 56 dni , poszlam na bete z nadzieja,ze to jednak ciaza ( testy negatywne ) i psikus. To nie byla ciaza :) wiec wszystko sie moze zdarzyc :)

    ovufriend.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa po 6 godzinach? :O to dlatego tak trudno jest zajść w ciążę...

  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 21 marca 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 godz plemnik, kilkanascie jajeczko, do tego prawdopodobienstwo wystapienia owulki. nie wiem czy wiecej w tym matematyki czy natury :-)

    ovufriend.pl
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 21 marca 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś gdzieś przeczytałam że najlepszy dzień na współżycie to dzień przed owulacją, ale traf na niego................

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 21 marca 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tez kiedys to wyczytalam :) statystyki mowia,z najwiekszy procent ciaz to te ze wspolzycia dzien przed owulka. Czy tez dzien przed skokim temperatury. A oznacza,ze bardzo czesto skok temp oznacza owulke. Choc wiadomo nie zawsze.

    ovufriend.pl
  • Pełna Nadziei Autorytet
    Postów: 463 117

    Wysłany: 21 marca 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jak uważacie kiedy u mnie mogla być owulka ? dodam że cykle mam regularne 28 dniowe ( plus ,minus 2 dni) nie znam się zupelnie na tych temperatuach :)
    8349e68c30fdcd66430acd6fbb0b22f5.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2015, 15:14

    bl9cdf9hc1bxboyf.png
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 21 marca 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na podstawie Twojego wykresy nie mozna stwierdzic,ze sie odbyla. Potrzebna jest do tego 3 wyzsza temperatura. Zakladajac,ze wystapi ona jutro podejrzewac mozna owulke 3 dni przed skokiem, ktory mial miejsce u Ciebie 16dc, jak i 3 dni po skoku. Ja bym obstawiala 15dc,16dc. A kiedy rzeczywiscie byla ( lub też bedzie) wie to tylko jajnik :D

    ovufriend.pl
  • Pełna Nadziei Autorytet
    Postów: 463 117

    Wysłany: 21 marca 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedż :) Masz racje tylko sam jajnik wie co się tam dzieje :D

    bl9cdf9hc1bxboyf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadzieji ale masz wysokie tempki,ja takie mam jak mam.okres hehe

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ