X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów JAK TO SIĘ W KOŃCU BADA!?
Odpowiedz

JAK TO SIĘ W KOŃCU BADA!?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aldonaviktoria Koleżanka
    Postów: 52 33

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może gdzieś o tym było a może nie... z tego co piszę z Dziewczynami - nie każda z nas rozumie o co kaman z oceną twardości/miękkości szyjki(?)
    na OvuFriend są przypisy dotyczące tematu ale nie wynika z nich jasno czy stopień twardości sprawdzamy w okolicy "otworu" szyjki [wciskając palec dalej] czy dotykając samej szyjki – powiedzmy w połowie długości?
    często mam info od OvuAsystent(ki) że "nietypowy pomiar parametrów szyjki" -czy coś w tym stylu- a to wynika z tego że np szyjka może i jest twarda ale przy "otworze" rozpulchniona więc wpisuję że jest miękka i łup! – OvuAsystent(ka) znuff grozi palcem..!
    jak Wy to robicie/rozumiecie?
    może któraś pytała gina [ja na ost wizycie zapomniałam a z takiego instrumentu jak appka i tych wszystkich pomiarów korzystam od niedawna]?
    pomożecie?
    🤗🤗🤗

    🧔🏼Mąż 40 l ❌️ 🪱🪱🪱❓️
    👩🏼‍🦰moì 40 l ✅ owulacje, etc. wszystko si qu'a la font 😁

    I 🤰✝️ Faustynka 👼🏼
    II 🤰❤️ 17maj'05 Wiktoria 👧🏼
    III 🤰✝️ Daniel 👼🏻
    IV 🤰✝️ Rita 👼
  • Malinowa _Mamba Debiutantka
    Postów: 11 8

    Wysłany: 3 maja 2023, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie też się nad tym zastanowiałam...kilka lat temu miałam konizacje, więc moja szyjka jest dosyć krótka i nie całkiem wiem jak ją badać. Podobnie ze śluzem, czy mam go sprawdzać przy wejściu "otworze" czy w okolicy szyjki. Czasem zdarza mi się, że w okolicy szyjki mam kremowy śluz a po drodze zgarnę też i trochę takiego rozciągliwego

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    💊
    - letrox 100
    - kwas foliowy
    - Glupophage xr 1000
    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    26.04.24 🩺👩‍⚕️ pierwsza wizyta
  • Natalia28 Koleżanka
    Postów: 41 7

    Wysłany: 10 maja 2023, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aldonaviktoria wrote:
    może gdzieś o tym było a może nie... z tego co piszę z Dziewczynami - nie każda z nas rozumie o co kaman z oceną twardości/miękkości szyjki(?)
    na OvuFriend są przypisy dotyczące tematu ale nie wynika z nich jasno czy stopień twardości sprawdzamy w okolicy "otworu" szyjki [wciskając palec dalej] czy dotykając samej szyjki – powiedzmy w połowie długości?
    często mam info od OvuAsystent(ki) że "nietypowy pomiar parametrów szyjki" -czy coś w tym stylu- a to wynika z tego że np szyjka może i jest twarda ale przy "otworze" rozpulchniona więc wpisuję że jest miękka i łup! – OvuAsystent(ka) znuff grozi palcem..!
    jak Wy to robicie/rozumiecie?
    może któraś pytała gina [ja na ost wizycie zapomniałam a z takiego instrumentu jak appka i tych wszystkich pomiarów korzystam od niedawna]?
    pomożecie?
    🤗🤗🤗

    Szyjkę macicy najlepiej sprawdzać na zewnątrz wokół otworu, może być w połowie szyjki. Śluz sprawdzamy przy szyjce macicy.

  • aldonaviktoria Koleżanka
    Postów: 52 33

    Wysłany: 8 czerwca 2023, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia28 wrote:
    Szyjkę macicy najlepiej sprawdzać na zewnątrz wokół otworu, może być w połowie szyjki. Śluz sprawdzamy przy szyjce macicy.
    dziękuję że wreszcie ktoś zdecydował się odpowiedzieć na tego posta👍🏻
    tyle że problem właśnie w tym zrobić często mam wrażenie szyjka ma inną twardość/miękkość wokół otworu niż w jej połowie... I stąd moja bolączka🤷🏻‍♀️

    🧔🏼Mąż 40 l ❌️ 🪱🪱🪱❓️
    👩🏼‍🦰moì 40 l ✅ owulacje, etc. wszystko si qu'a la font 😁

    I 🤰✝️ Faustynka 👼🏼
    II 🤰❤️ 17maj'05 Wiktoria 👧🏼
    III 🤰✝️ Daniel 👼🏻
    IV 🤰✝️ Rita 👼
  • aldonaviktoria Koleżanka
    Postów: 52 33

    Wysłany: 8 czerwca 2023, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    W sumie też się nad tym zastanowiałam...kilka lat temu miałam konizacje, więc moja szyjka jest dosyć krótka i nie całkiem wiem jak ją badać. Podobnie ze śluzem, czy mam go sprawdzać przy wejściu "otworze" czy w okolicy szyjki. Czasem zdarza mi się, że w okolicy szyjki mam kremowy śluz a po drodze zgarnę też i trochę takiego rozciągliwego
    dlatego śluz bada się kilka razy dziennie – ale faktycznie – najlepiej wpisywać obserwację z tego z "okolicy szyjki" bo jest "najświeższy" czyli najbardziej miarodajna na dany moment badania.

    😊

    🧔🏼Mąż 40 l ❌️ 🪱🪱🪱❓️
    👩🏼‍🦰moì 40 l ✅ owulacje, etc. wszystko si qu'a la font 😁

    I 🤰✝️ Faustynka 👼🏼
    II 🤰❤️ 17maj'05 Wiktoria 👧🏼
    III 🤰✝️ Daniel 👼🏻
    IV 🤰✝️ Rita 👼
  • Aurore Znajoma
    Postów: 27 29

    Wysłany: 13 sierpnia 2023, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śluz typu mniej płodnego: gęsty, biały lub żółty, mętny, kleisty, lepki, nierozciągliwy, rwący przy próbie rozciągania, grudkowaty.

    Śluz typu wysoce płodnego: płynny, przejrzysty, rozciągliwy, szklisty, jak surowe kurze białko, czasem podbarwiony krwią.

    Zachowanie i oznaczanie śluzu:
    rozwoj-sluzu-1024x424.jpg

    Szyjka w cyklu.
    Po miesiączce: nisko, twarda, zamknięta.
    Owulacja: wysoko, miękka, otwarta.
    Po owulacji: nisko, twarda, zamknięta.

    Badanie szyjki i jej oznaczanie:
    szyjka-teczka.jpg

    In-Shot-20221201-211733187.jpg


    Dobre zdjęcia obrazujące śluz szyjkowy dostępne tutaj:
    http://nprtech.ehost.pl/tajemnica2.html

    Filmiki obrazujące śluz szyjkowy :
    https://www.youtube.com/@readytogroove

  • Al_vea Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 września 2023, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak badacie śluz? Jak mam coś na palcu i chce sprawdzić czy jest rozciagliwe- to nigdy nie będzie, bo się po prostu nie złapie do drugiego. Jak chwilę "pomasuje" śluz między palcami to wtedy jestem w stanie czasem coś wywnioskować ewentualne. Dodatkowo często mam taki super elastyczny, ale bardzo zwarty śluz, wręcz taką galaretkę - jestem w stanie w dwóch rękach to rozciągać, ale totalnie się nie przyczepia ani do palców ani do niczego. Nie wiem jak go klasyfikować...

  • Aurore Znajoma
    Postów: 27 29

    Wysłany: 22 września 2023, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Porównaj ten śluz z innym, który pojawia się podczas cyklu. Najfajniejszy jest przypominający surowe białko jaja. Przyjrzyj się jemu - ono też potrafi być bardziej zwarte i troszkę mniej rozciągliwe.
    Aby dobrze umieć określić śluz to trzeba poobserwować swoje ciało przynajmniej w 3 cyklach.

  • KoKos Autorytet
    Postów: 780 983

    Wysłany: 22 września 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na przykład kiedyś przed histeroskopiami miałam super płodny śluz, bardzo często podkrwawiony. Tak się lał właśnie jak białko kurze. Teraz natomiast albo taki śluz jest w małych ilościach dużo przed owulacją albo w ogóle leci jakby woda :/ a najczęściej sprawdzam po wypróżnieniu papierem, jest go wtedy najwięcej jaki by nie był :)

    Starania od 05/2022💃27l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności😬
    16-18cs- cykle stymulowane ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️
    20.03 beta: 23.1 prog: 35.482
    25.03 beta: 638 prog: 41,134 (276%)
    27.03 beta: 1290 prog: 35,168 (102%)
    29.03 beta: 2130 prog: 27 !! (60%)
    03.04 pęcherzyk ciążowy 11.9mm + żółtkowy 3.6mm
    09.04 zarodek 4.4mm + 💚 128/min
    17.04 🐣 ma 1,4cm + 💚 156/min
    🔜 26.04 wizyta NFZ

    preg.png
  • Al_vea Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 27 września 2023, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ja już od kilku cykli obserwuje śluz więc widzę te różnice itp, natomiast po pierwsze: śluzu mam naprawdę niewiele (jaki by nie byl), a po drugie to ten śluz mi się poprostu nie klei do palców żeby go rozciągnąć... ewentualnie jak tak "pomasuje"palce chwilę to wtedy. A jak tego nie zrobię to się taki fragment trzyma w kupie i tyle. Prędzej w kulkę zwinę... albo totalna woda. Albo zupełnie kremowy...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ