X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jestem nowa i zielona.... Ratunku!
Odpowiedz

Jestem nowa i zielona.... Ratunku!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Niedługo chcę zajść w drugą ciążę. Skończyłam pierwszy cykl i pomiar temperatury i mam do Was, doświadczonych pytanie...
    Mój cykl trwał 26 dni... skok temperatury miałam 18tego dnia. Od skoku do okresu było tylko 9dni!! A to za mało. Martwie sie okropnie. CZY TO MOŻLIWE, ZE OWU JEST PRZED SKOKIEM??
    no i drugie pytanie... Najpierw mam jeden dzień plamien a dopiero póżniej okres. Dzień plamien licze jako pierwszy dzień cyklu - DOBRZE CZY ŹLE? Z góry azięki za pomoc!!

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem, to owulacja może byc przed skokiem, na dzien lub dwa nawet. Wiec u Ciebie faza lutealna nie bedzie trwała 9 dni a 10 czy 11. Co do plamień to także słyszałam, że nie powinny byc przed miesiaczka. Może jeszcze bardziej doswiadczone Ci powiedza ;) Dla pewności zapytaj lekarza. Pozdrawiam serdecznie!

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :)
    Plamienia zawsze miałam dziań przed okresem. Liczyłam to jako okres, pierwszy dzień. Ale poźniej wyczytałam, ze liczy sie dopiero od mocnego krwawienia... W tym wypadku mogłabym doliczyć jeszcze jeden dzien do fazy lutealnej.

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres liczy się od krwawienia, nie od plamień.

    Zbadaj sobie progesteron - plamienia przed @ mogą wskazywać na jego niski poziom.

    Skok może być do 3 dni po owu. Więc tak, owulacja może być przed skokiem, ale z wykresu nigdy nie wiesz kiedy była na pewno. To może określić jedynie monitoring.

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak plamienia zalicza się jeszcze do poprzedniego cyklu, dopiero normalne krwawienie zaczyna kolejny cykl. A ja kiedyś gdzieś czytałam, że po porodzie f.lutealna może się skrócić. a owu może tez być przed skokiem. Kolejny cykl jśli będziesz miała podobny pomyśl o monitoringu żebyś wiedziała kiedy występuję owu i powiedz lekarzowi i tej długości f. lutealnej zapewne coś poradzi w tej sprawie ;)

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny. Jeszcze karmie piersia pierwsze dziecko wiec na pewno hormony jeszcze wariuja. Musze odstawic w tym cyklu od piersi zebym miala jasny obraz

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik82 wrote:
    Dzieki dziewczyny. Jeszcze karmie piersia pierwsze dziecko wiec na pewno hormony jeszcze wariuja. Musze odstawic w tym cyklu od piersi zebym miala jasny obraz
    To na pewno Madzia jeśli karmisz to musisz mieć podwyższoną prolaktynę, to dobry pomysł, jeśli chcecie drugie dziecko stawiaj na butlę i rozgrzewaj się do walki :D Powodzenia ;)

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche sie boje bo pierwsza ciaze mialam na podtrzymaniu - za malo progesteronu. A teraz pewnie za wysoka prolaktyna. No nic... Do konca tego cyklu musze odstawic Malucha od cycka a w nastepnym cyklu zaczynam walke :)

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 6 maja 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAdzik a ile ma Twój maluch już? Długo się staracie?

    Prl może, ale nie musi być podwyższona przy karmieniu. Sprawdzić warto :)



  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 6 maja 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    To na pewno Madzia jeśli karmisz to musisz mieć podwyższoną prolaktynę,

    Niekoniecznie :)
    Przy dkp prl się normuje i jej poziom wcale nie musi być podwyższony.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ