X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Kiedy nastąpiła owulacja?
Odpowiedz

Kiedy nastąpiła owulacja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • agnese Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wyżej w temacie proszę o interpretację wykresu tutaj niby program pokazuje 11 dc inny w aplikacji 18 dc także nie wiem kiedy?

    Agnes
  • agnese Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph-print,e8c94e4b68218c9e3ec25c4a68ddfe7b,0px.html

    Agnes
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry ale ja nie widzę wykresu. Udostepnij go jak chcesz poradę.

  • agnese Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    https://ovufriend.pl/graph/e8c94e4b68218c9e3ec25c4a68ddfe7b

    proszę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 09:08

    Agnes
  • agnese Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe jest że w ogóle owulacja nie wystąpiła?

    Agnes
  • agnese Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety nic takiego nie miało miejsca a druga sprawa nigdy tak późno owulacji nie miałam jak już to najpóźniej do 15 dnia i śluz płodny w tym miesiącu był ok 7 dnia, ból owulacyjny ok 10 , 11 dnia także nie wiem czemu tak się opóźniła owulacja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 22:49

    Agnes
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak usuniesz sluz z 11 dc chyba - ten rozciągliwy to system powinien zmienić datę.
    To tylko program. Nie jest doskonały i liczy jak umie ;)
    A czy na bank była owu to tylko monitoring Ci powie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2016, 08:01

  • agnese Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usunelam całkowicie śluz z 11 dc nic nie wyznacza program niestety jak było tak jest

    Agnes
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tylko program. Nie skupiaj się tak na nim i nie wierz mu bezgranicznie. Kochaj się z partnerem, czerp z tego max radości i czekaj na efekty.

    Farida lubi tę wiadomość

  • agnese Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to jest tylko program okres jest tylko przed samym okresem był śluz jak kurze białko i w czasie miesiaczki również występuje taki z krwią takie coś zdarza mi się raz na jakiś czas raz do roku czym jest to spowodowane taki płodny śluz przed okresem?

    Agnes
  • Dorena Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam na forum.
    Jestem tu gdyz razem z partnerem staramy sie o druga dzidzie. Mam 37 lat, pierwsze, coreczka, urodzona 6lat temu.
    Mam takie pytanko. Poraz pierwszy mam stycznosc z testami owu i poraz pierwszy zaczelam obserwowac swoj organizm. Moje cykle trwaja ok 25-27 dni. W tym cyklu w czwartek mialam piekny pozytywny wynik na tescie, a takze ksiazkowy plodny sluz. W piatek rano zaczal mnie bolec prawy jajnik. Wieczorkiem bylo przytulanko, jednak sluz byl dosc obfity, ale juz lekko bialawy. Czy trafilismy w owulacje? Dzis oczywiscie powtorzymy igraszki, ale jestem ciekawa czy jest mozliwe aby owulacja jednak byla w dniu pozytywnego testu? Przepraszam jesli to glupie pytanie, ale jeszcze sie ucze

    Dorena
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dokładnie - owulacja jest 24-36h od wyrzutu LH, który ten test ma wykrywać. Biorąc pod uwagę, że testy z reguły robi się raz dziennie, a wyrzut może nastąpić np. 2h po zrobieniu go, to licząc 24h godziny od tego momentu owulacja może nastąpić nawet 2h od pierwszego pozytywnego testu (zakładając, ze robimy je codzienne o tej samej godzinie). Więc owulacja jak najbardziej mogła nastąpić tego samego dnia, ale jajeczko jest przecież zdolne do zapłodnienia przez max. 24h, więc powinno było być wciąż w gotowości (nawet jeśli owulacja była dzień wcześniej).
    Swoją drogą zastanawiam się jak to jest. Najczęściej zaleca się współżycie co 2 dzień, żeby plemniki miały czas dojrzeć. Jednak ostatnio czytałam, ze badania z ostatnich 10 lat nie potwierdzają tej teorii i największy odsetek ciąż jest wśród par kochających się codziennie. Do tego przy problemach ze spermą regularne wytryski poprawiają jej parametry. No i ponoć 10dniowa przerwa obniża jakość nasienia. Spotkałyście się tymi nowymi badaniami?

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Dorena Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ze wzgledu na to aby miec wieksza pewnosc w dniu, robilam testy 3 razy dziennie. Najciemniejsza kontrolna, oczywiscie ciemniejsza od testowej, byla w czwartek o 17.
    Mamy wielka nadzieje, ze sie udalo. Juz bym chciala sprawdzic, ale wiem ze to za szybko. Jedyne co mam to lekko podwyzszona temp 36,8- 37,1.

    Dorena
  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 10 października 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutusia wrote:
    Nie dokładnie - owulacja jest 24-36h od wyrzutu LH, który ten test ma wykrywać. Biorąc pod uwagę, że testy z reguły robi się raz dziennie, a wyrzut może nastąpić np. 2h po zrobieniu go, to licząc 24h godziny od tego momentu owulacja może nastąpić nawet 2h od pierwszego pozytywnego testu (zakładając, ze robimy je codzienne o tej samej godzinie). Więc owulacja jak najbardziej mogła nastąpić tego samego dnia, ale jajeczko jest przecież zdolne do zapłodnienia przez max. 24h, więc powinno było być wciąż w gotowości (nawet jeśli owulacja była dzień wcześniej).
    (...)
    a co oznacza, jeśli 5dzień testy owu są pozytywne?

  • Papierówka Autorytet
    Postów: 588 689

    Wysłany: 17 października 2016, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alfica, wszystkie tak samo mocne? Często zawsze test pokazuje dwie kreski ale liczą się te wyróżniające mega mocną krechą. Jeśli mas 5 dni taką bardzo mocną, to albo testy jakieś za czułe, albo coś nie tak z hormonami

    <3 37+0tc 09.10.2020..... córeczka Kornelka - witaj! <3
    [*] 4tc ciąża biochemiczna 11.2019
    [*] 5tc ciąża biochemiczna 09.2019
    <3 37+1 tc synek Oliwierek 13.10.2018 - witaj! <3
    [*] 12 tc puste jajo 02.08.2017
    [*] 17 tc synek Ignaś 28.02.2017
  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 18 października 2016, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie dopiero pod koniec zaczęły bladnąć, ale obstawiam, że dwa były mocne, więc i tak coś nie bardzo...
    czeka mnie pewnie badanie hormonów i się okaże
    dzięki!

  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 19 października 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to będzie dziwne pytanie, ale czysto teoretycznie - czy jest możliwa owu 2x w jednym cyklu? bo wczoraj (21dc) wyszła mi wyjątkowo wyraźna krecha na teście owu... i lekko mnie to zdziwiło...

  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alfica wrote:
    to będzie dziwne pytanie, ale czysto teoretycznie - czy jest możliwa owu 2x w jednym cyklu? bo wczoraj (21dc) wyszła mi wyjątkowo wyraźna krecha na teście owu... i lekko mnie to zdziwiło...
    podobno jest to możliwe (w przypadku gdy dojrzewają 2 komórki jajowe), ale tylko w ciągu 48 godzin od wystąpienia pierwszej

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za odpowiedź
    ostatecznie się okazało, że owu była w późniejszym terminie i kolejny cykl na straty... niestety...

  • AlicjaaA Autorytet
    Postów: 849 769

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam dylemat i może coś mi podpowiecie. Płodny śluz zaczął mi się w piątek (czyli 4 dni temu). W sobotę był już mega obfity, przezroczysty, baaardzo rozciagliwy. W niedzielę podobnie, a w poniedziałek już było znacznie mniej wydzieliny i już nie zozciagliwa, a dziś prawie sucho, wodnista i lekko biała. No i z tego co czytałam, to ovu wystepuje w pierwszy dzień po zakończeniu plodnego śluzu. To by się też zgadzało z odczuciami w jajnikach. Ale żeby było ciekawie to niedzielny i poniedziałkowy test ovu negatywny, a dziś gdy juz sucho od dwoch dni test ovu mega pozytyw, czyli wg nich owulacja za 24-36 godz..no i pytanie co bardziej wiarygodne, testy czy śluzy??

    dqpr6iyewfi44js0.png
    rfxg9jcg2qpvnn7a.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ