X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Luteina - tycie.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was zauważyła może zwiększony apetyt podczas brania luteiny? Łykam drugi miesiąc i mam wrażenie, że mogłabym zjeść konia z kopytami! Przytyłam już 3kg! Autentycznie nie jestem w stanie się opanować i nie wiem już czy łączyć to z luteiną czy szukać jakiegoś innego bodźca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2014, 20:41

    48f411ed51.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luteinę bierze się w II fazie cyklu, nie mylę się? Może zwiększone łaknienie wynika po prostu z przemian, jakie zachodzą w tej fazie, a związane są ze zwiększonym poziomem progesteronu? Ja przyjmuję Duphaston, i zawsze przed miesiączką mam zwiększony apetyt - tak jak mówisz "konia z kopytami" mogłabym zjeść. ;)

    To jedyne wytłumaczenie, jakie przychodzi mi do głowy w tym momencie...Choć może faktycznie przytycie jest związane ze stosowaniem tego leku? Ja w każdym razie nie zauważyłam u siebie podobnych efektów, choć może nie jest to miarodajne, bo przyjmuję jednak dupka a nie luteinę...

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia_:) wrote:
    Luteinę bierze się w II fazie cyklu, nie mylę się? Może zwiększone łaknienie wynika po prostu z przemian, jakie zachodzą w tej fazie, a związane są ze zwiększonym poziomem progesteronu? Ja przyjmuję Duphaston, i zawsze przed miesiączką mam zwiększony apetyt - tak jak mówisz "konia z kopytami" mogłabym zjeść. ;)

    To jedyne wytłumaczenie, jakie przychodzi mi do głowy w tym momencie...Choć może faktycznie przytycie jest związane ze stosowaniem tego leku? Ja w każdym razie nie zauważyłam u siebie podobnych efektów, choć może nie jest to miarodajne, bo przyjmuję jednak dupka a nie luteinę...

    Tak w drugiej :) Wiążę to z luteiną, bo choć zwykle miałam zwiększony apetyt to miałam go 3-4 dni przed @, a teraz zjadam lodówkę już na 2tyg. przed! Nie dziwi mnie przesadnie, że tyje przy tym ile jem, ale skąd ten głód?! Dosłownie żołądek mnie aż boli tak chce mi się jeść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2014, 21:27

    48f411ed51.png
  • Manieczka86 Ekspertka
    Postów: 237 98

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś jak bralam duphaston to też sporo przytylam. Byłam napuchnieta jak balon :(

    Niedoczynność tarczycy - Euthyrox 0,25 1x1
    Hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon 2,5 mg 1x0,5
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli z tego co widać, każda z nas reaguje w inny sposób na luteinę/duphaston...Ja np. nie odczuwam absolutnie ŻADNYCH dolegliwości, wręcz duphaston wiele przykrych łagodzi (chociażby ból piersi przed @ czy też skurcze brzucha w jej trakcie). Nie zauważyłam też różnicy w kwestii swojej wagi.

    Może trzeba by pomyśleć nad konsultacją z lekarzem? Taki chroniczny głód zapewne ma jakieś podłoże. A może wystarczy jedynie zmienić lek? ;)

    Manieczka86 lubi tę wiadomość

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Viviana Autorytet
    Postów: 1393 2032

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana brałam duphaston w poprzednim cyklu, jadłam sporo i przytyłam 2 kg.Okropny miałam apetyt, wciąz mi burczało w brzuchu.

    Unlike lubi tę wiadomość

    relgkrhm1ojs0ctn.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viviana wrote:
    Kochana brałam duphaston w poprzednim cyklu, jadłam sporo i przytyłam 2 kg.Okropny miałam apetyt, wciąz mi burczało w brzuchu.

    Czyli to jednak ta piekielna luteina. Normalnie jem i jem i jem i tak wiecznie jestem głodna :D

    48f411ed51.png
  • Viviana Autorytet
    Postów: 1393 2032

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja nigdy nie mam jakiegoś tam apetytu, może na kilka dni przed @, a tu zaraz na 2-3 dni po braniu duphastonu jadłam jak szalona, wszystko i dużo i mi się przytyło, ale wcześniej myslałam, że może się udało i sobie pozwalałam, teraz już jest po @ a ja nie moge tego zrzucić. No mnie trochę nawet mdliło z głodu i jak zjadłam to się lepiej czułam, jak zakmnięte koło.

    relgkrhm1ojs0ctn.png
  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę luteinę 4 miesiąc od 15-25 dc i osobiście ani grama nie przytyłam. Mam dość sporą niedowagę i nawet liczyłam na to że przytyje, jednak nie po niej :P więc myślę że należy podchodzić do niej bardzo indywidualnie :)
    Pozdrawiam! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2014, 21:14

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też troszkę przytyłam odkąd biorę luteinę

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam swoją teorię, to luteina.
    Lutka odstawiona w środę, minęły bóle brzucha, minął maniakalny głód, waga spadła o 1.5kg!

    Manieczka86 lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ