X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Mierzenie temp. w pochwie - ważne informacje.
Odpowiedz

Mierzenie temp. w pochwie - ważne informacje.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 9 października 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlaczego temp. np. o godzinie 7.00 jest 36,4 a o 12.00 już 37,00 ?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod koldra sie nie powinno mierzyc bo wzrata temperatura sztucznie, tak samo jak przy otwartym oknie. Natomiast wg metody Roetzera sie mierzy tylko do 7.20 i od razu po wstaniu. W dzien wzrasta temperatura np od poruszania sie itd i pomiar jest niemiarodajny.

    gigsa lubi tę wiadomość

  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 13 października 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cati dziekuje za kompendium wiedzy :) duzo się dowiedziałam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skrótowo? Zależy gdzie szukacie... jak na samych forach to może. Pozwolę sobie po raz kolejny na forum odwołać się do źródła, o którym na pewno nie można powiedzieć, że jest skrótowe...

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 14 października 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może chodzi o to, że jednak źródło, czyli iner nie zaleca termometrów elektronicznych.
    Ta granica błędu to jest akurat tyle ile może nam zepsuć interpretację wykresu.


    Dodatkowo u Rotzera faktycznie pomiary po 7:30 uważa się za zakłócone.

    W metodzie angielskiej można mierzyć nawet do 11 i czasem korygować temperatury zgodznie z zasadą wzrostu o 0,5 stopnia na każde 30 minut między godziną 4 a 11.

    Dlatego warto czytać różne opracowania ale przede wszystkim powinno się wybrać jedną metodę i dokładnie poznać jej zasady.

    cati, Redhotka lubią tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytałam wszystko, bo nie wyznaje metody na forum "wpada młody na imprezę", by narobić hałasu... Nie chciałam już się rozdrabniać, dlatego tylko tak się odwołałam.

    Więc proszę na Twoje życzenie - jak już livka wspomniała to elektroniczny termometr nigdzie nie jest zalecany, wręcz przeciwnie - ODRADZANY, nawet ten z dwoma miejscami po przecinku, wyjaśnione jest wyżej czemu, więc nie będę palcy nadwyrężać.
    To samo z godziną pomiaru, ale też już zostałam uprzedzona w wyjaśnieniu, więc powtarzać nie będę.

    Chciałam zwrócić uwagę, że jeśli już radzić innym to za pomocą sprawdzonej wiedzy. Zarzucasz mi nie czytanie całości, a chyba jednak to nie ja mam z tym problem... Nikogo nie zaatakowałam swoim wpisem, a przynajmniej nie celowo. Przeczytaj mój wpis wyżej jeszcze raz, najlepiej przy melisie - może uspokoi te bazujące hormony, które miejmy nadzieję wróżą Ci pozytywne (zielone) zakończenie. :-)

    cati wrote:
    chodz w książce jest napisane : Pomiar najpóźniej o 7.30 bo później wzrasta podstawowa temperatura cieła i pomiar jest niemiarodajny.
    A z tego co wiem to odchylenie może być po 45 minut w każda stroną (czyli w sumie 1,5h).

    Czyli mierząc można od 6:45 do 8:15 ? .
    Niestety źle interpretujesz - do 7:30 czyli np. 6-7:30; 5-6:30. W linku, którym podałam (oficjalna strona tej metody w Polsce) są też zalecenia co zrobić, np. jeśli ma się pracę zmianową.

    cati wrote:
    Ale tak jak wspomniałaś waże by sie trzymac jednej metody , Ja poki co stosuje te angielska metode chyba ze coś sie u mnie zmieni .
    To jest klucz: nie zauważyłam by w pierwszym poście była wspomniana ta metoda, wręcz napisałaś mi, że odwołujesz się do tej, do której linkowałam. Mam wrażenie, że u Nas Rotzer jest popularniejszy, jeśli tak mogę to ująć.


    Dziękuję za uwagę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2014, 19:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Link przeoczyłam, przyznaję.

    cati wrote:
    Redhotka - czy czytalas poprzednie posty ? ja rownież odwołałam sie do opisu tej metody
    Reszty zdania nie zmieniam. :-)

    PS. Melisa jest jak najbardziej naturalna. Wspomnienie o niej miało raczej rozluźnić atmosferę, co sugerowałam życząc Ci w tym samym akapicie zielonego końca cyklu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2014, 20:12

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2016, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie! Jak długo trzeba trzymać termometr owulacyjny, nieelektroniczny, w miejscu pomiaru?? Mam na myśli taki termometr który pokazuje zakres tylko od 36 do 38 stopni. Np. taki 1454938817apteka_internetowa_gemini_termometr_szklany_bezrteciowy_geratherm_basal_owulacyjny.jpg

  • foxylady Autorytet
    Postów: 483 331

    Wysłany: 11 marca 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria wrote:
    Pytanie! Jak długo trzeba trzymać termometr owulacyjny, nieelektroniczny, w miejscu pomiaru?? Mam na myśli taki termometr który pokazuje zakres tylko od 36 do 38 stopni. Np. taki 1454938817apteka_internetowa_gemini_termometr_szklany_bezrteciowy_geratherm_basal_owulacyjny.jpg

    Mam podobny z firmy Geratherm wypełniony galinstanem i w dołączonej instrukcji jest napisane, że pomiar należy odczytać po 4 min :)

    Nikoludek <3
    27.12.2016 r., 4180g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź!!!!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ