X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Mierzenie temperatury
Odpowiedz

Mierzenie temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 11 października 2013, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Często w oglądanych wykresach spotykam się z mierzeniem temperatury w ciągu dnia.
    Czemu tak robicie?
    Temperatura ciała podnosi się w sposób naturalny w ciągu dnia i nie wnosi nic do obserwacji cyklu.

    m_d_f, respondeca lubią tę wiadomość

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 11 października 2013, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie to uderzyło. Wydaje mi się, że część dziewczyn zabiera się za prowadzenie wykresu bez wiedzy teoretycznej na ten temat. Czytałam, że temperaturę mierzymy maksymalnie do 7.30 i tego się trzymam.

    respondeca lubi tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 11 października 2013, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. Co więcej są pewne obostrzenia, jeśli chodzi nawet o poranne mierzenie. Nie powinno się wykonywać gwałtownych ruchów, wstawać, rozmawiać.. bo wszystko to zaburza temperaturę. Najlepiej otworzyć oczy, sięgnąć po blisko leżący termometr i zmierzyć :)

    Lillenka lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 11 października 2013, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri, rozmowa czy jakiś ruch niekoniecznie wpływa na pomiar. Pomiar najpóźniej do 7.30 dotyczy jednej ze szkół NPR ale nie pamiętam u kogo. O ile pamiętam, to Rotzer albo metoda angielska dopuszcza np korektę pomiaru jeśli nastąpił o innej porze (ale nie codziennie tylko okazjonalnie).

    Zastanawiam się tylko, co do obserwacji ma wnieść pomiar w ciągu dnia? Wiadomo, że wówczas temperatura jest wyższa niż ta poranna.
    Spotkałam też wykresy gdzie pomiary był o różnych godzinach :)

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 11 października 2013, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolca, być może za bardzo wzięłam sobie do serca instrukcję z Ovu "dokonuj pomiaru zanim wykonasz jakąkolwiek czynność (weźmiesz łyk wody, pójdziesz do toalety lub odbierzesz telefon). Trzymaj termometr przy łóżku, abyś nie musiała go rano szukać" :) Ale jakoś dzięki temu mam poczucie, że temperatura nie jest wzięta z kosmosu i jest w miarę wiarygodna.

    Co do pomiarów o różnych godzinach, czy w ciągu dnia, to zgadzam się z Tobą. A potem dziewczyny się dziwią, że program np. źle wyznacza owulację.

    respondeca lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 11 października 2013, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi zdarza się mierzyć temperaturę wstając najpierw do dziecka. Bo o ile moje potrzeby są w stanie poczekać, o tyle wołające mamę dziecko już nie :)
    Czasem i nawet częste wstawanie do dziecka w nocy nie zaburza pomiaru. Zdarzało mi się kiedyś mierzyć temperaturę w nocy i później rano, różnica wahała się w zakresie 0.05 st więc nieznacznie.

    Nadal nie rozumiem sensu pomiaru temperatury w ciągu dnia.

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 11 października 2013, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój szkrab budzi się około 6 więc nastawiam budzik na 5.30 żebym nie musiała wybierać czy mierzyć czy pędzić do płaczącego bobasa. Eh pomyśleć, że na studiach to często kładłam się spać o tej godzinie...

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 12 października 2013, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja raz budzi się o 4 a raz o 7 ;) (ale dostanie mleczko albo buziaka i śpi dalej)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ