X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów moge prosic o pomoc?
Odpowiedz

moge prosic o pomoc?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kasica_89 Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 24 marca 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co sadzicie o moim wykresie? czy owu w ogole wystapila?:(

    kwiecień 2013 r. stwierdzone PCO
    sierpień 2014 r. II kreseczki po 4 cyklach z Clo i Bromergonem
    maj 2015 Oliweczka <3
    grudzień 2017 r. zaawansowane PCOS :( kolejne starania rozpoczęte...
    30.01.2019 r. .... II kreseczki <3
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 24 marca 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasica - wg mnie skok temperatury już wystąpił - przy czym nie wiem co dla Ciebie oznacza śluz typu wodnisty.

    Żeby wytłumaczyć dokładnie - na podstawie obserwacji śluzu i temperatury możemy podejrzewać, że owulacja się odbyła. Warunki są takie:
    1. Musisz określić ostatni dzień w którym występował śluz o cechach płodnych, najlepszej jakości (rozciągliwy, przejrzysty, przenikliwy, białko jajka - różnie sie go określa)
    2. jak ten dzień określisz (nazywamy to szczytem śluzu) szukasz temperatury która spełnia taki warunek: 6 poprzednich jest od niej niższych. Jeżeli tendencja wzrostu temperatury się utrzymuje, a 3 dnia po wzroście jest wyższa o przynajmniej 0,2 stopnia - wtedy najprawdopodobniej jesteś po owulacji :)

    Kasiczorek, kasica_89 lubią tę wiadomość

  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 24 marca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda, a ja mam dylematy proszę o rozwianie moich wątpliwości. Szczyt śluzu i skok temp. przypadł mi na jeden dzień. Wcześniejsze 6 temp. spełnia warunek, bowiem są niższe. Natomiast temp nie rośnie mi w gore po rzekomej owu ale trzyma sie na 1 poziomie ( na takim samym jak po@) Zatem czy owulacja była? Czytam wszystko, interpretuje, a i tak jestem baranek:/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 10:39

    Kasiczorek
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 24 marca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z góry dziękuję :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 10:39

    Kasiczorek
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 24 marca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasica skok wystąpił, ale śluz sugeruje przedwczesny skok temperatury.
    To co na spokojnie można odczytać z wykresu to, że jesteś w trakcie dni płodnych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 10:38

    kasica_89, Brunhilda lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • kasica_89 Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 24 marca 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja niestety nie zauważyłam śluzu o cechach płodnych:(dlatego nie wiem
    czy cokolwiek jest możliwe w tym cs:( a czy t o nie za wcześnie na owulacje jeśli cykl mam 31 dniowy:(

    kwiecień 2013 r. stwierdzone PCO
    sierpień 2014 r. II kreseczki po 4 cyklach z Clo i Bromergonem
    maj 2015 Oliweczka <3
    grudzień 2017 r. zaawansowane PCOS :( kolejne starania rozpoczęte...
    30.01.2019 r. .... II kreseczki <3
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 24 marca 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puk puk ;) Czekam grzecznie w kolejce z palcem podniesionym:)

    Kasiczorek
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 24 marca 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasica dopóki cykl jest "w trakcie" nic o nim na pewno powiedzieć nie można.
    Dokładnego dnia owulacji nie jesteśmy w stanie wyznaczyć poprzez obserwacje domowe (tylko monitoring stwarza taką możliwość). My tu tylko określamy dni płodne i niepłodne. Nie jest, więc powiedziane, że owulacja nastąpi teraz-zaraz, wystąpi w jednym z wyznaczonych dni płodnych.
    Prócz długości cyklu ważna jest jeszcze informacja o długości fazy lutealnej. Przykładowo, przy fl trwającej 16 dni szacowany termin owulacji przypadałby na 15 dc, a przy fl 12 na 19 dc.
    Jak sprawdzasz śluz (zewnętrznie/wewnętrznie)?
    Jak często obserwujesz śluz w ciągu dnia?

    Brunhilda, kasica_89 lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasica_89 wrote:
    ja niestety nie zauważyłam śluzu o cechach płodnych:(dlatego nie wiem
    czy cokolwiek jest możliwe w tym cs:( a czy t o nie za wcześnie na owulacje jeśli cykl mam 31 dniowy:(
    Do słów Asty dodam tylko tyle bo nie wiem czy wiesz... OF źle zaczął odliczać FL więc tą kreską się nie sugeruj bo owulki raczej w tamtych dniach nie było.
    Jak juz Asta wspomniała jesteś w trakcie dni płodnych więc owulacji mogło np. jeszcze nie być.

    Brunhilda, kasica_89 lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasica - jest możliwe, a dokładnego dnia owulacji nie wyznaczysz na podstawie obserwacji. Możesz tylko przypuszczać w jakich "widełkach" wystąpiła.
    Asta - to mogą być przedwcześnie podwyższone, ale nie jestem pewna, bo niestety owuf daje mało określeń dotyczących śluzu.
    Ogólnie na razie wygląda ładnie ;)

    Kasiczorek - U Ciebie najprawdopodobniej wystąpiły przedwcześnie podwyższone właśnie. Wszystko jest ok.

    Przedwcześnie podwyższone temperatury to jest taka szczególne sytuacja kiedy temperatura rośnie, a śluz o cechach płodnych jeszcze występuje. To nie jest żadna anomalia i nie ma wpływu na płodność ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 11:04

    vanessa, kasica_89 lubią tę wiadomość

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiczorek rozumiem, że 16 dc wystąpił szczyt śluzu, temperatury z tego dnia, więc nie bierzesz pod uwagę (temperatura przedwcześnie podwyższona). U Ciebie od 17 dc zaczęłabym liczyć fazę lutealną.
    Zdarza się, że temperatura po okresie utrzymuje się na wysokim poziomie. U Ciebie spadła dopiero przed skokiem i fazą wyższych. Nie porównywałabym do siebie tych dwóch etapów, ale potem poszukam informacji, czy dobrze myślę.

    kasica_89, Kasiczorek lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • kasica_89 Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem nowa i to pierwszy cykl kiedy mierze temp ale patrząc na twój wykres wydaje sie ze skok był w 16 dc ale wcześniej z kolei nie widać 6 stałych temperatur tak jak wspominała Brunhilda ale z kolei miałaś dobry śluz
    dziwne ze ovufriend nie zaznaczył owulki

    kwiecień 2013 r. stwierdzone PCO
    sierpień 2014 r. II kreseczki po 4 cyklach z Clo i Bromergonem
    maj 2015 Oliweczka <3
    grudzień 2017 r. zaawansowane PCOS :( kolejne starania rozpoczęte...
    30.01.2019 r. .... II kreseczki <3
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiczorek ja Ci chyba już gdzieś interpretowałam ten cykl i tłumaczyłam o tym wcześniejszym skoku... ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 11:13

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • kasica_89 Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Jak sprawdzasz śluz (zewnętrznie/wewnętrznie)?
    Jak często obserwujesz śluz w ciągu dnia?
    śluz sprawdzam wewnętrznie jakieś 3 razy dziennie
    dodam że 2 cykl mam brać luteine od 16dc ale teraz chyba zablokuje owulacje jeśli jeszcze nie wystąpiła

    kwiecień 2013 r. stwierdzone PCO
    sierpień 2014 r. II kreseczki po 4 cyklach z Clo i Bromergonem
    maj 2015 Oliweczka <3
    grudzień 2017 r. zaawansowane PCOS :( kolejne starania rozpoczęte...
    30.01.2019 r. .... II kreseczki <3
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda, Asta, ale czy to oznacza ze owu była? Gdzie utrzymująca sie, pnąca w górę tempka u mnie?:(
    Vanessa, oczywiście i zrozumiałam Twoje uwagi. Mówiłyśmy wówczas o lini podstawowej i okresie plodnym/ niepłodnym.
    Potrafię, dzięki Tobie miedzy innymi je rozgraniczyć.

    Niemniej "warunki", ze owulacja sie odbyła, które podała na gorze Brunhilda są u mnie sprzeczne ( trzecie wymagana tempka, nie jest o 0,2 wyższa), ponadto tempka mi sie skacze w gore a utrzymuje sie na jednym poziomie. Czy moze to oznaczać np. że jajeczko nie pękło. Siada mi na głowę.

    Do tego kłują mnie jajniki i pod koniec tyg wybieram sie do gin z wykresami, bo obawiam sie, ze coś ze mną nie tak:( <nakręcona>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 11:27

    Kasiczorek
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiczorek temp. masz na wyższym poziomie czyli nad linią podstawową :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 11:27

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiczorek moim zdaniem tak, owulacja już się odbyła. Jeżeli 3 dzień wyższych temperatur nie spełnia warunku 0,2 st - dni płodne wydłużają się o dodatkowy dzień. W 4 dniu wyższych temperatur wystarczy, że temperatura będzie o 0,05 st wyższa od linii podstawowej. U Ciebie linia jest na poziomie 36,5, a temperatura z 4 dnia wyższych temperatur 36,6, więc warunek spełniony - w 19 dc wieczorem zakończył się u Ciebie czas płodny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 11:30

    Kasiczorek, vanessa lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, bo ( znów dzięki Tobie) wyliczylysmy ze linia podstawowa to u mnie 36,5. Wiec niby ponad linia podstawową, ale jak oglądam z galerii wykresy mamusiek, którym sie udało, to ich wykresy PNĄ sie w gore, a mój jest niemalże płaski +- 0,1/ 0,2. Wiec moze do owu doszło, ale do zapłodnienia juz nie...
    ???
    :*

    Kasiczorek
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiczorek jakiego termometru używasz?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiczorek
    Spokojnie ;)

    Te zasady, które podałam są przydatne w większości przypadków.
    Z tym, że są takie sytuacje, kiedy skok poprzedza lub występuje w dniu szczytu śluzu. I tak jest u Ciebie
    Spójrz na 16dc. Masz śluz typu płodnego, a jednocześnie temperatura zdecydowanie się podniosła - nie masz wymaganej 6, ale też są luki w pomiarach. Uznajemy, że temperatura z 16dc jest przedwcześnie podwyższona i nie liczymy jej do linii podstawowej. Możemy też uznać, że linia podstawowa jest na poziomie 36,5
    (swoją drogą jakiego termometru używasz? Lepszy jest taki z dwoma miejscami po przecinku)

    Czyli: skok był, temperatura nie musi powoli wzrastać, może też szybko, jak u Ciebie.
    Co z tą trzecią temperaturą? Nic ;) Ona jest ważna, jeżeli odkładasz, natomiast jeżeli spojrzysz na wykres wyraźnie widać fazę niższych temperatur i wyższych.
    I o to chodzi.

    Do pogłębienia wiedzy o przemianach w cyklu:
    http://www.embrion.pl/npr/index.htm#fizjol.htm


    oraz troche wykresów z sytuacjami nietypowymi:
    http://www.embrion.pl/npr/index.htm

    lubię tę stronę bo ładnie graficznie pokazują wykresy ;)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ